Hei, en tiedä. Haluaisin kysyä teiltä jotka tiedätte. Häviääkö tililtä rahaa jos menee kattomaan saldoa pankkiautomaatilta? Mulla on Nordean Pankki, Nordea, Visa pankkikortti.
Ois iso kiitos jos vastais joku. Oon ite vielä alaikäinen!
Pankkiautomaatti
6
400
Vastaukset
- Anonyymi
Riippuu pankista mutta yleensä about 50 EUR
- Anonyymi
Palvelumaksuhinnastossa se on sanottu. Riippuu minkälainen kortti kysyjällä on ja onko joku kuukausipaketti, mutta veikkaan, että pelkästä saldon katsomisesta veloitetaan 0,80 ja 1,50 euron välillä.
- Anonyymi
Tee vaikka parinkympin nosto, niin näet jäljelle jääneen saldon ilmaiseksi, ainakin otto-automaateilla.
- Anonyymi
Minulla ei ole tilillä noin paljoa rahaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla ei ole tilillä noin paljoa rahaa.
Ei haittaa. Yritä vaan tehdä nosto, niin saat virheilmoituksen että rahaa ei ole tarpeeksi koska saldo on vain se ja se.
- Anonyymi
Tuliko mieleen katsoa oman pankin nettisivulta hinnastoa! Kyllä se saldokysely maksaa vajaan euron. Meneekö se siinä hetkessä kun katsot vai palvelumaksuissa myöhemminen on aivan oma juttunsa!
Se joka osaa esittää tälläisen kysymyksen netissä osaa varmaan käyttää älypuhelinta ja tekee kyselyt pankin apissa tai tietokoneella verkkopankissa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1811258
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138883- 84814
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?47674Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t245585Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä308578Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55569Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7540- 51539