Onpassivelaiset: tekeekö raha onnelliseksi?

Teillä onpassivelaisilla ei ole muuta sanomaa ihmiskunnalle muuta kuin "tienaatte enemmän". Te ette ehkä tiedä, mutta raha ei tee onnelliseksi. Se vain lisää ahneutta ja himoa saada sitä enemmän. Teidän ainoa agendanne on RAHA, ei mitään muuta. Se miten sitä saadaan on sivuseikka ja te uskotte mihin tahansa mielikuvitustarinoihin miten sitä muka tulee, rajattomasti ja tämä johtaa teidän mukaanne onneen.

Onnea vaan "onnen" odotuksessa, saatte odottaa kauan, todella kauan.

7

298

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on tuota köyhien puhetta. He luulevat että raha tuo onnen, koska heillä ole kokemusta siitä että olisi rikas.

    • Anonyymi

      Ne mitään rahaa tienaa

      • JyriSamulit ja helmannit ovat puhuneet jo viisi vuotta automaattisesta tienaamisesta. Mitään ei ole nähty tähän mennessä. Eikä nähdä.


      • Anonyymi
        HelmanniKarbassonen kirjoitti:

        JyriSamulit ja helmannit ovat puhuneet jo viisi vuotta automaattisesta tienaamisesta. Mitään ei ole nähty tähän mennessä. Eikä nähdä.

        Miksi yleensä pitäisi, savolaisen voi pitää jännityksessä, kun sanoo et kerron sen voiton viikon päästä..


    • Lahkolaiset, onko teille luvattu että maksullisia tuotteita tulee elokuussa? Loistavaa jos näin on. Toivottavasti ostatte kaikki mahdollisimman monta niin tienaatte enemmän!

      Minäkin osaan ennustaa. Ennustan seuraavaa: teille alkaa tulla tilille kredittejä, ehkä paljonkin. Mutta voi, lompakko on vielä kehitysvaiheessa, joten ette ihan vielä pysty nostamaan rahaa tililtänne. Mutta se ominaisuus tulee "ihan kohta", "odottakaa vielä vähän", "aivan pian tulee", jne.jne. ymmärtänette yskän.

      Ja sitten jumalanpalveluksissa esiintyy onnellisia voittajia jotka "ovat onnistuneet" siirtämään rahaa omalle tilille, joten "odottakaa rauhassa vaan", MUAHAHAHA

    • Saa nähdä saako Ash käynnistettyä rahastuksen. Jostain syystä jäsenillä on vaikeuksia kerätä verkostoa, miksikähän, MUAHAHAAAA

      Mutta jos käynnistyy, tapahtuu varmasti niin että kredittejä sataa tilille, mutta kukaan ei saa vaihdettua niitä rahaksi, minkähän vuoksi, MUAHAHAHAA

      Paitsi muutamat onnelliset jotka kertovat onnestaan Youtube videossa. Lahkolaiset, miettikääpä puhuvatkohan he totta vai onko heille vain maksettu lausunnostaan, MUAHAHAHAA

    • Anonyymi

      HelmanniKarbassonen on ONPASSIVEn jäsen, ja puhuu ihan omiaan. Ei tiedä omasta firmastaan yhtään mitään. Onko hän sen arvoinen että voi olla jäsenenä?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      58
      800
    2. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      34
      795
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      746
    4. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      91
      679
    5. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      31
      612
    6. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      40
      537
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      71
      506
    8. Lehtikankaan oppilas kuolema

      Mistä lie tyttöparka löytyny, mikä ajaa tekemään itsemurhan tuon ikäsenä 😞
      Kajaani
      9
      502
    9. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      63
      499
    10. 42
      499
    11. Pystyisitkö liikkumaan

      Tai tapailemaan kaivattuasi julkisesti?
      Ikävä
      45
      426
    12. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      57
      419
    13. Nyt kaatuu Kuisla

      Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee
      Seinäjoki
      24
      410
    14. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      72
      403
    15. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      23
      398
    16. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      103
      398
    17. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      34
      398
    18. Emme pääse koskaan

      Tästä. Sinä et suostu enkä minä suostu
      Ikävä
      38
      394
    19. 39
      393
    20. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      387
    Aihe