Miksi onpassive rekisteröinti ei onnistu?

Tulee virhe ja teksi "Ecosystemi registration is failed". Vieläpä virheellisellä englannillakin.

Ensin tuli virhettä kun annoin salasanan joka oli ohjeen mukainen. Mutta vasta kun lyhensin sen 10 merkkiin niin siitä ei tullut enää herjaa. Ja kun yritän rekisteröintiä uudelleen, tulee viesti "käyttäjätunnus on jo olemassa" ja sitten kun koitan kirjautua gmail osoitteellani, tulee viesti "sähköpostia ei ole rekisteröity".

Olen yrittänyt nimenomaan Jyri Samulin liittymislinkillä, mutta ei taida onnistua. Varsin hankalaa, todella hankalaa on päästä mukaan automaattiseen tienaamiseen.

16

385

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jyri Samuli, sinun liittymislinkkisi ei yksinkertaisesti toimi. Yritän toisen kaverin liittymislinkillä

    • Ei toimi, nyt yritin ilman kutsulinkkiä ja tulee "ECOSYSTEM Registration is failed Failed to Register"
      Aika heikot virheilmoitukset.

    • Jyri Samuli muuten väittää, että pitää käyttää oikeita henkilötietoja. Heh heh, mistäpä onpassiven rekisteröitymissivu voi tietää mitä bullshittiä sinne syöttää, kunhan vain rekisteröitymisessä vaadittava toisen toimijan toimittama sähköpostiosoite toimii, sillä sen kautta voi kirjautua sisään silloin kun salasanakirjautuminen ei toimi (kyllä, salasanakirjautuminenkin toimii vain satunnaisesti!)

      Lujaa laatua, onpassive, MUAHAHAH MUAHAHAHA MUAHAHAHAAAA

    • Kas vain. Jyri Samuli meni täysin hiljaiseksi. No, syystäkin. Jyri Samuli, katsele vähän aikaa onpassiven Youtube videoita niin mieli taas virkistyy ja jaksat tulla tänne puolustamaan onpassivea, MUAHAHAHAAAA

    • Anonyymi

      Täyttä roskaa koko rekisteröityminen. Ei toimi millään vaikka mitä tekisi. Muutaman kerran yritin ja luovutin. Tällä menolla ette saa ihmisiä mukaan.

    • Tämä on aivan totta. Ongelmia oli jo kuukausia sitten kun minä rekisteröidyin, mutta Ash ei ole viitsinyt korjata ohjelmointivirheitä.

      Tulee todellakin mieleen että Ash on tarkoituksellisesti tehnyt paskaa koodia ihan vain siksi että jokainen ajattelukykyinen pysyy mahdollisimman kaukana ja että vain Jyreistä kaikkein Jyreimmät liittyvät, kaikkein helmanneimmat vain halutaan mukaan!

      Mitä Jyrimpi Jyri, sen parempi!

    • Anonyymi

      Asiat pitää tehdä oikein,se auttaa onnistumaan

      • Mistä ihmeestä sinä noin hienon lauseen keksit? On kyllä nerokkaasti sanottu!


    • Ääh, haluan taas avautua onpassive ekosysteemin todella luokattomasta toteutuksesta. Olin kirjautunut ekosysteemiin ja sitten suljin välilehden vahingossa. No, sitten kun menet sivustolle uudelleen niin ei muuta kuin salasanakirjautuminen uudestaan! Ei ole edes vaivauduttu toteuttamaan alkeellistakaan sessionhallintaa.

      Ja ylipäätään 2-phase autentikoinnin puuttuminenkin antaisi normaalille ihmiselle aiheen epäillä koko järjestelmää. Mutta niin pitkälle ei tarvitse miettiä, toteutus on niin paskaa alusta loppuun ettei siihen voi kukaan suhtautua vakavasti. Tai myötähäpeää lahkolaisia kohtaan, vaikka eivät sitä edes ansaitsisi. Rahat pois näiltä idiooteilta silläkin uhalla että ovat sossun elättejä.

    • Anonyymi

      Onko suomi24 vain ja ainoastaan idiooteille? Käykö täällä muita?

      • Tämä palsta on tarkoitettu idiooteille sekä kieroutuneen huumorintajun omaaville. Ensinmainitut ovat tietenkin näitä verkostomarkkinointi-idiootteja ja minä luullakseni edustan tätä jälkimmäistä.

        Kyllä tänne lisääkin idiootteja mahtuu!


    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      168
      2857
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      62
      2243
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2159
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1786
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      95
      1703
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1581
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      92
      1343
    8. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1100
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      206
      1080
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1059
    Aihe