Mielenkiintoinen tuo adressi juttu Purran erottamiseksi.
Allekirjoituksia on voinut tehdä ilman tunnistautumista yksi henkilö pilvinpimein. Adressin vastaanottajina vasemmisto , vihreät ja sdp , onneksi keskusta oli sentään pois.
Allekirjoituksia on voinut tehdä ilman tunnistautumista yksi henkilö pilvinpimein. Adressin vastaanottajina vasemmisto , vihreät ja sdp , onneksi keskusta oli sentään pois.
Vastaukset 34
Vanhimmat
alulle panija oli siinä ahhahah tausta tutkikaapas ei helevettii.. rumaa luettavaa
Uskomattomalle tuntuu koko adressi.
Hyvä keskusta ja liike nyt ette olleet paikalla.
TUO HÖPÖTYS ATRESSI PURNUU VASTAAN EI JOHA YHTÄÄN MIHINKÄÄN KÄY KUTEN RYYTMANNIN KIRJAN TUTKINTAA EI ALOTETA JA KETKU PÄÄSI KUN KOIRA VERÄJÄSTÄ.
En ole aloittaja, enkä vaadi Purran erottamista.
Olen kyllä aloittajan kanssa samaa mieltä, ollut jo paljon ennen Purraa, että nettiadressit pitäisi kieltää oli tunnistettu tai ei.
Ainoa vaikuttamiskeino allekirjoitus ja nimen selvennys.
Silloin adsessinkerääjältä vaaditaa viitseliäisyyttä, ja nimenkiroittajat ehkä joutuvat paneutumaan paremmin aiheeseen.
Samoin kansalaisten lakialoitteet, 5000 nettiallekirjoitusta helppo kerätä, jumittavat päätöksentekoa turhanpäiten.
Näin kepulaisena näyttää vasemmiston ja vihreiden kohkaaminen menevän yli.
No samoin meni yli persujen kohkaaminen Lintilän lonkerosta., jäi persuista hyvin vastenmielinen kuva, etten persuja tule äänestämään.
Ei yksin perussuomalaiset olleet Lintilän lonkerosta äänessä, vaan kyllä siihen osallistui myös muut.
Ei itse Lintilä hiljaa ollut, Iloa, valoa ja Olavia julkaisuilla.
Mätää löytyy ja ylilyöntejä ihan joka puolueesta.
Politiikka näyttää olevan pirun likaista peliä.
Jos kaksi aikuista miestä ottaa Nato-päätöksen kunniaksi kaupasta haetun lonkeron, ja siitä aletaan mölistä, niin se kertoo mölisijöiden vähämielisyydestä. Ainakin Propersut mölisi täysillä mukana.
Minä pidin hyvänä, että Keskustalla oli viisautta olla pois tästä Purran erottamista vaativassa adressissa.
Ei ministereitä huutoäänestyksellä eroteta.
Jos erotetaan, sitä varten on olemassa parlamenttaarinen kuvio.
nisti kävi kirjoittamassa ja vieras lajit.
EROA Purra JO!!!!!
Adressi on mielipiteen ilmaus, vaikka ei viralinen olekaan eikä sen pohjalta tarvitse ryhtyä mihinkään. Mutta se osoittaa, että luottamus Purraan ja sitä kautta Persuihin on pahasti hajoillut.
Ei tietenkää mitään merkitystä mutta herjaus, joka kohdistuu henkilöön, on Suomen oloissa tökerö viesti.
Poliittinen peli, jonka tausta veikot tiedetään.
Mielipide ilmaisu todellakin, vaan nimet adressissa voi olla mitä vaan.
sinä nisti oot hajoillut huumeissa
Oliko ehkäisyväline hajonnut, kun sinut on saatettu alkuun.
Yritähän sinä pysyä asioissa, ei noita tökeröitä, ymmärrystä vailla olevia kommentteja.
Eroaako natsi?
Kyllä natsimamman pitäis erota.
Putin ja venäjä kiittää takuulla tuestasi, kun mainitset natsit suomeen liittyen. Venäjä tykkää heille hyödyllisistä idiooteista, jotka tekevät tietämättään työtä venäjän arvojen ja pyrkimysten eteen.
60 luvulla ja 70 luvullakin nähtiin - ufoja niistä uutisoitiin useinkin , , nyt 2023 nähdään natseja , , , ja naisista vihitään piispoja jne . . en jatka . . aikomuksena olisi ollut tulevaisuudessa tulla poliitikoksi mutta siinäkin haaveeni kaatui . Demokratia ei tosijaankaan toteudu.
kuinka niin ? Eihän jauhojengi tätikään eronut , , päinvastoin , kunnija tohtorin arvon sai jenkkilässä.
Purran puolesta on kerätty nimiä ja ensimmäinen on yllätys yllätys Adolf Hitler
Hörhöt luulevat, että kaikki perussuomalaisiet olisivat rasisteja tai nat-zeja. Ei pidä paikkansa.
Näinhän siinä yleensä käy, joka toiselle kuoppaa kaivaa, se ite siihen lankeaa.
Kansa on äänestänyt , vasemmisto yrittää kaataa Kansan tahdon.
Lindman oikee natsien natsi.
Daa, daa! Hjuva, hjuva. Suomi paljon natzi. Hjuva juttu! Venaja kiittaa sinua.
minä kirjoitin joskus ysärillä ämnystönille , , äm nestönin adressiin siinä oli logona maapallo jossa kynttilää kiersi piikkilanka , joku sodanvastanen keräys vai oliko ihmisoikeus järjestö niin ei tarvinnut olla vahva tunnistus. olin senverran maistissa tyhmää kerätä adressi suomalaiselle , vaaleila valitulle , , ei voi kun ihmetellä tommosta erotus kiimaa . taitaa olla niin että demokraatisilla vaaleila voi pyyhkiä persettä ja perustuslaki kirja joutaa polttaa julkisesti.
Tuossa tänään luin noita Purran kirjoittamia aivopieruja ja täytyy sanoa että kalossin kuva takapuoleen tuommoiselle akalle .
Tämä kaikki vihapuhe persujakohtaa lisää persujen kannatusta...ennen vaaleja haukuttiin persuja,mutta kannatus nousi...seuraavissa vaaleissa persukannatus nousee huomattavasti,vasemmistovihreet kaivaa maata jalkojensa alta...ihme jos Suomeen tulee vielä vasemmisto hallitusta...
Demari,vassari,viherkäiset. Hyvä renki mutta huono isäntä.
Kuka poistelee kommentteja?
Ei ole sensuroitavaa tekstiä.
Käykö totuus luonnon päälle?
Nämä on varmaankin demokratiaa halveksivia tahoja jotka tätä tekevät. Kuolleille lähetetään adressi , eikä elävälle ministerille. Vaalit on käyty ja pulinat pois. Ensikerralla voittakoon vaalit ja ihmiset jotka voivat heittää ensimmäisen kiven.
Olikohan adressi masinoitu puolueista, jotka olivat sitä vastaanottamassa.
Siltä se näytti.
niin ketäs niitä vasureitten ja vihreitte ehdokkaita täälä Pyhäjärvellä olikaan ?
Iltalehti oikoo juttujaan, on perkules melkoista jahtia.
Vaikka ei lehden tulisi täyttä paskaa levittää.
https://www.iltalehti.fi/politiikka
Kiuru-kin jo moukaroi noilla lehden noilla jutuilla.