Onko tuo nyt ihme. Katsokaapa vaan kaikki suomalaiset suuryritykset jotka ovat menneet nurin tai ovat menossa, niiden toimitusjohtaja on nainen.
Valtionvirastot, joita johtaa nainen, niiden toiminta on niin sekoitettu ettei niitä saa kohta enää kukaan selväksi.
Stora Enzon tulos romahti 93%
6
747
Vastaukset
- Anonyymi
Ensolla voi jannut alkaa hakeen uutta työpaikkaa.
- Anonyymi
Kuka niitä ottaa töihin?
- Anonyymi
Aikansa keikkunut niin meneehän se nurin. Raakkuja tapetaan huvikseen kyllä kuskille pitää tulla kunnon rangaistus koska tiesi että raakkuja on vedessä. Metsätraktori on metsänraiskaaja ihan järkyttättävää jälkeä trkevät. 20 vuotta menee ennen kuin jäljet korjaantuu ja kuski vaan nauraa. On noloo olla metsätraktorin kuljettaja. Naisia ja metsää raiskataan ei mitään järkeä.
- Anonyymi
Iso Enso panikoitui kunnolla, toivottavasti muutkin metsäalan yhtiöt ei tee samaa.
- Anonyymi
Nyt on halpaa ostivat raakkuja miljoonilla
- Anonyymi
Kävin vuonna 2016 Oulun yliopistolla rekrytointitapahtumassa. En hakenut töitä vaan kiinnosti lähinnä että minkä alan osaajia siellä haetaan, ja millaisia yrityksiä siellä on. Stora Enson esittelypisteen kohdalla vinkkasivat tulemaan heidän pisteelle kun kävelin siitä ohi. Esittelijä/työhönottaja ei osannut suomea, ja kysyi heti minkä alan osaaja olen? Kerroin englanniksi viimeisimmän koulutuksen, jonka olen käynyt. Ja kävimme lyhyen keskustelun. Esittelijä oli koko keskustelun ajan hyökkäävä ja koppava, jonka jälkeen totesi kylmästi että "We do not need your services. Goodbye!"
Tästä lähtien olen ajatellut että kyseisen firman ei kuulu tulevaisuuden suunnitelmiini. Ja vastaavasti firma ei täytä moraalisia arvojani. Uutiset Suomussalmen raakkuvahingoista eivät yllättäneet... - Anonyymi
Nainen osaa sijoittaa tulevaisuuteen. Yhden vuoden tappio ei paljoa paina, jos sen avuin puksutetaan 10 vuotta voittoa.
- Anonyymi
Testosteroni ajaa miehet ottamaan turhia riskejä.
Katso miten kävi fortumin seikkailujen keski-Euroopassa, ei ollut halvat hormoni huurut siinä kyseessä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ja taas ammuttu kokkolassa
Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.585545- 954491
Helena Koivu on äiti
Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.3752654Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?
Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s751203Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.
Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved3341072- 62881
- 28863
Sydämeni on sinun luona
Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun46846Trump ja Venäjä
Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja106817Jatkuva stressitila
On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan52799