Poimi vakiossa lapulle aina vähintään yksi yllätys

Anonyymi-ap

Naisten MM-turnauksen lohkovaiheen ensimmäisen kierroksen pelit oli vakioveikkauksessa tarjoiltu yhdelle kuudentoista kohteen lapulle (MM-Vakio 8).

https://i.ibb.co/0YMXbR7/pros-55290.jpg

Pelatuimmuus -prosentteja ihmetellessä nousee mieleen tarve muistuttaa aloittelevia vakioveikkaajia siitä, että vähintäänkin yksi yllätys kannattaa aina ottaa siihen omaan kymmenen sentin riviin mukaan. Tässä tapauksessa heti ensimmäisessä kohteessa putosi lähes 86% peliriveistä ulos täysosumien tavoittelusta ja samalla lisäpelin pelanneista suli yli 81%:lla mahdollisuus kuitata minivakiosta pienet santsikuppi -rahat.

Pelit on vielä pahasti kesken, mutta muutoin tähän mennessä suosikit ovat ottaneet omansa.

Lohkovaiheen toisen kierroksen otteluista on jo avattu pelattavaksi MM-Vakio 4. Jos osallistut, niin muista aina yksi tai jopa parikin jättiyllätystä riviin mukaan 🙂

2

514

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Dodii, Ranska vs. Jamaika, maaliton tasapeli ja sitä pelattu vain neljä prosenttia. Nyt viimeistään on selvää, että 16 oikein täysosumaa ei löydy. Hyvä jos edes viittätoista on kenelläkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      93
      1779
    2. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      485
      1349
    3. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      88
      1183
    4. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      47
      1120
    5. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      72
      1108
    6. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      188
      1100
    7. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      927
    8. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      10
      797
    9. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      65
      705
    10. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      176
      701
    Aihe