Hiilivelka

Kaikki tietävät, että Sannan hallitus osasi tuhlata ja ottaa uutta velkaa 40 miljardia. Nyt on selvinnyt ettei se osannut edes ilmastoasioita hoitaa. Nekin ovat retuperällä hallituksen jäljiltä.

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009736604.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=promobox
10354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei yllätä yhtää. Edellinen hallitus ei osannut hoitaa mitään asiaa.

Äänestä
  • Niin se vaan on. Marin tuomitsi julkisesti tv:n vaalikeskustelussa Perussuomalaiset rasisti puolueeksi. Yrittämättäkään tehdä asissa mitään. Nyt Orpo ja Purra ovat täydessä vauhdissa luomassa rajauksia rasismin hallitsemiseksi.
    On vaan pakko kysyä, että eikös tuon otsikoilla ja ruusuilla valehtelemisen voisi nyt viimeistään lopettaa. Siinä määrin paska tuo Marinin hallitus oli.

    Äänestä

Sipilän ilopoika hallitus teki huonon hiilinielu sopimuksen EU n kanssa!!Sipilä ja poijat on iloisia kun kansa maksaa ..

Äänestä
  • Sanna vielä nauroi päälle ja otti uutta velkaa. Saavat kokoomulaiset maksaa velat korkoineen.

    Äänestä

SuperSurkea hallitus sai väistyä.

Äänestä

Sanna arveli varakkaiden maksavan velan pois koska sannakin varmasti ymmärsi leikkausten eniten koskevan kuten aina vähäosaisiin?

Äänestä

Juuri uutisissa oli ettei yliopistojen rahoitustakaan saatu Sannan hallituksen aikana kestävälle tasolle. Rahaa poltettiin mutta jauhojengin kanssa ei tullut mieleen että mikä olisi oikea paikka.

Äänestä

Mutta eihän tuossa ole mitään yllättävää. Odotuksena oli päivästä 1 lähtien että perseelleen menee. Ja meni kanssa.

Äänestä

Sanna yritti antaa hävittäjämmekin Ukrainalle?

Äänestä

Tyhmän Sannan miljardilaskuja maksellaan vuosikymmeniä, myös työssä käyvät tyhmät demarit osallistuvat maksuihin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kaikki tietävät, että Sannan hallitus osasi tuhlata ja ottaa uutta velkaa 40 miljardia. Nyt on selvinnyt ettei se osannut edes ilmastoasioita hoitaa. Nekin ovat retuperällä hallituksen jäljiltä.

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009736604.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=promobox

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu