Vaikka ollaankin paperiteollisuus kaupungissa, niin ei se oikeuta että Hakan edustusjoukkue on pelkkää paperia, sanoisinko kreppipaeria. Joukkueen kasaajan voisi ulostaa ennen ensi kautta, kiitos!
Haka kyntää!
15
754
Vastaukset
- Anonyymi
Pelaajat voisi ottaa omasta kylästä, eikä suurella rahalla maailmalta. Onko se jotenkin arvokkaampaa hävitä ja jäädä sarjassa viimeiseksi kun kalliit ukot munii kentällä? Hakan parhaat mestaruusvuodet aikanaan on saatu ihan suomalaismiehityksillä. Taisivat pelaajat olla esim Tervasaaressa kirjoilla, vaikka eivät ihan työnsyrjään olisikaan tarttuneet`?
- Anonyymi
Yksi ostettu "pelimies" lähti jo ykköseen, syksymmällä sitten loputkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yksi ostettu "pelimies" lähti jo ykköseen, syksymmällä sitten loputkin.
Kyllä ja Huttunen vieritti näin syyn hänen päällensä. Hakassa pitäisi räjäyttää koko seurajohto uusiksi, näin voisi tulla jotain uusia ideoitakin.
- Anonyymi
Hakan paras valmentaja oli Juuso. Kun valkoinen jeeppi tuli kentänlaitaan ja Juuso katsomoon, silloin pelattiin eikä velttoiltu. Pelaajat oli omilta tehtailta ja mestaruuksia tuli.
- Anonyymi
pelasiko Pitkon Matti joskus hakassa vai muistanko väärin.
- Anonyymi
Nouseeko Haka ”fc Haka”
- Anonyymi
Eikö kaupunki voisi tukea jalkapalloa erityisesti Hakaa.
Jalkapallo on kuitenkin koko Koskin juttu.- Anonyymi
Haka on vain rasite nykyään, Koskenpojat sentään pärjää.👍
- Anonyymi
Onko siellä Demari keulilla. Vieläkö siellä neukkuja pelaa😂😂😂
- Anonyymi
Kaupungin tulee Haka-tuki tuplata ja kenttä peruskorjata. Myös energiayhtiö voisi satsata merkittävämmin seuran tukemiseen.
- Anonyymi
Ei muuta kuin 1 divariin ja siitä 2 divariin. Eihän tuollaisesta hommasta tule yhtään mitään. Ei yhtään veromarkkaa puuhasteluun.
- Anonyymi
Jos Haka putoaa sarjasta, tuleekohan hyvä kausarihaaste.
- Anonyymi
Onko kauden 2024 kausarit jo myynnissä?
- Anonyymi
Pysyykö Haka ”Fc Haka” sarjassa😀
- Anonyymi
ei pysy
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213560
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303403Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513025Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod192594Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132325MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142135Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1321348