Huomasin tuossa kun kävin Viialan rakennustarvikkeella siinä tiehaarassa kyltin KATSASTUSASEMA. Onko millainen paikka? . Olis vaan lyhyempi matka viedä sinne kun lähteä etsimään "sitä parasta ja halvinta " jostain ideaparkin viidakosta.
Katsastusasema Viialassa
10
1441
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan hyvä paikka. Kun auto on kunnossa saa leiman ja ajaa taas seuraavaan katsastukseen asti.
- Anonyymi
Vaatimattomammat puitteet kuin Toijalassa, mutta palvelu oli ystävällistä ja asiantuntevaa. Toijalassa katsastus olisi maksanut 70 €, Viialassa maksoi 45€.
- Anonyymi
Saiko kahvia ja pipareita?.
- Anonyymi
Saiko kahvia ja pipareita?. Itse hyödynnän tarjoilut niin että 25€ hintaero menee tasan tai ylikin kun juon ja syön katsastuksen ajan.
- Anonyymi
Hintoja polkemalla ei saa lisää asiakkaita edes katsastusalalla. Käy pian samoin kuin ensimmäisille yksityiselle katsastuskonttoreille Tampereella, Mielummin käyn vakipaikassa enkä siinä edullisemmassa .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hintoja polkemalla ei saa lisää asiakkaita edes katsastusalalla. Käy pian samoin kuin ensimmäisille yksityiselle katsastuskonttoreille Tampereella, Mielummin käyn vakipaikassa enkä siinä edullisemmassa .
Eihän se tyhmä ole se joka pyytää, vaan se joka maksaa.
- Anonyymi
Mikä koulutus riittää siihen että saa alkaa tekemään virallisia autojen katsastuksia oman korjaamonsa tiloissa. Kohtahan tää maa on täynnä korjaamokatsastusasemia ja viat voidaan heti korjata samassa puljussa tai sitten asiakas voi valita missä sen teettää jos hylky tulee. Pitääkö olla autoinssi vai pelkkä asentajan ammattikoulututkinto.
- Anonyymi
Ei pidä olla autoinssi, eikä oikein mikään muukaan, pelkkä pitkäaikaistyöttömyys riittää. Sekä tietysti kuuden päivän perehdyttämisjakso tehtäviin töihin, josta voidaan tietysti tinkiä muutama päivä ellei jaksa opiskella.
- Anonyymi
Vesilahtikin tarvitsee oman katsastusaseman. Mitään järkeä ajella halvimman katsastuspaikan perässä pitkin naapurikuntia vaan siellä katsastetaan mihin lyhin matka, kun tuo ajeleminenkaan ei ole ilmaista.
- Anonyymi
Korjaamo, jossa katsastetaan. Vaarana on, että menee puurot ja vellit sekaisin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit355253Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3984526Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1433005Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112500Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182038Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511982- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459