Heikko eläke on
Vähenevä eläke
5
702
Vastaukset
- Anonyymi
No voihan hame , 😂😥 eläkkeis ei oo valittamista. Jos oot tehny duunia, rehdisti ,saat jossain vaiheessa eloa elämää eläkettä, niin ku oot ansainnu. Jos oot sluibaillu, niin VOI VOI VOI, toivottavasti oot ollu taitava. Muutoin älä nyyhki 😂👍
- Anonyymi
Älä vingu... Ei työllä ole mitään merkitystä eläkkeen kokoon, vaan rahalla ja ansaitulla palkalla ja maksetuilla eläkemaksuilla.
TYÖLLÄ EI MERKITYSTÄ ELÄKKEEN SUURUUTEEN.
Äläkä ole Näsäviisa ja sano, että riippuu mitä työtä tekee.
- Anonyymi
Nyt saan 50%:sta eläkettä. (Osa työkyvyttömyyseläke). Jos joskus näen sen päivän, kun tulen vanhuuseläke ikään, niin saan eläkkeeseen 100%:n korotuksen.
Samalla vammat parantuvat, koska nimikin muuttuu vanhuuseläkkeeksi. Mutta näillä mennään toistaiseksi. Toivottavasti nykyhallitus ei pilaa kaikkea, kuten oikeistolla on lamantekijänä ollut tapana.- Anonyymi
No huhhuh mitä vassari kakkaa. Hienosti vasemmisto on onnistunut aivopesussaan. Eliitti ja työmuurahaiset kuuluvat nimenomaan vasemmistoon. Johdolle pitää saada kaikki ja muilla ei mitään, koska se on epäreilua, että jollain on jotain. Vaikka olisi sen kovalla työllä ansainnut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841646Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691551Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2711288Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691262- 56877
- 66854
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em65843Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40831- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44791