Huomenna ilmestyy taas Aku Ankka mutta mikä tosi ratki riemukasta PS . Ketäkähän erinomaista henkilöä ja elämänsaralla ansioitunutta henkilöä haastatellaan. ?-
huomeniin . . mielenkiintoistaä
Anonyymi-ap
7330
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Aku ankassa ei haastatella ketään. Ikävä kyllä
Olipa Täydenkuun Tansseja "hehkutettu". ja jopa kysely, kuka kannattaa, kuka ei.
Sivusta seuraten ei ole ollut "kansainvaellusta" eikä matkavaunuja paikalla.
Mikä lienee liiketaloudellinen saldo? Miinustako vai plussaa niin yrittäjille kuin
toimijoille.
niin. ei . ikävä kyllä. mutta seiskassa,
Kiva se on tanssia hytkytellä
Sen huomannut. Tämän palstan kirjoittajat on yhtä lapsellisia kun aloittaja.
Tällä menolla kukaan ei uskalla osallistua vapaaehtoistoimintaan, eikä kukaan uskalla tulla mitenkään esiin, etteikö täällä joku ala irvailemaan tai väheksymään.
No, ei siinä mitää, kuljetaan naama peruslukemilla, tehdään mukavat jutut taattujen tuttujen seurassa, ja antaa irvailijoiden irvailla keskenään.
Pannaan kaikki huvit tauolle irvailijoiden pyynnöstä.
ei muuten kommenttiisi, heräsi kiinnostus, kuinka paljon itse teet vapaaehtoistoimintaa vaikka vuodessa?
Työelämässä ollessa ei tenku oiken riittänyt,
nyt olen jonkin aikaa ollut ns. eläkkeellä, olen pienimuotoista ajanvietettä ikäihmisille tarjonnut ilman korvausta.
Kun tätä vapaampaa aikaa on ollut muutama kuukausi, en voi vuodesta puhua, mutta tämän palstan lärviminen vie halut enempään vapaaehtoistoimintaan.
Jatkan kaikessa hiljaisuudessa samaan malliin.