Tuli vain sellainen

Olo että olisi halunnut pitää hyvänä. Jotenkin huolehtia vaikka varmasti osaat sen itsekin. Miehelle.
29635
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Milloin tuli sellainen olo?

Äänestä
  • Kun nähtiin viimeksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kun nähtiin viimeksi.

    No koska te näitte viimeksi?

    sivusta

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    No koska te näitte viimeksi?

    sivusta

    Tällä viikolla nähtiin.

    Äänestä

Hyvältä kuulostaa, sano noi sanat hänelle.

Äänestä
  • Ei me varmaan koskaan enää nähdä.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Ei me varmaan koskaan enää nähdä.

    Näit jonkun sattumanvillen ja nyt et varmaan enää näe jopas taas

    Äänestä

Kiva kun on tuollaisia ihmisia okemassa.

Äänestä
  • Minulla nyt vain on sellainen luonne.

    Äänestä

Ihanalta kuulostaa❤️

Äänestä
  • Ai se on ihanaa kun nainen ajattelee, että osaahan tuo mies itsekin itseään hiplailla, mokoma

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Ai se on ihanaa kun nainen ajattelee, että osaahan tuo mies itsekin itseään hiplailla, mokoma

    Oot yököttävä, aloitus on kaunis.

    Äänestä

  • Sellaiset ajatukset vain tuli hänestä.

    Äänestä

Pysy siellä suihkelissa vaan!!!! Piirrä ja haaveile.

Äänestä
  • Saan minä haaveilla. Ja muistan hänet ehkä nähneeni joskus ennenkin.

    Äänestä

Mun ongelma on aina ollut se että osaan todellakin pitää itsestäni huolen. Tahtoisin pitää myös jostakusta naisesta huolta.

Ongelma on se että odotan että nainen osaa myös pitää itsestään sekä minusta huolta.

Näitä naisia on vain helvetin vähän. Osaavat kyllä hoitaa omia pentujaan, lemmikkejä jne. mutta tunneäly on lähellä nollaa mitä miehiin tulee.

Ne, naiset joilla on huoltapitämiskykyä ovat varattuja.

ps. voi jättää ne "etsit äitiä" tai "en halua kenenkään omaishoitajaksi" jutut väliin. En minäkään ala kenenkään terapeutiksi tai personal traineriksi.

Äänestä
  • Yhteiskunta on suunniteltu niin, että ajetaan miehet ja naiset erilleen. Turhaan sinä syytä naisia, ettei sopivia ole. Luuletko että oikeita miehiä löytyy vapaana? Yleensä vapaat ovat monta kertaa jo pois potkittuja, katkeria juopporetkuja. Ainakin omassa ikäluokassani.

    Äänestä

Ei varmasti tullut.

Äänestä
  • Olisikohan "huolehtimisessa" sittenkin jostain muusta kyse?
    Vaikka haukien kalastuksessa niin säästää ruoka kustannuksissa?

    Äänestä

Tämä ei ole minulle mutta voisin viettää monta tuntia rakkaan naisen halauksessa ja silitettävänä. On ollut ihan tarpeeksi yksinäisyyttä ja kaikkea sattunut. Mieheltä naiselle tiedoksi.

Äänestä
  • Ja tuo taas ei ollut minulle, mutta tuossapa mukava ajanviete sateiselle sunnuntaille. Nainen sivusta.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Ja tuo taas ei ollut minulle, mutta tuossapa mukava ajanviete sateiselle sunnuntaille. Nainen sivusta.

    Nyt on lauantai.

    https://m.youtube.com/watch?v=U1kegt1S43s

    Äänestä

  • Eikö kannattaisi sanoa naiselle, että haluat halaukseen?

    Äänestä


  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Sunnuntaisin on enemmän aikaa olla tekemättä mitään erityistä.

    Niin

    Halausta vailla

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Eikö kannattaisi sanoa naiselle, että haluat halaukseen?

    Minä kerron heti kun uskallan ja voin. En osaa ajatella noin yksinkertaisesta. Ajattelen vaikeasti.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Ja tuo taas ei ollut minulle, mutta tuossapa mukava ajanviete sateiselle sunnuntaille. Nainen sivusta.

    Minulle joka päivä kelpaisi, satoi tai paistoi.

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Minulle joka päivä kelpaisi, satoi tai paistoi.

    Naisilla harvoin on useaa tuntia päivässä aikaa vain olla.

    Äänestä

Hyvänmielen viesti!! Naisilla on tämänkaltaisia, voimakkaitakin huolehtimisviettejä. Nämä naiset ovat pohjimmiltaan tunteellisia ja epäitsekkäitä. Nämä ovat myös ihastumisvaiheen tunnekuohuja, silloin toisesta huolenpitäminen tuntuu hyvin tärkeältä ja saa tunnemaailman herkistymään. Miehet tuntevat myös naista kohtaan suurta huolenpidon tunnetta, se saa naisen hetkessä tuntumaan pieneltä lapselta, vaikka aikuinen itsestään huolehtiva nainen on kyseessä. Aikuiset ihmiset, jotka on varustettu "herkällä"korvalla, vaistoavat toisesta ihmisestä tunteiden tasoja. se saa ihmiset toimimaan määrätyillä tavoilla. Ihmisten lähestyessä toisiaan, syntyy yhteys jossa ihmiset kokevat toisen ihmisen tärkeäksi. Erotessa ihmisestä jää tunnejälki, suuri tahtotila nähdä ihminen uudelleen tai välitön ikävän tunne, tai muunlainen tunne. Rakkaus saa ihmiset luottamaan toiseen ihmiseen, silloin ikäväntaso helpottaa ja tieto valtaa mielen.
https://youtu.be/OgO2U4quFDk

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olo että olisi halunnut pitää hyvänä. Jotenkin huolehtia vaikka varmasti osaat sen itsekin. Miehelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu