estämiseksi. Asian todistaa uusin tutkimus. Ilman Marinin anelua,, vihreät, vasuri ja kepu voisivat olla ihan kunnon puolueita, eikä lilliputtiräkättäjiä eduskunassa. Vastaavasti sossut olivat noin 12-15 % ilman minkäänlaista räksytysvaltaa. Näin niitä hyväuskoisia toopeja taas vedätettiin.
Marin petti jopa hallituskumpaninsa pyytämällä äänestämään sossuja porvarihallituksen
11
549
Vastaukset
- Anonyymi
Sossut yrittivät kieroa vallankaappausta. Mikäli olisivat onnistuneet juonessaan, Suomesa olisi nyt suvakkivasemmsito hallitus koottuna vaalien loosereista. Mutta onneksi suomalaiset ymmärsivät sossujen kieroilun. Nyt sitten katkerana levitellään juoruja ympärimaailman oikeistofasisteista. Säälittävää sakkia suvakkitoimitajia myöten.
- Anonyymi
Mariinin töölön Kallio poju on kampaaja!!
- Anonyymi
Myttyyn meni kieron rasistimarinin suunnitelma?
- Anonyymi
Nyt loikoillaan kalliolla lokkina parturin kanssa, he he he
- Anonyymi
Olishan se ollut mahtavaa, jos Marin olisi voittanut ja nyt kansainvälisssä lööpeissä lukisi, miten Suomen pääministeri paneskelee kalloilla vierasta urosta. Marin myös valehteli äänestäjilleen esittäne onnellsita aviovaimoa., äitä ja perhettä. Tosiasiassa oli jo pättänyt erosta ennen vaaleja.
Sossuun ja vasuriin ei voi koskaan luottaa. Ne pettävät takuu varmasti kuin kepu. - Anonyymi
Peppulit ne aina vain jaksaa. Keskittykää nyt ihan siihen oman tunkion putsaamiseen.
Miksi muuten persujen äänestäjät ovat yleisesti heiķkolahjaisia ja keskiarvon alapuolella, kun puhutaan ÄO:sta?- Anonyymi
Niin, minkäs puolueen kannattajia nyt sitten "vedätettiinkään" aloituksen mukaan, eli ei oo korkea se ÄO sielläkään?
- Anonyymi
Tollodemu tietää,heko,hekon!
- Anonyymi
Varmaankin nyt niitä puhetilaisuuksia ja -kutsuja nyt satelee Marinille aiheesta "Miltä tuntuu lemmeskely kalliolla keskellä kaupungia" tai miten "Miten petät hallituskumpanisi".
- Anonyymi
työläissankaritar kertoo länsimaailman yliopitoissa sosialismin autuudesta , ei menisi jakeluun, marin kertoo bisneskapitalismin autuudesta, mitä hän itsekin edustaa, niin jakeluun menee.
toisin sanoen filmitähti on loikkaamassa kokoomuksen arvomaailmaan!
hih, hih, semmoinen sosialisti - Anonyymi
Onko muusta pettämisestä kokemusta?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36812359Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2565403Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153937Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002635Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271852No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74772Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59736