kyllä on mennyt terveydenhoito julkisella puolella ihan perseelleen kohta ihmiset kuolee kotiinsa ennen kuin saa edes lääkärille aikaa,esim hammaslääkäri julkisella puolella tekee vain välttämätömän ei mitään ylimääräistä repii hampaan pois kun yksityisellä olisi hammas saatu kuntoon,minulla on itselläni napatyrä julkisen puolen lääkäri sanoi että ei leikata täytyy vissiin odottaa että suolet tulee navasta ulos ja sitten ampulanssilla äkkiä sairaalaan,se vaan tuntuu siltä että mitä enemmän näitä juttuja kehitetää niin sen enemmän menee vituiksi,nämä henkilöt jotka näitä juttuja kehittää niin pääsee aina lääkärin kun on tarvetta vaikka yöllä .
Pirha ihan turha järjestelmä
Anonyymi-ap
1
448
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083