Humala 3.25 mönkijällä ?

Anonyymi-ap

Mönkijäkuski puhalsi pitkälti yli kolme promillea Liperissä.

Torstaiyönä heti puolen yön jälkeen, miehen epäillään kuljettaneen mönkijää todella kovassa humalassa Kurenvaarantiellä Liperissä.

Poliisi sai ilmoituksen, että mönkijällä oli ajettu ulos tieltä ja kuljettaja makaa mönkijän alla. Pelastuslaitoksen yksiköt olivat paikalla jo ennen poliisia. Kun toiset nostivat ajoneuvoa, vetivät toiset päihtyneen kuljettajan ajoneuvon alta pois.

Mahdollisesti loukkaantunut mieskuljettaja puhalsi alkometriin 3,25 promillea, joten häntä epäillään törkeästä rattijuopumuksesta sekä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta.

7

550

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö kukaan osaa sanoa tästä kunnon lierojuoposta:)
      Harva kestää noin paljon viunaa..

      • Anonyymi

        Kyllä se tiedetään...prkle !


    • Anonyymi

      Kaverilla karkasi niinsanotusti mopo vähän käsistä. Nooh, sattuuhan näitä paremmissakin piireissä. On aina poliisiylijohtajista, poliisipäälliköihin ja rivipoliiseihin asti kärähtänyt ratista. Poliisillakin kestää näköjään yhden tai pahimmillaan kaksi rattijuopumusta, eikä työpaikka vielä mene.

    • Anonyymi

      Joka mies nyt joskus vähän humalassa tai rapulassa ajellut pieniä matkoja.

    • Anonyymi

      Selvis sekin ketkä hulttiot ajoi.
      On kyllä kusta päässä ja paljon,onko perittyä vai ihan omasta takaa.

    • Anonyymi

      Nenää vain tai saikovat jo kännikaasussa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1382
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      862
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      771
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      647
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      321
      616
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      595
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      589
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      584
    Aihe