Onko kaikilla pankin asiakasneuvojilla ym ym .
Pääsy näkemään kuinka paljon mulla on massia sen pankin tilillä.
Tietääkö pankkineiti tilini saldon
8
564
Vastaukset 8
- Anonyymi
'
Onko kaikilla pankin asiakasneuvojilla ym ym .
Pääsy näkemään kuinka paljon mulla on massia sen pankin tilillä.'
Riippuen millainen työntekijä. Jos ulkoistettu callcenter työntekijä, ei näe vaan pankki tulostanut soittolistan ehtojen mukaan, esim rahastoista / sijoituksiin sopiva asiakas.
Jos pankin oma, niin voi nähdäkkin jotakin. - Anonyymi
Kyllä, pankkineiti tietää tarkasti saldosi. Pankkineiti näkee myös mihin olet rahasi tuhlannut. Samoin myös kela neiti. Kelaneiti voi vaatia myös selvityksen rahoista, jotka eivät näy menoina tililläsi.
- Anonyymi
Jos tilillä on rahaa 15€ ja menet tiskille nostamaan satasta, niin käy samalailla kuin kaljan ostossa klo 22-09 välisellä ajalla, että raha ja tuote ei lähde matkaan! Voihan se tuote ja raha lähteä, mutta..... rikotaan lakia, mihin en usko kenenkään menevän!
- Anonyymi
Luulisin että on. Luulisin ja tiedän kokemuksesta, että pankeilla on myös järjestelmä jossa on kriteerit millä asiakasta seurataan ja tarvittaessa toimitaan. Ja tottakai kun menet tiskille niin henkilöllisyyden varmistamisen jälkeen saldo näkyy. Mutta muista, että kaikissa palveluammateissa on salassapito ja se on kirjoitettu työsopimukseen ja vielä erikseen vaitiololupaukseksi. Sopimus on voimassa koko loppuiän!
- Anonyymi
Voihan hitsi sit yks kamu hokaa että oonkin rikas ja niinku oon näytellyt köyhää.
Meni pankkiin töihin kaveri....- Anonyymi
Kaverilla ei ole oikeutta stalkata kaverin limittiä työasioiden ulkopuolella mistään syystä saati työtehtävissä ihan huvin vuoksi.
Mietin tuota salassapitosanaa ja mielestäni kyse ei ole salassapidosta vaan jostakin tiedon hankinnan / onkimisen oikeudesta. Jos joku urkkii tietoa ilman aihetta siitä jää jälki. Nykyään aktiivisessa iässä asiakas kyllä itse saa tilitietoja ihan itse.
Pankeilla lienee myös turvajärjestelmä joka paljastaa urkinnan.
- Anonyymi
Samat säännöt terveydenhoidossa kuin pankissa. Jos olet asioimassa palvelupisteessä niin palvelutyöntekijällä on pääsy asiakkaan profiiliin ja siellä oleviin tili, laina ja talletustietoihin. Pankkineuvojalla ei ole ilman perusteltua oikeutta tehdä omia tutkimuksia asiakkaan profiiliin. Kolmas mitä mietin on pankkien hälyytysrajat. Jos asiakkaan tilille tulee yllättävä raha tai rahan käyttö herättää huomiota on pankilla oikeus tutkia ja selvittää asioita. Enää kortin vetäminen miinukselle ei ole mahdollista, mutta aikanaan ylitykset oli tarkkailun ja yhteyden oton syy. Näistä on kokemusta.
Kelan täti saa kyllä tietoa verottajalta.
Kelan suhteen mietin että jos pitkään persaukinen saisi ”miljoonan” niin minkä helvetin takia piillottaisi asiaa jos olisi mahdollisuus päästä eroon esim. asumistuesta tai joillakin toimeentulotuesta ja ehkä työmarkkinatuesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä35214152 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk67808Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä194803- 54783
- 40759
Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma28745- 56691
Miia Heikkinen avautui !
Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa66679- 58660
- 60659