Vinhan kirjakaupassa näyttää olevan näin kesällä kohtuullisen hyvin kävijöitä. Ehkä kahvila vetää myös, kun kahvipaikka on kylältä puuttunut.
Mutta mitä veikkaatte talvesta. Kirjoja ei enää osteta edes lahjaksi samaan tapaan, kuin ennen.
Soisin kyllä yrityksen menestyvän.
Kahvilan ovella tosin on kynnysmattona sateenkaatimatto, ja sen voi kyllä olettaa karsivat asiakkaita viestillään.
Kirjakaupan tulevaisuus
8
1134
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan siellä ollut Hopea Auringon kahvila jo vaikka kuinka monta vuotta, olisiko jopa 150 metriä kirjakaupalta. Ei ehkä näkyvimmällä paikalla kylän raitilla, mutta kyllä siellä sellainen on. Toivottavasti käytetään sitäkin ennenkuin loppuu kaikki. Muuten Mustosen arkkumyynti on viimeinen joka kylän raitille jää, alkon lisäksi.
- Anonyymi
Se Hopea-aurinko on täynnä kaikkea tarpeellista. Lahjatavaraa ja käsityötarvikkeita ja ties mitä. Hyvä olisi, että säilyisi. Missäs sitä muuten saisi vetoketjujakaan vaihdatettua vaatteisiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se Hopea-aurinko on täynnä kaikkea tarpeellista. Lahjatavaraa ja käsityötarvikkeita ja ties mitä. Hyvä olisi, että säilyisi. Missäs sitä muuten saisi vetoketjujakaan vaihdatettua vaatteisiin.
Samalla raitilla on 2 vetoketjunvaihtajaa. Hieno omakehu oli kyllä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samalla raitilla on 2 vetoketjunvaihtajaa. Hieno omakehu oli kyllä.
No minä en kyllä tiedä muita paikkoja, kuin tuon Auringon. Enkä ole siellä töissä. En edes Ruovedelle töissä lainkaan, vaan naapurikunnassa.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17959958H
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Nykyinen Vinha on siis Ruoveden sateenkaariporukalle tehty. Onnea vaan. Eipä tarvinnutkaan poiketa. Homojen hommaa.
- Anonyymi
En minäkäån rahoita pridehörhöjä tai niiden tukijoita, ihan sama vaikka puoii suomea olis siinä hurmoksessa mukana,
olihan tää maa 50 vuotta neuvostoliitonkin ylistystä täynnä, itseä lähinnä oksettaa molemmat.
- Anonyymi
Kesällä hyvä tahkota rahaa tapahtumilla. Hyvin mennyt lehtikuvista päätellen, jatkakaa samaan malliin. Talvellahan raitilla tlaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827453Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044734Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734688HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen764158Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584150Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333639Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e623082Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty682786Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401970- 471705