Joku Tia itkee Iltalehdessä

Toinen autoilija oli härnännyt häntä. Tia oli kuitenkin unohtanut yhden asian. Minusta näytti, että Tia ratsasti tarpeettomasti keskikaistaa. Auton paikka on normaalisti oikeanpuoleisella kaistalla.
12404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Joo siis kyllähän se kaikki oli Tian oma vika.

Äänestä

Juu ajelin takana ja kyllä mua alko vituttaa jo ennenku Mersu tuli siihen. 15km vasenta kaistaa tasan 100 lasissa. Oikealla kaistalla meni porukkaa ohi ja tää vaan ajaa vasenta

Äänestä

Näitä samanlaisia Tiioja on liikenteessä aivan liikaa. Aivottomia ja ajattelemattomia minä-minä -tyyppejä. Aivan turhaa on Tian itkeä kokemastaan.

Äänestä
  • Totta. Tia ajoi tosi vaarallisesti ja Mersu-kuski hienosti ja turvallisesti.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Totta. Tia ajoi tosi vaarallisesti ja Mersu-kuski hienosti ja turvallisesti.

    Ei mielestäni kukaan ole puolustellut Mersu-kuskia, mutta olisiko toinen osapuoli ehkä voinut toimia hieman toisella tavalla? Jos itse on osasyyllinen tapahtuneisiin, ei ole fiksua itkeä jälkeen päin.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ei mielestäni kukaan ole puolustellut Mersu-kuskia, mutta olisiko toinen osapuoli ehkä voinut toimia hieman toisella tavalla? Jos itse on osasyyllinen tapahtuneisiin, ei ole fiksua itkeä jälkeen päin.

    Kyllä se on Tian syytä kaikki.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Kyllä se on Tian syytä kaikki.

    Jos Tia ajelee hiljalleen vasenta kaistaa ilman pätevää syytä, kyllä ongelmat ovat hänen omaa syytään.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Jos Tia ajelee hiljalleen vasenta kaistaa ilman pätevää syytä, kyllä ongelmat ovat hänen omaa syytään.

    Kaikki on Tian syytä. Ei Mersukuski voinut toimia toisin.

    Äänestä

Olen ihmetellyt näitä kitisijöitä, jotka kertovat jonkun moottoritiellä ohittaneen heidät oikealta puolelta.
Miten se voi mitenkään olla mahdollista?
Siellä
Oikealla puolellahan on se auto, jota kirjoittaja on ohittamassa!

Äänestä
  • Kyllä se on mahdollista, kun ohittaja vaan on tarpeeksi sekaisin.

    Äänestä

  • Itselläni oli kerran tilanne motarilla kun ohitin hitaamman auton. Takanani tuli toinen autoilija ihan perään liimautuneena. Otin tarpeeksi välimatkaa ohitettavaan ja siirryin takaisin oikealle kaistalle. Tämä perään liimautunut ääliö oli sitten ängennyt itsensä siihen väliin ja tarkoitus oli ilmeisesti ohittaa minut oikealta. Tämä ääliö joutuikin sitten ohittamaan minut oikean pientareen puolelta. Kaikenlaisia hätäisiä idiootteja löytyy. Jos olisi odottanut 3 sekuntia pidempään, niin olisi päässyt ihan normaalisti ohi, eikä oikealla olevan pientareen kautta. Mistä tällaisia idiootteja oikein sikiää?!

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Itselläni oli kerran tilanne motarilla kun ohitin hitaamman auton. Takanani tuli toinen autoilija ihan perään liimautuneena. Otin tarpeeksi välimatkaa ohitettavaan ja siirryin takaisin oikealle kaistalle. Tämä perään liimautunut ääliö oli sitten ängennyt itsensä siihen väliin ja tarkoitus oli ilmeisesti ohittaa minut oikealta. Tämä ääliö joutuikin sitten ohittamaan minut oikean pientareen puolelta. Kaikenlaisia hätäisiä idiootteja löytyy. Jos olisi odottanut 3 sekuntia pidempään, niin olisi päässyt ihan normaalisti ohi, eikä oikealla olevan pientareen kautta. Mistä tällaisia idiootteja oikein sikiää?!

    Minulle on käynyt samanlainen tilanne. Se ohittaja varmaan osui siellä pientareella johonkin, koska pysähtyi sinne ja laittoi hätävilkut päälle. Itse jatkoin matkaani.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Toinen autoilija oli härnännyt häntä. Tia oli kuitenkin unohtanut yhden asian. Minusta näytti, että Tia ratsasti tarpeettomasti keskikaistaa. Auton paikka on normaalisti oikeanpuoleisella kaistalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu