S-Pankki vs Nordea

Anonyymi-ap

Jos haluaa esim S-pankista saada verkkopankkitunnukset, niin pitää varata aika ja mennä sovittuna aikana jonnekkin asiakaspalvelupisteelle.
Jos haluaa Nordean verkkopankkitunnukset, se onnistuu netin kautta. Tunnistautuminen Nordeassa onnistuu passilla tai henkilökortilla netissä
Kaikki onnistuu, eikä tarvii mennä minnekkään konttorille.
Nordealle pointsit.

4

1931

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tähän sopii todeta vanha totuus: jos jokin vaikuttaa liian hyvältä ollakseen totta, se sitä on... Edellä mainituista pankeista, alkukankeuden jälkeen,S-Pankki on ainoa, joka ei varmasti peri sinulta maksuja tyhjästä. Itse asiassa se ei peri mitään maksuja, kunhan vain liityt jonkin osuuskaupan asiakasomistajaksi. Käteisen nosto onnistuu, ainakin isommissa kaupungeissa, 24/7/365 lähimman Alepan tai Salen kassalta. Asiakaspelvelijalle pääsee hyvinkin lyhyellä odotusajalla viikottaisen isomman kauppareissun yhteydessä. Vosin jatkaa tätä listaa vielä vähemmän olennaisilla eduilla, mutta tässä oli nyt tähdellisimmät.

    • Anonyymi

      Jos vaikka asuu pienemmällä paikkakunnalla, vaikka löytyykin s-kauppa, niin siellä ei ole välttämättä asiakaspalvelupistettä. Niin voi joutua ajamaan jopa 30-50 kilometriä päästääkseen hoitamaan kyseisen asian.

    • Anonyymi

      Nordea vetoaa Suomalaisen laiskuuteen, mutta laiskuus kostautuu ja kyse ei enään olekaan vain asiakasmaksuista, vaan siitä, että rahaliikenteesi on niin epävarmaa, että käytännössä joudut hankkimaan sen S-pankin, tai jonkun toisen pankin, tilin kuitenkin.

      Näitä vastaaviahan me ollaan luettu koko kulunut vuosi:
      https://www.is.fi/viihde/art-2000010906736.html

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      24
      5152
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4597
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      103
      1362
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1330
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      19
      991
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      865
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      823
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      789
    Aihe