S-Pankki vs Nordea

Anonyymi-ap

Jos haluaa esim S-pankista saada verkkopankkitunnukset, niin pitää varata aika ja mennä sovittuna aikana jonnekkin asiakaspalvelupisteelle.
Jos haluaa Nordean verkkopankkitunnukset, se onnistuu netin kautta. Tunnistautuminen Nordeassa onnistuu passilla tai henkilökortilla netissä
Kaikki onnistuu, eikä tarvii mennä minnekkään konttorille.
Nordealle pointsit.

4

1836

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tähän sopii todeta vanha totuus: jos jokin vaikuttaa liian hyvältä ollakseen totta, se sitä on... Edellä mainituista pankeista, alkukankeuden jälkeen,S-Pankki on ainoa, joka ei varmasti peri sinulta maksuja tyhjästä. Itse asiassa se ei peri mitään maksuja, kunhan vain liityt jonkin osuuskaupan asiakasomistajaksi. Käteisen nosto onnistuu, ainakin isommissa kaupungeissa, 24/7/365 lähimman Alepan tai Salen kassalta. Asiakaspelvelijalle pääsee hyvinkin lyhyellä odotusajalla viikottaisen isomman kauppareissun yhteydessä. Vosin jatkaa tätä listaa vielä vähemmän olennaisilla eduilla, mutta tässä oli nyt tähdellisimmät.

    • Anonyymi

      Jos vaikka asuu pienemmällä paikkakunnalla, vaikka löytyykin s-kauppa, niin siellä ei ole välttämättä asiakaspalvelupistettä. Niin voi joutua ajamaan jopa 30-50 kilometriä päästääkseen hoitamaan kyseisen asian.

    • Anonyymi

      Nordea vetoaa Suomalaisen laiskuuteen, mutta laiskuus kostautuu ja kyse ei enään olekaan vain asiakasmaksuista, vaan siitä, että rahaliikenteesi on niin epävarmaa, että käytännössä joudut hankkimaan sen S-pankin, tai jonkun toisen pankin, tilin kuitenkin.

      Näitä vastaaviahan me ollaan luettu koko kulunut vuosi:
      https://www.is.fi/viihde/art-2000010906736.html

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1498
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1411
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      255
      961
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      195
      948
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      830
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe