Hyvä ministerismies, mutta Häkkäsen mopo lähti keulimaan

Anonyymi-ap

Antti Häkkänen, kolkytkahdeksan vee erehtyi haihattelun puolelle maalaillessaan itselleen kokoomuksen pressaehdokkuutta.

Hyvä puolustusministeri Antti on, sai valmiiksi edeltäjän hyvin hoitaman tontin. Vaan ei noilla juniorinäytöillä ole vielä asiaa kokoomuksen pressaehdokkaaksi. Saati koko kansan presidentiksi. Antin pitää kasvaa ja antaa kasvaa rauhassa. Nyt kannattaa Antin keskittyä enintään Pauligin Presidentti-kahvin keittelyyn ja maisteluun.

7

838

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt on poika palautettu riviin ettei lähde keulimaan.

    • Anonyymi

      Nyt jossain mättää.
      Orpo lähti rauhanneuvotteluun Ukrainaan eikö olisi ollut puolustusministeri Häkkäsen asia hoitaa näitä asioita.

    • Anonyymi

      Kahvia sopii puolustuministerin keitellä. Totuus on, ettei Häkkänen olisi kuunaan saanut samanlaista nostetta taakseen kuin Stubb on saanut. Häkkänen olisi ollut pressaehdokkaana aivan liian junnu ja jäänyt täysin muiden jalkoihin.

    • Anonyymi

      Äänestän Anttia heti kun on ehdolla presidentin vaaleissa. Ehkä v. 2028, tai viimeistään v. 2032.

    • Anonyymi

      Ja nousukiito on KOVA. Sana sanotaan niin kun se on.

    • Anonyymi

      iltasanomat kirjoitti "Häkkänen poseerasi hetken ilman sopimusta, jonka jälkeen hän kurottautui ja otti pöydällä olleen kappaleen käsiinsä. Hän ehti vilkaista sopimusta molemmilta puolilta etsien selvästi Yhdysvaltain liittovaltion hallinnon vaakunaa, joka löytyi Blinkenin pitelemästä versiosta." Tälläistä sattuu kun ison maailmaan maalais poika menee. Häkeltyyhän sitä vähemmästäkin. Muuten ihan jees ministeri

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      431
      2700
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      84
      2005
    3. 160
      1564
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      64
      1479
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1426
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      476
      1247
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      145
      1054
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      50
      1044
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      922
    10. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      892
    Aihe