Näyttää siltä, että RKP jatkaa syksyllä hallituksessa ja tukee persujen ministereitä, mukaan lukien Riikka Purra ja Wille Rydman.
Paljon odotuksia ladataan hallituksen tiedonantoon, jonka pitäisi jotenkin muuttaa Perussuomalaiset salonkikelpoiseksi puolueeksi. Ei kuitenkaan tarvitse olla selvännäkijä ennustaakseen, että niin ei tule tapahtumaan.
Anna-Maja Henriksson kyllä tietää, miten persujen kanssa käy, mutta hän on päättänyt pettää itseään. Olen siksi menettänyt luottamukseni Henrikssoniin ja RKP:hen.
(Tyvärr kan jag inte skriva så bra på svenska, för att jag har bara lärt mig språket i skolan.)
Jag har tappat förtroendet för Anna-Maja Henriksson och RKP.
7
209
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa mieltä.
Oikeastaan olisi ihan hyvä, että persujen voittokulku jatkuisi niin pitkälle, että persut alkaisivat vaatia kaikkien rkp:läisten takkeihin ommeltavaksi merkin, josta heidät tunnistaa, sekä kävisivät läpi RKP:n kantasuomalaisia kohtaan toteuttaman syrjinnän niin historian kuin nykyisen lainsäädännön valossa.
Ehkä Henrikssonin liirumlasrumit ja persujen nuoleskelu saisi vähän kitkerän maun kun huomaisivat olleensa itse nostamassa valtaan pyövelinsä.
RKP:n hyväosaiset eivät näytä tajuavan, siellä oopperan lämpiössä pönöttäessään, että miten hauras on demokratian ja maltillisten puolueiden heille suoma turva. Tarvitaan vain muutama risahdus..- Anonyymi
Juuri näin.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17966195d
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Miksi rkp on aina suomalaisia vastaan?
- Anonyymi
Se johtuu rasismista.
Rkp:n mukaan suomalaiset ovat mongoleista pohjautuva kansa.
- Anonyymi
Aloitus on asiallinen ja hieno ! Kiitos siitä ! Olisin itse kirjoittanut samoin,
jos olisin osannut.
Olisi parempi tehdä "tilit selviksi" mahdollisimman pian persujen kanssa ja
alkaa muodostaa uutta hallitusta.
Ei tästä mitään tule. Ei tarvitse nero tajutakseen sen.- Anonyymi
Vaasan vaalipiirissä väki vähenee ja kun väkisin Satakuntaan kytketty Vaasan vaalipiiriin kuuluva suomenkielinen kunta Karvia liitetään Vaasan lääniin, niin Rkp menettää kaksi paikkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1446232Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1933864- 312741
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4782740- 2012365
- 1852033
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1341495- 581314
Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.371294Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?891064