Ennen rkp oli fiksujen ja järkevin puolue ja henrikssoniakin pidettiin pätevänä. Häpeä henriksson ja koko rkp että sallitte tällaista täysin järjetöntä simputusta. Onko sinulla ollut ankea lapsuus kun nyt haluat esiin tulla. Vai ovatko vassarit puhuneet sinut ympäri. Tee oikeita töitä äläkä paskaajauha.
Häpeä rkp ja Henriksson
Anonyymi-ap
17291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Koulukiusaamista ja rasismia. Tuota se rasismi juurikin on Marinin hallituksen tekemien määritelmien mukaan. RKP itse syyllistyy moiseen.
Rasismista puhuminen on rkpn Henrikssonin tekosyy kiusata Suomen äänestäjiä, jotka ovat nyt luoneet hyvän hallituksen. Henrikssonnilla on pallo hukassa, yrittää päteä. Olis kiitollinen että ylipäätään otettiin hallitukseen. Vieläköhän rkpläiset haluavat tuollaisen johtajan itselleen?
Ehkäpä pitäisikin äänestyttää Henrikssonin luottamuksesta samalla kun Purran ja Rydmanin.
Rasisteista ei saa käyttää nimitystä rasisti. EI EI EI. Pitää käyttää sanaa isänmaanystävä!
Pahimmat rasistiset kommentit olen kuullut suomenruotsalaisten suusta!
Rkp pois hallituksesta.
Rkp pois eduskunnasta.
Rkp pois pois suomen poliittiselta kentältä.
Rkp ei edusta suomea, suomalaisia.
Rkp:n kannattajat, äänestäjät eivät ole suomalaisia.
Teikäläisten henkinen koti on Tukholma. Palatkaa juurillenne, sinne mistä isoisoisoisoiso vanhempanne aikoinaan tänne tuli, Tukholmaan.
Hyvin kirjoitettu.
RKP on aina suomalaisia vastaan.
Rasistinen kielipuolue
Maa on sekaisin jos Biaudet on Rkp ja ja hallitus kaatuu . Ja sehän itänaapuria naurattaa .
Biaudetin kytkökset Venäjälle ?
Isä oli Saksassa sodan aikana…hurjia juttuja siellä opetettiin!
Henriksson Ylellä: Tulevat päivät ja viikot näyttävät, onko hallituksella edellytyksiä jatkaa https://www.is.fi/politiikka/art-2000009774402.html
Rkp:llä vain intressi olla hallituspuolue aina. Oppositiosta eivät saa näkyvyyttä, ei kunniaa eikä ajatuksiaan ésille... on niin onneton sakki.
Eivät ole yhtään sen parempia kuin muutkaan.
Suomen evakkoja...siirtolaisia sodan aikaan halveksivat, haukkuivat ryssiksi ja eivät huolineet omiin asuntoihin / nurkkiin pyörimään ja turvaan. SIINÄ HEIDÄN SUVAITSEVAISUUS OLI ????
Rantaruotsalaiset ovat kovasti maahanmuuton kannalla. Yrittävätkö paikata historiaansa, kun syrjivät aikoinaan Karjalan evakoita? He olivat sentään suomalaisia, mutta muu sai asuttaa ja auttaa heidät uuden elämän alkuun.
Milloin RKP pyytää anteeksi Karjalan evakoilta?
Ruotsinkielisillä alueilla evakoita haukuttiin ryssiksi! Siinä RKP:n arvopohja!!!
TOISEN maailmansodan jälkeen Suomi asutti yli 400 000 evakkoa, joiden koti oli jäänyt uuden itärajan taakse. Virpi Väisäsen kolmiosainen historiasarja käy läpi tuoreinta tutkimustietoa aiheesta.
Avausjaksossa kerrotaan, miten evakoille ei haluttu antaa ”ruotsalaismaata”. Suomenruotsalaiset halusivat säilyttää asuinalueensa mahdollisimman puhdaskielisinä ja panivat siksi kampoihin maan lunastukselle karjalaisia varten.
Rkp huutaa rasimista kävisitteko muun vasureiden kanssa puhumassa naistenoikeuksista Suomalaissa moskeijoissa ja vaaditte Imanijen irtisanoutumaan/ vaaditte anteeksipyyntöä rasisista puheista luulempa sieltä löytyvän pahimmat rasitit olisitte asian ytimessä rasisti Al Tae ja Harakka Sdp:stä ehdottamasti mukaan
Koska Henrissonni ja muut RKP: pyytävät anteeksi Freudenthal rasismiaan ja vihaansa ja kaunaansa Karjalan evakkoja kohtaan? Eikö ruotsalaisilla ole tästä menneisyydestä paha olla? Onko Henrikssoni ja Bidee vaiennut tästä tahrasta kuoliaaksi?
Me suomalaiset ja evakot emme ole unohtaneet. Meitä on vielä elossa.
Aloittakaa tällä anteeksipyynnöllä ja vasta sitten voidaan anella anteeksiantoa mitättömistä säkeistä ja taimien villiintymisestä
Täysin haettuja ja pirullista vitkuttelua. Vaiko tämä sitä diskutering?
MUTTA kun Henrikssonnilla on niin paha olla.
Herää opposio ja kysykää heti eduskunnan ensimmäisellä kyselytunnilla. Nähdäänpä sitten miten Henrissonni muikistelee hallituksen aitiossa.
Nyt turpa kiinni Henriksson ja koko vihervasemmiston aivopesemä RKP ja hallitukselle työrauha on se nyt s..tana kumma mitä vänkääviä suomea sortaen sönkkääviä mätämunia
Eiköhän Suomen ruottalaiset voida laittaa Vaasan laivaan tavaroineen ja mielipiteiden vietäväksi Ruotsiin niin näkisivät mitä nämä toisesta kulttuurista tulleet ovat saaneet aikaan sekä miten heissä, näissä erivärisissä kumpuaa käyttäytyminen ruotsalaisia kohtaan ( katujengit, pahoinpitelyt, tuhopoltto, virkavalta ei uskalla tiettyihin asuinalueisiin edes mennä). Se ei ilmeisesti ole sitten toisin päin rasismia.....VAI ?
Tätä samaa on jo Suomessa ja lisääntyy kovaa vauhtia