Hehkutti Petteri Orvon pelikaveri Alexander Stubb v.2015. Ei mullah muuta.
"Monikulttuurisuus on rikkaus"
Anonyymi-ap
851436
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 85
Vanhimmat
kelle on kelle ei,ei ainakaan mitä ruotsia ja suomia katsoo
Pekka Haavistolle on,mutta onko suomen kansalle haaviston perhe rikkaus,onko hänen vaimonsa salonkikelpoinen
Varmasti siinä kuin sinunkin vaimosi salonkikelpoisuus. Tai jopa sinun itsesi sillä Haavistolla on puoliso ei vaimoa millä sanalla yrität tässä yhteydessä halventaa ja väheksyä toista ihmistä.
kyllä jos suomen presidentiksi pyrkii ja jos pääsee niin pitää ollavaimo,joka hoitaa ulkolaisten naisten tarpeita sitten suomi vierailuilla,
Puolisosta ei tykätä moskovan vierailulla.
No sinne ei tarvi onneksi edes muutenkaan mennä.
Mitä se meihin vaikuttaa jos moskoviitit ei tykkää?
"Anonyymi
2023-08-10 16:03:15
Anonyymi kirjoitti:
Pekka Haavistolle on,mutta onko suomen kansalle haaviston perhe rikkaus,onko hänen vaimonsa salonkikelpoinen"++++++++++
"Millä sanalla yrität tässä yhteydessä halventaa ja väheksyä toista ihmistä.Haavistolla on puoliso ei vaimoa"
++++++++++++++
" Jeri Aalto, 23, sitten vielä kokopäivätoiminen ulkoministerin erityisavustaja".
Pekkahan on kunnon soturi.
Onhan sillä Puoliso sekä Rakastaja ja kaikki saavat palkkaa työstään
ja vielä Pekan omasta pussista.
Unohdit oikeistokulttuurin, joka on voimistunut viimeaikoina valtavasti, tämä näkyy sillä että kaikki hinnat nousevat ja kaikella mahdollisella pyritään rahastamaan kansalaisia, myös Suomen infraa valjastetaan rahastuskoneeksi, eikä ne velotetut summat pysy edes Suomessa, vaan valuvat ulkomaisille sijoitustileille ja vieläpä verovapaana.
Ei haavistolla ole puolisoa, hänellä on puppeli.
Ja muistaakseni pakoloisten tavoitteiden arvostelu on rasismia ? Kyllä on joillakin poliitikoilla huono muisti ? Ja Stubbin mielestä ruotsi on hieno ja turvallinen paikka, no go alueista puhe on vaan vihapuhetta ? Nyt humu-Pekka selittää raja kiinni ? Itse kuskasi terroristi epäiltyjä privaatti lennolla Suomeen ? Entä se jos Suomi lopettaa rahan kippaamisen Afrikan gepardihatuille niin meidän maine menee? Onko se rahasta kiinni Jutta ? Kuka ehdokas on varoittanut nykytilanteesta vuosia ?
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#179664235
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Kyllä makkarapotut on parempia,ko makarooni.
Halla-aho: unelmoin suomalaisten naisten raiskauksilla.
vaimo mukaan kun mennään lähiitään,taivaikka turkkiin,
muistaa kun äänestätte presidentiä,ulkomaan matkoja hekin tekevät vaimoineen,
Muistakaa äänestää Pekkaa,joka omistajaohjausministerinä ollessaan Jutan ja Jykä-pojan hallituksessa runnoi väkisellä läpi Fortumin sähkönsiirtolinjojen myymisen pörssi-yhtiö Carunalle. Kansa kiittä Pekkaa!
Eiköhän se ollut kokoomus kumppaneineen, joka ne kaupat runnoi läpi, Haavisto kauppamiehenä löi leimat paperiin.
Monikulttuurisuus on todellakin rikkaus, mutta sitä ei vaan ymmärrä ne jotka on ns "tynnyrissä kasvaneet" kotikonnuilta yleenaä maaseudulta ikinä poistuneet ressukat.
Minä sain nauttia pari päivää sitten erään muualta tulleen seurasta työkaverin muodossa ja täytyy sanoa, että työvuoro oli niin paljon mielenkiintoisempi kuin lanstaväestösyä tulleen kanssa olisi ikinä voinut olla. Tämä oli todella älykäs täydellistä suomenkieltä puhuva ja meillä riitti puhumista niin, että itse työnteko meinasi unohtua. :D
Minä itse olen ns maailmankansalainen ja elän sekä tylöskentelen useissa maissa joten tämä on minulle ehkä luontaisempaa kuin suomen perähikiältä oleville. ;)
Eihän tyäperäistä maahanmuuttoa vastusta KUKAAN ,Mutta Ruotsin mallia johon Suomikin on menossa hyvää vauhtia sitä vastustetaan.
No miksi persut vaativat sitten maahanmuuttajien palauttamista takaisin sinne mistä ovat tulleetkin?
Totgakait ne pitää jokka ei sopeudu työhön, pitää palauttaa. Siitähän tässä on kyse,vaan kun ei näköjään kaikille .ene sinne korvienväliin tämä tieto. Halutaan vain mollata Perus-Suomalaisia
Eivätpä persut tunnu erittelevän maahanmuuttajia työssäolon mukaan, vaan lähinnä ulkonäön ja uskon mukaan.
Ei se ole tunne asia ollenkaan.
Ei, vaan käytännön asia persuille.
Niin, sitä sen pitäisi olla kaikille muillekin.
Eli persut vaativat rasismia muiltakin?
Mitä ihmeen rasismia?
Ai niin joo, persut eivät ymmärrä koko rasismin käsitettä.
Teissä on semmonen vika että te näette rasismia kaikessa.
Persuissa on vastaavasti semmoinen vika, etteivät ymmärrä omaa rasismiaan, suuttuvat kun joku siitä huomauttaa saati valittaa.
Ei vaadi. Työntekijän palkan maksaa työnantaja. Suomi ei kaipaa yhtään julkisin varoin elätettävää, koska rahat eivät riitä omillekaan työkyvyttömille.
Moni pieni yritys ottaa mielellään halpatyövoimaa ja hetkellisen voiton minkä yritys siitä edusta saa. Tosiasiallinen halpatyön tosiasiallinen elättäjä on yhteiskunta tulonsiirroilla.
Tälläistä työvoimaa ei Suomessa tarvita.
Tuo halpatyövoiman elättäminen ei ole maahanmuttajien vika, ongelma on yhteiskunnassa itsessään, mutta tuosta valuviasta huolimatta tarvitaan lisää väkeä ylläpitämään vauhdilla vanhenevaa väestöä, eikä siihen auta riittävän nopeasti muu kuin ulkomainen työvoima.
Näin hoona en missään nimessä äänestäisi hoo Hoota pressaksi, kun Suomessakin suvaitsevaisuus on sitä sun tätä ja maailmalla sitä ei ole ollenkaan.
Pekka on Viisas mies,joka näkee tulevaisuuteen! V.1994 Meidän Pekka julisti,että " Venäjä on siirtynyt Länsimaisten demokratioiden ja vapauden tielle,jonka johdosta Suomi ei enää tarvitse puolustusvoimia,eikä asepalvelusta,koska Euroopassa ei enää ole Neuvostoliiton kaltaista uhkakuvaa,ja tästä syystä Suomen puolustusvoimat tulee ajaa alas". Viisas mies. Selvästi pätevin mies puolustusvoimien Ylipäälliköksi.
hyvä Pekka ,oli kaukaa jo viisas h,,, mikälie
Kunnon takakarvaaja.
Täällä Persupöljäkkeet mollaa Professori Stubbia. Professori Stubbilla on pikkuisen isommat kuviot kuin Persupöljäkkeellä.
Täällä nämä takahikiän junttipersut jauhaa samaa paskaa päiväkaudet, pienissä piireissä kasvaneilla on niin pienet ympyrät ja siinäkin on jo päät sekaisin kun on imenyt populismista pään sekaisin.!
Kuinka kauan sulla kestää viime vaaleista toipuminen?
Eihän persut ole toipuneet edes viimeistä edellisistä vaaleistakaan.
Hei me tienataan tällä, ne tekee hiton hyvää safkaa, ruotsi on Euroopan turvallisin maa jne
Toveri Stubb on muute Tohtori arvonimeltään,ja Tohtori Stubilla,niinkuin Tohtori Arajärvellä , tajunnantaso kulkee aivan eri biosfääreissä kuin mitä tavallisella kaduntallaajalla.
Ruotsalaiset voisivat kertoo Tohtori Stubidolle,millaista on elää monikulttyyri ihanne kuplassa. Jos vaikka Tohtori Stupidoo tulisi järkiinsä.
Juntit ei tule järkiinsä millään keinoilla ,siitä on hyvä esimerkki Persut.
Siviilipalvelusmies Pekka Armeijan Ylipäälliköksi. Siinä on järkee. Sivari Pekka tietää,kuinka Armeijaa johdetaan.
Tohtori Stupido on myöskin karannut kesken kaiken varusmiespalveluksesta.
Kuten monesta muustakin opiskelusta.
Kuten Tukholmassa ja Oulussa.
Sivari-Pekasta haluaa armeijan Ylipäälliköksi,vaikka Herraa ei kiinnostanut varusmiespalvelus, Sivari-Pekka on aina ollut vaatimassa armeijan alas-ajoa.Niin tuommoinen mies sitten on tyrkyttämässä itseään Ylipäälliköksi.
Tukholma ja Oulu.
Entäs tämä siviilipalvelumies Halla aho Eikös hänkin haaveilee ylipäällikön tehtävistä ja tämä Tynkkynen Ooulusta joka keräsi Ylivieskalaisten ääniä yli 500 Sivari homo hänkin
!
Persuissa hyväksytään myös seksuaalivähemmistön jäsenet.
Persuissa hyväksytään myös rasistit.
Sivaripekka teki rikoksen ja hommas leiriläisiä Suomeen. Ohitti kaiken. Mitään ei ole puhuttu asiasta sen jälkeen. Ei rikollinen voi presidenttinä olla.
Persuissa kaikki enemmän rikollisia kuin Pekka.
Kaikki,jotka eivät laula Suvakkien lauluja,ja marssi Pride lipun alla , ovat Rasisteja ja Kansanvihollisia ,jotka tulee laittaa Kolyman suolakaivokseen pakkotyöhön.
eikö toisin päin tarkoitit,
Niin niin taas, persulla vaihtoehdot ovat kaksi ääripäätä, muuhun kun älli ei millään riitä.
Hah... Persut ovat korkeakoulutettuja suurin osa, väitteesi ei päde.
Niinpä näkyy edellä oleva kommenttikin olevan tosiaan korkeakoulutetun käsialaa, tiedä sitten mitä koulua on käynyt, mutta ääripäät on selvästikkin ne ainoat mitkä siellä on opetettu.
Pepu on parempaa ko mutti.
Pepu pitää voissa paistaa ja sokeria päälle ja maidon kans nauttia,muuten maistuu mutille
Juu näin se, mutta ilon ja onnen päivä Stubbi ei päässyt ehdokkaaksi presidentiksi.
mullah juu
Onhan se rikkaus,Ruotsi hyvä esimerkki.Perässä mennään.
Näin on, ja persut pitävät huolen että pysytään samalla linjalla.
Tuo yks se vetöö persut joka asiaan ,
Ja jotkut, eli persut, vetävät mamut joka asiaan.
P Haavistolla se on rikkaus,ja meillä kohta kun maan äitinä on mies puolinen joku ,
Onkohan Toveri Stupiido vielä sitä mieltä,että Suomi tarvitsee lisää näitä MONIALA-OSAAJIA, ammatti Kirvesmiehiä ja muurareita ym. Syyriasta ja Somaliasta?
Älä unohda koodareita ja koneinsinöörejä😏 sipilän aikanaan kovasti kehuvat koneinsinöörit rassasivat vain oulun teinien röörit, työt jäi hakematta ja tekemättä.
Rikkaus tekee alistusvideoita kun suomalaisnuoria hakataan ja alistetetaan, tästä pitäisi rkp. n ja Stupidon keskustella, onko se rasismia.
pohjoisesta kuuluukummia aslak näkkilänjärvi on kissanpolttaja moni kulttuuri suus on rikkaus
SDP käyttää moni kulttuurisuutta hyväkseen,seuraavana on tietenkin vuohen tappajat
Tiedä vaikka ottaisivat persuja mukaan, siinäpäs vasta kulttuuria millä ratsastaa poliittisen aallon harjalla.
Matutko sielläkin riehuu?
https://alibi.fi/uutiset/nuoret-rayhasivat-ylivieskassa-puukotuskin-tapahtui-poliisi-teki-useita-kiinniottoja/
Mihin Haavisto on laittanut kauniinman sukupuolen edustajansa,
Haaviston mielestä Suomi ei tarvitse armeijaa eikä naisia.**
miten haavisto neuvoo suomalaisia lisääntymään,no lisää isis naisia ja pakolaisia,hänhän ei pysty lisääntyyn miehensäkaa
Aleksander Stubb ei sovi suomen presidentiksi
Suomen presidentiksi on nyt haluamassa mies joka on liian vaarallinen Suomelle
mies jonka jopa matemaattiset taidot ovat viisi vuotiaan tasolla.
Mies jolla on heikko paineensietokyky ja mies joka konkreettisesti yleiselläkin tasolla on petollinen, tai henkilö jonka tausta on näin ruvella
Ja erityisesti henkilö joka on konkreettisesti Suomen vihollinen. Sellainen on Cai-Göran Alexander Stubb
Alexander Stubb ajaa vapaamuurarina euro-darwinismia, mikä on törkeää rasismia suomalaisia kohtaan. Tämä tarkoittaa käytännön tasolla sitä jos Aleksander Stubb valittaisiin suomen presidentiksi suomalaisten elintaso vaikeutuisi historiallisesti ennätyksellisen alas.
Alexander Stubb ei ole ikinä ajanut Suomen etua.
Numerot on aina olleet tälle miehelle vaikeita. Miten meillä voisi olla presidentti joka on niin tyhmä ettei osaa edes matematiikan aakkosia.
Hän antoi jopa kansanedustajillekin irvokkaan väärää tietoa hallintarekisterilaista ja se tieto perustui osittain miehen epärehellisyyteen osittain laskutaidottomuuteen
Entä Alexander Stubbin sivistystaso?
Hän makeilee englantilaisesta kansanopistosta ostamallaan tohtorinhatulla. No mutta mikä on totuus?
Se että Stubbilla ei ole virallisen koulujärjestelmän mukaista yliopistollista maisteria
vaan yksivuotinen Master ulkomailta. Sinnekin pääsy tapahtui maksamalla. Ostamalla. Yksinkertaisesti, Alexander Stubb ei ole muuta kuin hupiukko.
Yllätys ja häpeän maksimointia on, että Stubbilla on ylioppilastodistuksessa reaali hylätty i ja lyhyt matikka a.
Armeijaakaan mies ei kestänyt vetänyt finaaliin vaan 8 kk jälkeen otti ritolat. Paineensietokyky petti.
Narsistin sadismi pääsi kehitysvaiheeseen jo peruskoulussa missä hän rääkkäsi muun muassa sokeaa koulukaveriansa (lasta)
Tälläinen kunniaton mies jättäisi omat juoksuhautoihin pelastaakseen itsensä.
Sama olisi tilanne myös Suomen maan kanssa jos tämä mies pääsee valtaan.
Tämä ja nämä ovat vain tosiasioita joiden kanssa on opittava elämään.
Jopa Niinistökin pelasi Alexander Stubbin pois suomen politiikasta.
“Suomalaiset jos teillä on vähäisintäkään myötätuntoa Niinistöä kohtaan ette äänestä Aleksander Stubbia presidentiksi. “
Stubb maksaa gallubit valehtelemaan “suosiostaan” että olisi ykkönen vaalikisassa, jo pelkästään tämä kertoo miehen luonteesta.
Suomalaiset älkää menkö Stubbin huijaukseen. Älkää äänestäkö häntä yksinkertaisesti!
Stubbin todistettu epärehellisyys, hölösuisuus, sadismi,
harkintakyvyn ongelmat ja kyvyttömyys sitoutua pidemmäksi ajaksi ovat ikäviä tosiasioita miksi tämä mies Suomen presidenttinä on Suomelle liian suuri virhe.
Kuusi vuotta on pätkätöiden erikoismiehelle aivan liian pitkä aika.
Suomalainen käytä älliä älä äänestä tätä miestä presidentiksi.
stupista tehdään suomen seuraava presidentti,on paras näistä ehdokkaista,toisena on hallaaho
Vasemmistomedian Suosikkipoika:Tohtori Stubiido.
Tottakait on monikulttuurisuus parsta surataan vain Ruotsia niin hyvä tullee.Ei olla enää paljon Ruotsia jälessä.
suomen julkinen meno kasvaa vuosi vuodelta siksi että meillä on maahanlukijoiden vuoksi hyväpalkkaisia henkilöitä toimimassa,migrissä , kela ja sossutädit tulkit, rajavartiohenkilökuntaa telttamajoituksin ja ruokapalveluineen, yötä päivä toimivat vastaanottokeskukset ensiapuhenkilöstöineen monilla eri paikkakunnilla, terveydenhoitohenkilökunnan lisääntynyt työmäärä matujen sairastelujen vuoksi , heillä hivistä alkaen kaikkea, ..mielenterveyden sairauksiin, Jokainen tulija elätetään kalliit vuokra asunnot sähkölaskuineen, ruokamenot, maksusitoimukset vaatteisiin huonekaluihin, kenkiin, vaunuihin, pyöriin, koulutukset, päiväkoteihin, lapsilisiin, elatustukiin, TYÖLLISTÄVÄT POLIISEJA, lakitupien ja asianajajien ja vankiloiden tuomat menot per pää 100 000 € . kouluissa tapahtuu kauheita , siellä ja muualla jatkuvasti raiskauksia, vaatteet päältävarkauksia, opettajat ahdistuneita, opiskelutulokset heikossa jamassa suurten massakoulujen tuomat ongelmat, katujengitappelut, äärilikkeiden mellakat suurta turvattomuutta kantaväestölle. Suurin osa työttömiä monien vuosien oleskelun jälkeen kun ei kiinnosta opetella kieltä, ei sopeudu kulttuurimme eikä omaksu meidän maamme tapaa elää. EDUSKUNNAN KESKUSTELUISSAKIN AIKA MENEE NÄIDEN ONGELMIEN VATVOMISEEN.taviksilta otettan että matut viihtyy
Hullulta tuntuu että kaksi hölmöinä johtaa predenttikisaa, tuo viimeinen maturysäys itärajalta tulee maksaan pelkästään vastaanottokeskuksen päivä hinnalla 14 000 e päivä, vuoden jos nämä täällä vetelehtii niin kokonaiskulut jossain miljoonan euron luokkaa kaikkine kuluineen.