Tekeekö Bidee Harkimot?

Anonyymi-ap

Eva Bidéé tuntuu olevan ilmeisen sopeutumaton ykilö mitä tulee yhdessä tai ryhmässä työskentelyyn joten mitä luulette eroaako hän RKP:stä ja tekee ns. Hjallikset eilisen Henrikssonilta saamansa julkisen nuhtelun jälkeen?

12

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      RKP ja sitä lähellä olevat säätiöt tarjoavat monenlaisia etuja omilleen, myös taloudellisia.
      Olisiko Bideellä varaa lähteä läiskimään?

    • Anonyymi

      Harkimollahan on vahva venäjätausta ja venäläistä rahaa taskussaan, että onko Ewalla sama? Tänäänhä tuotiin esille hänen Paavo Väyrynen kytköksensä.

      • Anonyymi

        Selkeästi kommari.
        Isänmaalliset persut on Evalle punainen vaate.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Selkeästi kommari.
        Isänmaalliset persut on Evalle punainen vaate.

        Eva ei nyt vaan tykkää äärioikeisto natsipersuist ..


    • Anonyymi

      Liikaa meteliä tuommoisen mitättömyyden sekoilusta.

    • Anonyymi

      Rkp: n pitäisi antaa kenkää änkyrä bideelle, ainahan se on ollu suomalaisvastainen

    • Anonyymi

      Toimillaan ja änkyröinnillään Eva hajottaa suomalaista yhteiskuntaa aiheuttaen riitoja ja puraa äksyilyllään ja puheillaan. Ja juuri tätä Putin haluaa: riitaisen ja jakautuneen Suomen. Miksi Eva B. tuntuu pelaavan Kremlin pelikirjaa?

    • Anonyymi

      Hurrit voi siirtää Gotlantiin. Puollustakoot sitä, meille riittää Ahvenanmaa. Gotlannin kuningatar Hendrikson vaatisi ruotsalaisilta anteeksipyyntöjä ja vakuutteluja, siinä olisi hommaa ja meillä hurri-vapaa Suomi!

    • Anonyymi

      Eva nyt sanoo vain suoraan, miten epäinhimillisiä persut ovat, ja se näköjään myös harmittaa. Ullari...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      55
      3935
    2. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      54
      1932
    3. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      72
      1406
    4. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      76
      1270
    5. Hitaille omat kassat

      Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille
      Maailman menoa
      199
      1237
    6. Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!

      Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei
      Kaste
      691
      1081
    7. Kävisikö tällainen sopimus?

      Olisitko valmis juttelemaan jo ensi viikolla kahden kesken?
      Ikävä
      90
      1059
    8. Olisit ollut niin

      Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua
      Ikävä
      41
      886
    9. Mitä yhteistä sinulla

      on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?
      Ikävä
      55
      884
    10. Nyt kerrot mies mitä ajattelet minusta

      Ihan suoraan ja suodattamatta.
      Ikävä
      64
      829
    Aihe