Hankin juuri uudet kesärenkaat jotka myös tasapainoitettiin. Moottoritiellä kuitenkin auto alkaa pahasti täristää. En ollut itse paikalla kun tasapainoitus tehtiin mutta uusia painoja on ilmestynyt ja vanhojen paikat näkyy, joten ilmeisesti on tehty.
Onko siis yleistä että tasapainoitus menee "pieleen" eli jäävät epätasapainoon.
Harmi vaan että en pääse liikkeeseen valittamaan tästä kun hankin renkaat reissussa ollessa eikä viitsisi ajella 300km yhteen suuntaan.
Uudet renkaat
täristää!
3
952
Vastaukset
tällaista sattuu. Jotkut keskittyvät enemmän rahastukseen kuin kunnon työhön.
Kannattaa aina pyytää niin tarkka tasapainotus kuin pystyy.
Halvimmalla pääset, kun viet lähimpään rengasfirmaan ja pyydät tarkan painotuksen. Ei kannata ajaa satoja kilometrejä tämän takia.- Aamutärinä
aiheesta:
http://forum.club-peugeot.com/showthread.php?threadid=1964- Enää
Mainittakoon että nyt kävin uudestaan tasapainottamassa renkaat. Isoin heitto oli 40g
ja kaikissa oli vähintään 15g heitto. Kummalista
kun niitä oli yritetty tasapainottaa. Olisikohan ollut jotain vikaa koneessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353