Tarvitsemme lisää maahanmuuttajia kaupunginvaltuustoon ja hoitajiksi

Anonyymi-ap

Väki vanhenee, ja olisi raikas tuulahdus politiikan kentälle, kun vanhat jäärät antaisivat tilaa nuoremmille maahmuuttaneille poliittisiin virkoihin.

9

1245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä itseisarvo maahanmuuttajuus muka on?

      Katso nyt mitä sakkia eduskunnassakin on viime vuosina käärinyt rahaa taskuihinsa, ja mitä ovat saaneet aikaiseksi? Ei muuta paitsi rasismista vinkumista lisärahojen toivossa.Aivan turhaa.

      Pitäisi olla älykkyysosamäärätesti jokaiselle joka pyrkii virkoihin joissa päätetään muiden asioista.Jäisi rannalle iso osa kotimaisistakin pyrkyreistä.

      Lisäksi, miksi muiden maiden kansalaisten pitäisi päästä päättämään Suomalaisten asioista?!Eihän tuossa ole järjen hiventäkään.

    • Anonyymi

      Moni maahanmuuttaja on tehnyt rikoksia ja täällä saa nauttia suomen sosiaaliturvasta oleillen, työttömyysluvut nousseet sanomassa suhteessa kuin matuja elätettävänä, kulkevat ostoskeskuksissa, rannoilla, leiritulilla sankoin joukoin, ei suomalaiset viihdy samoissa paikoissa, rauha mennyt sellanen älämöly

      • Anonyymi

        JAPANIN maahanmuuttopolitiikka jämptimpää, sinne saa työskentelyluvan viideksi vuodeksi ja sinä aikana ei kukaan poistu maasta ja uutta on työsuhdetta vaikea saada, siellä vaaditaan henkilön sitoutumista. Sieltä ei lomailla japanin laskuun. Perhettä ei saa tuoda mukanaan.
        Mutta jopa nuoret japanilaiset ihmiset haastatellessa eivät olleet varmoja onko hyväksi maahanmuuttajien lisäys ja sanoivat että on myös haittaa , nimenomaan kurdit mainittiin haittamuutoksi eli iran , syyria, irak kansalaisia eli ihan samoja mitkä suomessakin tuovat harmia somaleiden ja agfaanien lisäksi.
        MAAHANTULIJAT ei ole paperittomia eikä ilman laillisia oikeuksia maassa. SIELLÄ SUOSITAAN MUITA AASIALAISIA KANSALAISIA JOILLA SAMANLAISET KULTTUURIT. SIELLÄ EI ETENE JOHTAVIIN VIEKOIHIN VAAN PIDETÄÄN OMAN MAAN KANSALAISETETUSIJALLA.
        Suomessa AIVAN LÖPERIÄ TOIMINTAA. Maahantulleita elätetään sosiaalituilla kalliimmin kuin koskaan. Tämän porukan verotulot vähemmän kuin tuovat verotuloja eli miinusta koko suomelle.
        Kouluissa pisatulokset alemmalla tasolla kuin koskaan ja asuinalueita joista suomalaiset pakoon mamujen vallatessa kerrostalokortteleita.


    • Anonyymi

      Ei.

    • Anonyymi

      Mites asutetaan,kun rakennuksia puretaan? Vanhemmat asukkaat eivät tiedä missä asutaan matkalaukussako...

    • Anonyymi

      Virka on vakinainen tai määrä-aikainen työ,josta palkka. Valtuustossa on kokouspalkkiolla luottamushenkilönä.

    • Anonyymi

      suomen julkinen meno kasvaa vuosi vuodelta siksi että meillä on maahanlukijoiden vuoksi hyväpalkkaisia henkilöitä toimimassa,migrissä , kela ja sossutädit tulkit, rajavartiohenkilökuntaa telttamajoituksin ja ruokapalveluineen, yötä päivä toimivat vastaanottokeskukset ensiapuhenkilöstöineen monilla eri paikkakunnilla, terveydenhoitohenkilökunnan lisääntynyt työmäärä matujen sairastelujen vuoksi , heillä hivistä alkaen kaikkea, ..mielenterveyden sairauksiin, Jokainen tulija elätetään kalliit vuokra asunnot sähkölaskuineen, ruokamenot, maksusitoimukset vaatteisiin huonekaluihin, kenkiin, vaunuihin, pyöriin, koulutukset, päiväkoteihin, lapsilisiin, elatustukiin, TYÖLLISTÄVÄT POLIISEJA, lakitupien ja asianajajien ja vankiloiden tuomat menot per pää 100 000 € . kouluissa tapahtuu kauheita , siellä ja muualla jatkuvasti raiskauksia, vaatteet päältävarkauksia, opettajat ahdistuneita, opiskelutulokset heikossa jamassa suurten massakoulujen tuomat ongelmat, katujengitappelut, äärilikkeiden mellakat suurta turvattomuutta kantaväestölle. Suurin osa työttömiä monien vuosien oleskelun jälkeen kun ei kiinnosta opetella kieltä, ei sopeudu kulttuurimme eikä omaksu meidän maamme tapaa elää. EDUSKUNNAN KESKUSTELUISSAKIN AIKA MENEE NÄIDEN ONGELMIEN VATVOMISEEN.

    • Anonyymi

      Jokaisella kaupunkilaisella velvollisuus osallistua yhteisten asioiden hoitoon oikeus sanoa sanottavansa kaupungin hyväksi.

    • Anonyymi

      Kaikki ne jotka haluavat ja kannattavat mamujen elättämistä suomessa voivat tehdä veroilmoituksen että saa otta kymmenykset näille oleskelijoille, Sitten katotaan kuinka paljon rahaa riittää, NIINHÄN SUOMEN VANHUKSET JÄÄVÄT PAITSI LAITOSHOITOA, HOIVAA KUN EI OLE VARAA HEIDÄN HOITAMISEKSEEEN ja JÄÄVÄT HEITTEILLE VAIKKA KOKO ELÄMÄNSÄ MAKSANEET VEROJA, on todella surullista että yksin elävät suomalaiset vanhukset ja vammaiset eivät saa apuja. SAMATEN TERVEYSKESKUSTEN POISTUMINEN PIENILTÄ PAIKKAKUNNILTA LISÄÄ IKÄIHMISTEN TUSKAA.: MATKOJEN LISÄÄNTYMINEN JA TAKSIEN EPÄVARMOJEN LIIKKUMISIEN VUOKSI SEKÄ SUURET SAIRAALAT TUOVAT ONGELMIA OIKEAN OSASTON LÖYTYMISEKSI JA KÄYTÄVIEN PITKÄT MATKAT TUOVAT ONGELMIA LIIKKUMISEN VAIKEUDUTTUA

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      93
      2566
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      91
      1506
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1485
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1218
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      953
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      17
      942
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      39
      848
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      112
      841
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      726
    Aihe