Harmaasta Orposta kuoriutuikin Napoleon. Napoleon oli päättänyt, että ehdokas on Stubb, mutta ei vaivautunut informoimaan edes oman hallituksensa puolustusministeri Antti Häkkästä.
Napolenilla oli kuitenkin tiedossa, että Häkkänen harkitsee ehdokkuutta, koska työntö puolueväen keskuudesta oli todella vahva.
Häkkänen ja puolueväki luulivat, että presidenttiehdokkuus on aidosti auki.
17
406
Vastaukset
- Anonyymi
Napoleon ei muista (?), että kutakuinkin vain vuosi sitten Häkkänen kieltäytyi Kokoomuksen puheenjohtajaehdokkuudesta. Häkkänen ei siis halunnut lähteä haastamaan Orpo-Napoleonia.
- Anonyymi
Haluaa vielä toisen lapsen kertoi siitä ruuhkavuodet haastattelussa.
- Anonyymi
Eipä ole kokoomuslaisella presidenttiehdokkaalla mahdollisuutta päästä presidentinvaalin toiselle kierrokselle, oli sitten ehdokkaana A. Stubb tai A. Häkkänen.
- Anonyymi
No ei Stubb ainakaan.
- Anonyymi
Ei kellään entisellä pääministerillä puolueesta riippumatta.
- Anonyymi
ilman muuta presidenttiehdokkaaksi on valittava henkilö joka suvereenisti
hallitsee prosenttilaskut ja prosenttiluvut. Valintamme olkoon professori Stubb.- Anonyymi
Ketä todellisuudessa luulee että Kokoomus päättäjät täälä pyörii.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ketä todellisuudessa luulee että Kokoomus päättäjät täälä pyörii.
Opettele oikeinkirjoitusta, niin tekstisi uskottavuus voi parantua.
- Anonyymi
Orpo taitaa olla Suomen Huonoin puoluejohtaja. Vaikka Stubilla olisi joitain ansioitakin niin on ehdottamasti tuo mies menneisyydestä. Ehdokkaana Häkkänen olisi ollut sopiva tehtävään. Valinta on nyt tehty, pulinat jatkuu!
- Anonyymi
Stubb irvistelemässä presidenttinä.Onneksi Orpon kaljakaveri ei tule valituksi.Häkkäsestä tulee vielä joskus presidentti.
- Anonyymi
Häkkänen nössöili Stubbin edessä.
Liian pehmo seuraavaksi puheenjohtajaksi.
Valtosta kiinnostaa vain navanalusasiat. - Anonyymi
Häkkänen se rupesi pelaamaan omaa peliään. Olisiko niin hökmö, että luulisi jotenkin menestyvän pressavaleissa. Eihän sillä ole minkäänlaista kokemusta tärkeistä ministeritehtävistä. Nyt taitaa olla ekaa kertaa ministerinä, jota on siis kestäyt noin pari kuukautta.
- Anonyymi
Häkkänen oli Sipilän hallituksen oikeusministerinä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Häkkänen oli Sipilän hallituksen oikeusministerinä.
Häkkänen toimi myös eduskunnan puolustusvaliokunnan puheenjohtajana Ukrainan sodan ja Suomen NATO-hakemuksen aikana.
- Anonyymi
Oli aidosti.
- Anonyymi
Stbido sai potkut kokoomuksen puheenjohtajan pestistä ja samalla meni yhden vuoden valtiovarainministerin palli..
Kaksi vuotta kokoomusväki katseli Tikkataulupelleä. Saiko läksiäislahjaksi helmitaulun?
Vuoden-parin odottelun jälkeen Stubbille avautui kokoomukselle kuuluva kolmen vuoden suojatyöpaikka Luxemburgissa - sama kuin Vapaavuorella ja Niinistöllä pudottuaan Lipposten ministerihommista. Seuraavaksi Stubb sai kolmen vuoden pestin Firenzessä - huumori kukki - niinku lahja?professori kurssikeskuksessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään744545Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen533306Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,712694Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621358Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3041278Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?171195Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1111080- 461030
- 411026
- 80991