Persupoliitikot oikeisiin töihin?

Mikä yritys tai järjestö palkkaisi rasismi-ja äärioikeistokohuissa ryvettyneen persupoliitikon? Onko Purralla, Junnilalla ja Ryydmannilla vielä mahdollisuuksia päästä oikeaan tuottavaan työhön, kun poliittinen ura loppuu? Purran tilanne on kolmikon paras: Jos kannatus persujen keskuudessa romahtaa, voi hän loikata Kokoomukseen ja yrittää tulla valituksi uudelleen.
21229
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

sanna korjasi velkaongelman ottamalla lisää velkaa. dorka !

Äänestä
  • Hienosti osasi persu pysyä keskustelunaiheessa mukana. Studioraati onnittelee suorituksesta!!!

    1Äänestä

Purralla on loistava työtulevaisuus mesimäyrätutkijana.

Äänestä
  • Demareiden osasto pöljä?

    Äänestä

rasssisssti

Äänestä
  • Viemärinrassaajiksi, työkokemusta näkyy löytyvän.

    Äänestä

Demarit, kuka pelkää mustaa miestä

Äänestä
  • Vastaan, että persut pelkäävät suorastaan hysteerisesti.

    Äänestä

kaupan kassalle pääsee aina töihin , sen jo marini osoitti

Äänestä
  • Paitsi persut eivät pääse sinnekään.

    Äänestä

Kaikki palkkaisivat, miksi ei.
Kuka hullu viherpunikin palkkaisi?

Äänestä
  • Kukako? Ainakin sellainen, joka ei halua elätikseen patalaiskaa persua.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Kukako? Ainakin sellainen, joka ei halua elätikseen patalaiskaa persua.

    Työnantajana voin kyllä todeta, että jos nyt oletettujen puoluekantojen pohjalta pitäisi työtehoja mittailla - persut eivät todellakaan kuuluisi ryhmään patalaiskat. Siellä olisivat Vasemmiston ja demarien porukat.

    Äänestä

Kaikkien politikkojen olisi käytävä oikeissa töissä vähintään kymmenen vuotta. Ei siis ole mikään puoluesidonnainen juttu - koskee kaikkia politiikkoja.

Äänestä

Demareihin passaisi , onhan siellä vaiennettuja entistäkin porukkaa .

Äänestä

Karjalan ja Ojalan kirjoittamassa jutussa SDP:n kokouksesta oli viisi kertaa puheenjohtaja Marinin lausunnoissa mainittu, että Perussuomalainen puolue on rasistinen puolue. Eipä jäänyt kenellekään epäselväksi.

Äänestä
  • Lähinnä Marinin typeryys.

    Äänestä

Mitähän sinä ymmärrät oikeista töistä, töistä yleensäkin ? Vai oletko palstan trollinen HS;n palveluksessa ? Toimittajan/trollin työ ei ole oikeata työtä enää nykypäivänä.

Äänestä
  • Rasismin vuoksihan persuja äänestetään, koska se on persupuolueen olemassa olon koko tarkoitus.

    Äänestä

Kun et pärjää työ- tai yrityselämässä, niin lähde politiikkaan ja persuihin, niin pääset purkamaan pettymystä ja voit vittuilla kaikille.

Äänestä

Onko Sebu tehnyt päivääkään tuottavaa työtä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mikä yritys tai järjestö palkkaisi rasismi-ja äärioikeistokohuissa ryvettyneen persupoliitikon? Onko Purralla, Junnilalla ja Ryydmannilla vielä mahdollisuuksia päästä oikeaan tuottavaan työhön, kun poliittinen ura loppuu? Purran tilanne on kolmikon paras: Jos kannatus persujen keskuudessa romahtaa, voi hän loikata Kokoomukseen ja yrittää tulla valituksi uudelleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu