Pojalle tuli maksamista loppuelämäksi kun poltti kiinteistön.
Näin käy kun pennut annetaan aamuyöhön saakka olla ties missä ja tehdä ties mitä.
Jos olisi jonkinlainen kuri ja kotiintuloajat niin tämäkin teko olisi voinut jäädä tekemättä.
Aamuyöstä kun kylä on tyhjä niin tulee herkemmin typeriä ideoita.
Eikö vanhemmat opi kun lukevat näitä uutisia? Ovat todennäköisesti niin sinisilmäisiä että uskovat kun lapsensa selittää että " en minä mitään tee"!
Osittain vanhempien syy
8
1258
Vastaukset 8
- Anonyymi
Vahingonkorvaukset vanhenee max 10 vuotta, että ei tarvii loppuelämää maksella!
- Anonyymi
On siinä 10 vuodessa kun maksamista. Jos nyt on iältään 17v niin saa maksaa 27 vuotiaaksi.
- Anonyymi
Luuletko että 10 vuoden kuluttua vakuutusyhtiö sanoo että se oli siinä? Ei todellakaan näin tee, kyllä vakuutusyhtiö maksattaa kaiken.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luuletko että 10 vuoden kuluttua vakuutusyhtiö sanoo että se oli siinä? Ei todellakaan näin tee, kyllä vakuutusyhtiö maksattaa kaiken.
Jos ko henkilö on esim.varaton 10 vuotta, on vahingonkorvaus vanhentunut.
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17976073V
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Joka yö kylällä on näitä drifting/mopo jonneja. Kukaan ei kuule eikä näe mitään. Ei tulisi yhtikäs mitään jos pitäisi asua ihan kylän raitilla. Ei minkäänlaista rauhaa.
- Anonyymi
Poikaoletetut on poikaoletettuja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Poikaoletetut on poikaoletettuja.
Ja tyhmyys on periytyvää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 39665
- 93658
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32599Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16578Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38547Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?49511Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63506- 34502
- 63491
- 68479