Tintti tiesi muutama vuosi sitten että näin käy meidän https://www.ylasatakunta.fi/teksti/esitys-parkanoon-laajan-palvelun-soteasema--kihnio-menettamassa-vastaanoton-6.53.117385.863bbb6d3d
Kihniö menettämässä terveyskeskuksen juuri nyt päätös.
27
1247
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvää touhua Näin Pirkanmaan hyvinvointialue supistaa palveluverkkoa – Ikaalisissa ja Kuhmoisissa vuodeosastot suljetaan jo ensi kesänä
https://yle.fi/a/74-20045535 - Anonyymi
Noo kihniölääset pistää käräjät pystyyn ja yrittää muuttaa sopimuksia jälkeenpäin.
- Anonyymi
No niin, nyt niitä luvattuja "palvelujen parantamisia" alkaa tulla. Olihan tuo arvattavissa.
- Anonyymi
Nyt haastetaan käräjille Pirkanmaan sairaanhoitopiiri!! Saadaan paljousalennusta lakitoimistolta, kun on keissejä menossa joka asiasta.:-)
- Anonyymi
Ja pian saa joku maksaa 30 donaa vahingonkorvausta perättömien ilmiantojen tekemisestä.
- Anonyymi
Mitenkö olis jos olisi valittu sellaiset jotka ymmärtää sopimuksen teosta jotain.
Muuten mikä lakitoimisto näitä keissejä vetää?? - Anonyymi
Kannattaa aina ottaa halvin. Oisko kunnan mahis käyttää yleistä oikeusavustajaa?
- Anonyymi
Hyvähän se on, että tulee Parkanossa käyntiä - pääsee samalla ostoksille ja viinakauppaan.
- Anonyymi
Hyvä näin.
- Anonyymi
Kihniön hoitsut saadaan parkanon miehille naitettua hyvää pesää.
- Anonyymi
Tulee vielä kismaikuikelo ja hyvää teköö.
- Anonyymi
Tuntuu todella oudolta, että pienestä kunnasta oli n 20 v kansanedustaja joka ei yhtää osannut puolustaa kuntaansa. Koskaan ei enää Kihniö tai yhdistynt Parkano saa mitään näkyvyyttä politiikan saralla. Nälkä- kuntien kohtalo ikävä kyllä..
- Anonyymi
Mitä sielä vaikeroitte. Halusitte vain makeilla ja olla niin edustajaa että oikein. No nyt syötte mitä olette tilanneet.
- Anonyymi
Pitäiskö kunnanjohtajan alkaa tehdä töitänsä.
Kehityskeskusteluissa pitää laittaa reunaehdot kuntoon ja jos ei ala näkyä tulosta niin vaihtoon.
Mitäs muuten kuuluu Pyhäniemi projektille. Persut halusi tämän kunnalle ja siihenkö tämä sitten jäi. - Anonyymi
Kunnanjohtaja ei ehdi kun hän järkkäilee perättömiä ilmiantoja lääkäreiden ja poliisien kaa.
- Anonyymi
Totuus on se,että ei Kihniö, Parkano sekä Ikaalinen alkaa olla paikkakuntia joista ei kannata ostaa omistusasuntoa tai rakentaa. Riski on suuri ei saa myytyä ja työpaikat vähenee jatkuvasti. Pankit , Kela ym poliisivakanssit ajettu alas.
- Anonyymi
Poliiseista ei ole väliksikään. Hakkaavat vain kaikessa rauhassa kotonaan asuvien ihmisten koteja säpäleiksi. Pahantekijöitä ja vainoajia.
- Anonyymi
Niin, kun poliist otettiin pois Parkanosta se näkyy sitten rikoksina ym.
- Anonyymi
No mutta poliisihan se niitä rikoksia tekee. Käy kaikessa rauhassa kotonaan asuvien ihmisten kimppuun!
- Anonyymi
Miten on mahdollista,että pienstä kunsasta oli n20 edustaja, ja kunta on täysin nenällään?
- Anonyymi
Se tietää käytännössä sitä, että kunta näivettyy lopullisesti. Kaikki palvekut ajetaan alas. Asuntoja ym ei saa myytyä.
- Anonyymi
Pitääkö asunto vättämättä myydä? Voihan sen jättää siihen vaan oleen.
- Anonyymi
Jos joutuu esim työnperässä muuttamaan ei saa asunoa myydyksi. Millä sitte ostaa uudelta paikkakunnalta?
Tästä oli esim Aalehdessä juttua Kihniöltä yrittänyt myydä jo pitkään.
Vuokralle tai tyhjäksi jättäminen myöskin riski asunnolle. - Anonyymi
Viimmeinen sammuttaa valot.
- Anonyymi
Tehdään Kihniöstä iso tekojärvi. Saavat sähköyhtiöt myydä sähköä ulkomaille ja siirtää voitot Cayman- saarille. Näinhän ne orpopojat toimivat.
- Anonyymi
Hakekaa sieltä yrittäjäpankista lainaa kitisijät ja rutisijat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1031655
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271432En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k831268- 621153
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut101038Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.111999Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall213806Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57773- 122743
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20708