Sosiaalilautakunnan hirmuvalta lastensuojelussa

Kuka käyttää valtaa Suomen lastensuojelussa? Se ei ole persoonakysymys. Sosiaalilautakunta käyttää valtaa. Joka kunnassa on sellainen ja se on salainen. Kukaan ei tiedä kuka siihen kuuluu. Heidän ei täydy todistaa väitteittään. Heitä ei valvo kukaan ja he voittavat tuomioistuimissa pelkällä viranomaisen etuoikeudella. Sosiaalityöntekijä on sosiaalilautakunnan komennuksessa. Samalla poliittisella maulla varustetut jäsenet kysyvät toistensa hyväksyntää vanhempien tuomioille. He noudattavat radikaalia kasvatustieteen ja kehityspsykologian teoriaa ja syrjivät vanhempia. Sosiaalikunnat vääristävät yksityiset asiat ja tekaisevat sairauksia tukeakseen virkavaltaansa. Me elämme sosiaalilautakunnan hirmuvallassa. Tätä ongelmaa voi perhelaitos korjata.

2

225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tämä tekee vanhemman tapaamista sosiaalitekijästä, konsultoivasta sosiaalityöntekijästä, kiertävistä tuntemattomista sosiaalityöntekijöistä ja sosiaaliohjaajasta sosiaalilautakunnan nukkeja tai politrukkeja, jotka manipuloivat vanhemmat taipumaan sosiaalilautakunnan tahtoon. Kun siitä kieltäytyy, heidän kutsutaan takaisin ja pakkovalta toteutetaan kasvottomasti.

    • Sosiaalityöntekijä esiintyy oikeudessa päätöksen tekijänä ja suojelee sosiaalilautakuntaa, jonka toimintaa ei paljasteta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      32
      2628
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      11
      1312
    3. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      336
      1037
    4. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      45
      932
    5. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      45
      884
    6. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      849
    7. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      764
    8. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      44
      750
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      44
      736
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      46
      666
    Aihe