Linkki: https://youtu.be/cWRj-B6ij08
Minulta pyydettiin jo vanhan kanavan aikaan kertomaan bussialan hyvistä ja huonoista puolista. Tähän videoon olen koostanut omasta mielestäni keskeisimmät plussat ja miinukset! Olkaapa hyvä!
Kolme (3) hyvää ja huonoa puolta BUSSIALASTA!
6
431
Vastaukset
- Anonyymi
Alan huonoimmat puolet ovat:
3) onnibus
2) valkeakosken liikenne
1) Lauri, joka pilasi koko alan aivan täysin- Anonyymi
Kannatan tätä listausta, olen samaa mieltä.
- Anonyymi
Hyvät puolet ettei tarvitse kumarrella eikä mielistellä ketään, eikä välittää mistään mikä koskee liiketoimintaa.
Huonot puolet ovat alalle pesiytyneet eläkeukot ja kaiken periksi antavat isännänmiehet jotka valmiita ajamaan ilmaiseksi ja perseennuolijat jotka kantavat pullaa pomoille.
No enää ei viimeksi mainittua oikein ole, kun eräs bussinkuljettaja, kokoomuksen kannattaja Ari Kähärä sai lopputilin tultuaan juovuksissa duuniin.
Kantoi meille kaunaa vaikka ei me sitä kärytetty. Itse puhalsi auton alkolukkoon aamulla ja se jäi siihen.
Sovintokaljat tarjottais Pikkulinnussa perjantaina, mutta se häpeää niin, ettei kehtaa tulla sitä koiranturpaansa näyttämään.
Mutta tulkaa teistä joku. Kyllä me teistä isännänmiehistäkin oikeita miehiä saadaan tehtyä.
Parta Jugi- Anonyymi
Kommunistit (lue: AKT) ovat tämän alan ongelma. 70 värähti mittariin ja keikkaa riittää vielä vuosia eteenpäin!
Eläkekuski
- Anonyymi
Ensi perjantaina Pikkulintuun !!! Loppuu se nillitys.
- Anonyymi
Muotialan liikenteessä on joukolla palattu vanhoihin kanaviin myös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk1589884Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi29501Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1307980Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html2617518Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1236167Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k875967Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j535779Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit944851Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja143917Pelle Miljoona, 70, saa harvinaista taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on kuussa!
Pelle Miljoona on kyllä symppis! Peace! Suomen punk-konkari Pelle Miljoona on yksi syksyn Vain elämää -kauden artisteist541454