Katselin ikkunasta meininkiä ja pakko sanoa, että ei jumalauta mikä onneton käytös näillä kakaroilla. Jos järkkäreitä ei olisi ollenkaan niin nuoret tappaisi toisensa.Lynkkausmieliala oli sellanen. Ikkunasta kuulin juttua miten kouvolalaiset nuoret hautoi jopa puukkoa povessaan, kun lahtelaisia näkyisi yhtään. Aivan sairasta. Toivottavasti puukko saatiin pois.
Onneksi oli järkkäreitä Taiteiden yössä
14
894
Vastaukset
- Anonyymi
Höpö höpö,taidat olla itse järkkäri
- Anonyymi
"Ikkunasta kuulin juttua miten kouvolalaiset nuoret hautoi jopa puukkoa povessaan, kun lahtelaisia näkyisi yhtään." Olisit rohkeasti tullut ulos katsomaan Taiteiden yötä ja nauttimaan hyvästä meiningistä. Mökkihöperöksi sitä yksin asunnossa tulee.
Onneksi oli vain juttuja ja niitä maailmalla riittää kuten täällä Suomi24:ssä.- Anonyymi
KouSa:
Nuoret juhlijat tappelivat Manskilla Taiteiden yössä – Poliisi otti kiinni seitsemän henkilöä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
KouSa:
Nuoret juhlijat tappelivat Manskilla Taiteiden yössä – Poliisi otti kiinni seitsemän henkilöä.Kouvola - Lahti välisiä tappeluita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kouvola - Lahti välisiä tappeluita.
Lahtiapinoita pitääkin aina tilaisuuden tullen mättää pataan kuin ovat niin tyhmää sakkia.
Jo -80 luvulla niitä opetettiin tavoille.
- Anonyymi
Joo poliisit vähätteli Iltalehdessä tapahtumia. Jonku taparikollisen kiiniottoa tuli puolustelemaan kymmeniä nuoria. 400-500 nuorta juoksi kerralla aina suuntaan tai toiseen jos jotain tapahtu.
- Anonyymi
Sangen taiteellista.
- Anonyymi
Juuri olemattoman itsetunnon omaavien väkivaltaisten selkäänpuukottajien
takia muutin pois kouvolasta enkä ole katunut.
Luulin että nuo lapselliset kylätappelut olisivat jo historiaa mutta
ei vain kouvolalainen muutu muun maailman mukana.
Helsinkiin kauan sitten muuttaneena en voi palata synnyinseudulleni
koska murteeni paljastaa minut ulkopuoliseksi eli viholliseksi
joka pitää hakata.
Pitäkää paskakylänne. - Anonyymi
Pitäkää nyt h......i ne nuoret siellä amiksessakin aamusta iltapäivään yhtä päätä eikä mitään epämääräsiä lyhyitä koulupäiviä jolloin vapaa ajalla entistä helpommin luisutaan sinne yhteiskunnan ulkopuolelle. Yleensä sinne työpaillakin mennään säännöllisesti eikä sielläkään ole mitään s......n hyppytunteja. Mutta jos rehtorillekin täytyy hankkii uusi mitsu tai toyota niin eihän sitä opetukseen rahaa sitten tarpeeksi jääkään. Nythän sielläkin osakeyhtiön suojissa on hyvä kähmiä.
- Anonyymi
Samaa mieltä!!!! Jos katsoo Edukon organisaatiota ei tarvi miettii miksi opiskelijat laitetaan kadulle hillumaan ja oppimaan ammatin kannalta toisarvosia asioita. Ei siellä työpaikalla tarvi nuuskan tupakan tai kaljan käyttötaitoja.
- Anonyymi
ja nyt kun ei ole enää sitä kuusaanmäkeäkään niin ei voi soittaa puukkopoikia hoitoon. uli uli hehheh hah
- Anonyymi
Poliisi vähätteli tapahtumia, KOUVOLAN SANOMAT kirjoittaa näin:
Silminnäkijä: Kouvolan Taiteiden yössä väkivalta sai raakoja piirteitä – "Kaveri makasi maassa ja tärisi, silti potkiminen jatkui"
jopa kolmisenkymmentä nuorta oli paikalla videoimassa maassa maanneen nuoren pahoinpitelyä.
– Kaveri makasi maassa ja tärisi. Muut kuvasivat vieressä, kun pari nuorta potki tätä maassa ollutta.
Hän meni tapahtuman väliin ja hääti pahoinpitelijät pois uhrin luota. Samaan aikaan paikalle tuli järjestyksenvalvojia. - Anonyymi
AI OLETKIN KOUVOLASTA, AINAKIN KYMENLAAKSOSTA KUTEN ARVELIN.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172413
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135848- 45841
- 59807
- 42786
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44755Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164742Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130694