Siitä se alkaa. Ensin rajoitetaan lehdistönvapautta ja seuraavana vuorossa on oikeuslaitos.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009798554.html
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009798554.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kun totuus ei miellytä, vaihdetaan totuus. Lienee perussuomalaisten tehtävänä huolehtia, että heistä on hyvää kerrottavaa. Median tehtävä ei ole keksiä sitä, tai vaieta epämiellyttävistä asioista. Nyt pitää olla tarkkana, että ei luisuta kohti Unkarin linjaa.
Kolme persujen ministereistä on puolueloikkareita. Ranne kuuluu heihin. Ei minkäänlaista talkootyötaustaa persujen hyväksi. Suoraan hillotolpille. Kaiken kukkuraksi Ranne keskittyy kehumaan itseään. Tyypillinen persu.
"Media-alan asioista vastaava ministeri Lulu Ranne (ps) sanoo hallituksen tehtävänä olevan varmistaa, että Suomessa on muutakin mediaa kuin Yleisradio."
Venäjän tiellä ollaan kohta. Suomen Uutiset syrjäyttää YLE:n? Venäläistyyppistä faktantarkastusta tiedossa?
"JSN:n puheenjohtaja huolestui – Vastaa nyt perussuomalaisten mediakritiikkiin"
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/9c328774-859e-491e-9137-a9bf71794cab
Vaihda jo levyä. Kommenttisi oli täysi huti.
Katsos, jotakin kehitystä sentään tapahtui :)))
Kertoisitko sinä miksi demari on tyhmä?
Kiitos kiitos.
Olipahan taas tyhmä kysymys, eikä ihme, olethan persu.
Persuista saa kirjoittaa jatkossa ainoastaan ylistäviä juttuja. Meno on kuin Pohjois-Koreassa, jossa pitää itkeä onnesta suuren johtajan nähdessään.
Demarit tekevät niin, nähdessään Punaisen Vapahtajan.
Aina sitä persuista kaivellaan. Tämä ei ole kovin arkeologista, kun on tältä vuodelta.
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/kaunaherra/kansanedustajan-mielipiteen-hinta/