eeva lehden madame k

Anonyymi-ap

Aikoinaan evalehdessä oli selvänäkijä, madame k, jonka luo lehti vei julkkiksia. muistelen kuinka sari apsholm kertoi miten tuo selvänäkijä oli sanonut tälle tämän muuttavan taloon jossa on palmuja edessä ja kuvaillut talon ulkonäön tälle. sari ihmetellyt palmuja mutta muutti sitten espanjaan sellaiseen taloon mikä kuvailtiin. kukahan tämä madame k sitten oikeasti oli ?

6

808

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vhänkö epätoivoista. Kaikki tämän päivän näkijätkö laittaneet estolistalle,-,-?

    • Anonyymi

      Ja mikähän tässäkin on sitten naurettavaa? Ajattelin että se oli tämä Kaarina M josta täälläkin on ollut puhetta. Katsoi korteista. Mutta taitaa olla jo manan mailla.

    • Anonyymi

      Muistan hyvin tuon Madame K:n hänestä oli aikoinaan lehdessäkin juttua. Siitä on aika kauan jo aikaa, todennäköisesti ei varmaan enää ainakaan ota asiakkaita vastaan.

    • Anonyymi

      Siitä on jo kauan aikaa, mutta olisi kiva jos lehti tekisi jonkun koosteen näistä ennustuksista, vaikka viihdettä olikin. En löytänyt heidän arkistoista mitään. Vanhoja eeva lehtiä ei ole ollut kirppareillakaan, taisivat olla vähän kalliimman luokan lehtiä tuolloin, niin muistelen.

    • Anonyymi

      Onko mahdollista, että joku kertoisi tämän Madame K:n nimikirjaimet? Onko Aino K? Iris R.? Joku tunnettu varmasti kuitenkin.

      Onko elossa vielä?

    • Anonyymi

      EEva lehdessä 13/2019 on madame K:sta ollut juttua. Täytyy yrittää metsästää tuota lehteä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      53
      907
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      64
      657
    3. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      55
      650
    4. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      46
      589
    5. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      33
      563
    6. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      32
      528
    7. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      513
    8. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      75
      457
    9. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      37
      446
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      33
      435
    Aihe