Tää on just tätä. Kurjuuden maksimointia. Miehet ajaa Dacialla ja salaa haaveilevat oikeasta länsiautosta. No minä voin kertoa että ruoho on vihreämpää aidan toisella puolella ja siksi ajelenkin volkkarilla. Das auto on über suosittu eikä ihme. Tekniikka toimii, tsi-moottorissa riittää puhtia, DSG-plootu vaihtaa vaihteita sujuvasti. Tällaisesta teknologiasta Dacistit näkevät vain märkiä unia. Kyllähän se on niin että ostaa kerralla kunnon auton ja jättää suosiolla Daciat kauppaan pölyä keräämään. Kommentteja.
Jahans Dacistit, tähän on tultu
24
568
Vastaukset
- Anonyymi
Onko todellakin noin vaikea tunnustaa, että Dacia on hyvä ja käyttökelpoinen auto? Itse olen yli 50 vuotta autoillut enkä fanita mitään merkkejä.
- Anonyymi
Köyhien perseenliikutin se on. Käyttökelpoinen on oikea sana sitä kuvaamaan kyllä, mutta useimmat eivät tyydy siihen näkkäriin ilman päällysteitä.
- Anonyymi
Vai märkiä unia. ...........VW omistaja kun herää aamunkoitossa niin märkä uni merkitsee että hän on hiestä märkä . Unessa hällä on kummitellut hajonnut automaattilaatikko,rallattava nokkaketju, sitte hän on nähnyt unta että moottoriöljyn valmistus on lopetettu ukrainan sodan takia kun kaikki öljy on myyty sinne panssarivaunuihin. Tuohon oli vielä edellispäivän tapahtumatkin syynä kun hän näki takaluukussa pois lonkoilevaa maalia. Että ei se aidan sillä puolella ole häävin vihreää ruoho, se on kuin teräsharjan piikkejä jotka on ruosteessa ,niin tykkäsivät Amerikkalaisetkin ,käskivät viedä kaikki eristetylle aluelle odottamaan oikeaa tuomiota
- Anonyymi
Olen aika varma että jos VW.n omistaja menee Daciaa ostamaan ja sanoo että hänellä on tällainen vaihtokärry auto niin Dacian liikkeessä sanotaan suoraan että saat maksaa tuntikorvauksen siitä ajasta kun testaamme autosi onko se enää vaihtokelpoinen
- Anonyymi
Miten uskallat ajella kauttarantain merivedessä kun muutenkin pellit ovat jo ruosteessa
- Anonyymi
Dacia Sandero on ollut tänä vuonna Euroopan toiseksi ostetuin auto. Siihen ei pääse, ellei tuote ole hintansa arvoinen. Hyvä auto kohtuullisella hinnalla. Se ykkönen on Tesla model Y, kalliimpi, mutta monen mielestä hintansa arvoinen.
- Anonyymi
Teslan nyt vielä jotenkin ymmärtää mutta että Sandero toiseksi eniten myyty. Huh huh.
- Anonyymi
Aloittajalle vielä että lopeta hyvänsään moinen höpöttely ennen kuin joudut hankkimaan sydän tahdistimen kun sinulta näyttää loppuvan faktat !!
- Anonyymi
Aloituksesta saa sellaisen vaikutelman, että aloittaja käy kirjastossa lukemassa autolehtiä ja haaveilee omasta autosta.
- Anonyymi
Heheheheheee. Repesin tähän viiltävän tieteelliseen analyysiin. Hihihihihiii
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heheheheheee. Repesin tähän viiltävän tieteelliseen analyysiin. Hihihihihiii
Varsin osuva kuvaus aloittajasta.
- Anonyymi
Oikeasti kuvittelet että joku haaveilee daciasta? Huutonaurua!
- Anonyymi
Sanoisin jopa niin että Dacistit ovat viisaita ihmisiä. Eihän kaikilla ole varaa kunnon autoon. Ehkäpä siitä syystä moni on päätynyt Daciaan.
- Anonyymi
Tuokin on aika ovelaa että he joilla on varaa kunnon autoon niin takuun jälkeisinä vuosina tullaan usein huomaamaan että suurella rahalla saadaan myös todellisia rahaavieviä ongelmia. Esimerkki tämäkin että jonotetaan sokeana jo ensivuonna tulevaa uutta mallia ennakkotilauksena vaikka autosta ei ole minkäänlaista penikkatauti kokemusta joka yleensä selviää vasta parin vuoden myynnin jälkeen . No eivät ne kuitenkaan onneksi kuluta minun rahoja !!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuokin on aika ovelaa että he joilla on varaa kunnon autoon niin takuun jälkeisinä vuosina tullaan usein huomaamaan että suurella rahalla saadaan myös todellisia rahaavieviä ongelmia. Esimerkki tämäkin että jonotetaan sokeana jo ensivuonna tulevaa uutta mallia ennakkotilauksena vaikka autosta ei ole minkäänlaista penikkatauti kokemusta joka yleensä selviää vasta parin vuoden myynnin jälkeen . No eivät ne kuitenkaan onneksi kuluta minun rahoja !!
Jahas. Mistä tulevasta autosta puhut niin voidaan käydä syvällisempää keskustelua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jahas. Mistä tulevasta autosta puhut niin voidaan käydä syvällisempää keskustelua.
Noniin. Kyllä se siitä, meille sanottiin. Taisi mennä jauhot suuhun kun ei vastausta heru.
- Anonyymi
Viime vuoden yhdeksään ensimmäiseen kuukauden verrattuna sekä VW että Škoda ovat tulleet tänä vuonna roimasti alamäkeä..........Tässä on tietoa VW. menestyksestä kun myynti sakkaa. On kuulunut huhuja että VW ei ole pystynyt toimittamaan autojaan kaikkiin maihin tarpeeksi kun Garret lähetti heille lastin Turboja tulemaan avolava lastina niin huonolla tuurilla laatikot eivät olleet tiiviitä ja tuuli pääsi kiertämään laatikoitten sisällä ja turbot lähtivät pyörimään kuivana ylikierroksilla ja suurin osa niistä oli hirttänyt kiinni kun ne tulivat Stutgarttiin .
- Anonyymi
DSG-plootu vaihtaa vaihteita sujuvasti.::: vain määrä aikaisesti, Daffikin vaihtoi vaihteita luotettavammin ja halvemmalla
- Anonyymi
suurin osa niistä oli hirttänyt kiinni kun ne tulivat Stutgarttiin ......................Tää on just tätä , josta olen kauttarantain varoitellut !
- Anonyymi
Jokohan lie VW konerni kirjoittanut sopimuksen Dacian licenssivalmistuksesta. Silloin VW.hen tulis ruosteettomat korit ja kunnon moottorit jotka ei vaadi öljykanisteria mukaan matkalle ja myynti pääsisi heilläkin nousuun !
- Anonyymi
Jahans. Tää on tätä. Nyt pyydetään jo volkkarikonsernia apuun Dacian pelastamiseksi. TÄÄ ON JUST TÄTÄ
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jahans. Tää on tätä. Nyt pyydetään jo volkkarikonsernia apuun Dacian pelastamiseksi. TÄÄ ON JUST TÄTÄ
Tiedä vaikka VW ottaa oppia Mersulta ja rupeaa ostamaan Renautilta terveempiä moottoreita eikä enää tarvitse edes vääristellä pakokaasu arvojakaan ja . saattaa vielä aueta myös Amerikan markkinat. Sitten kai ne voivat rakentaa taloja sinne tuomitulle entiselle VW autojen hylkypaikalle !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jahans. Tää on tätä. Nyt pyydetään jo volkkarikonsernia apuun Dacian pelastamiseksi. TÄÄ ON JUST TÄTÄ
Jahans. Tää on tätä. Nyt pyydetään jo volkkarikonsernia apuun.....Puhut kuin Putin
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3456903Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai675948Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1945426Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi814233Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan503441HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok663395Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava63383Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan373074Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta442700Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739122297