Auringonkukkien kukinta on alkanut Armonlaaksontiellä Naantalissa, mutta vielä odotetaan pääsadon valmistumista. Kukkia saa mennä poimimaan, kun pelto on kokonaisuudessaan kukassa, arviolta syyskuun alussa.
Auringonkukkia poimittavissa
13
606
Vastaukset
- Anonyymi
hieno homma. On ne nätei.
- Anonyymi
Aurinko kaupunki ansaitsee oman kukkasen.
- Anonyymi
Kyllä tänä kesänä Naantalissa satoi enemmän kuin paistoi.
- Anonyymi
keräsin jo kellarin täyteen talveksi
- Anonyymi
Ei niitä vielä saa poimia. Olet syyllistynyt rikoseen ja sinun palautettava kukkaset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei niitä vielä saa poimia. Olet syyllistynyt rikoseen ja sinun palautettava kukkaset.
mie oonki roisto enkä palauta
- Anonyymi
Tänään siitä ohi ajoin ja pakko sanoa että hienolta näytti.
- Anonyymi
Naantalissa sentään auringonkukkapelto, mutta Raisiossa alppiruusupuisto. Kumpihan on suositumpi?
- Anonyymi
Onko tämä se sama pelto jossa myös Pekka Siitoin kävi keräämässä auringonkukkia?
- Anonyymi
Kyllä.
- Anonyymi
Nyt sataa vettä niin voiko niitä auringonkukkia poimia sateella kun ei aurinko paista?
- Anonyymi
Rakkaat naantalilaiset. Jos auringonkukkia haluatte parvekkeellenne tahi muutoin ihastella niin menkää naapurikaupunkiin Raisioon, Siellä löytyy. Kirjaston lähellä keskustassa. Ovat niin ylen komiaa kateltavaa. Tulee hyvä mieli.
Vaan Naantalin auringonkukkapelto se on taas vallan hunningolla,
Ei hyvä, Onko jo toinen kesä perätysten että kukkapelto on ihan ruvella,
Pitäisiköhän Naantalin tunnussymboli "Naantalin aurinko" irrottaa Tullikaidun kiinnikkeistänsä ja roudata Raision puolelle. Siellä kun osataan nämä hommat tehdä paljon paremmin. - Anonyymi
Naantali munaa nämä silmäniloasiat. 10-0. Seuraavaksi Kaivokadun lehmukset. Naps vaan poikki. Onko ainut iloin tuoja iso muumiparkin asfalttikentä. Sitä asfalttia katsellessa silmä lepää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544796
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1754319- 1333972
- 673922
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493701Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793518- 993074
- 542905
- 252736
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p172514