Jos joku luulee

Anonyymi-ap

että kärsimys tekee ihmisestä paremman, niin hän ei ymmärrä ihmisluonteesta mitään. Kun käytyvällä ovi avataan tai suljetaan, sydän alkaa lyödä nopeammin ja hiki nousee ihon pintaan. Kauhu sisimmässä kertoo omaa kieltään, sitä ei voi estää mikään, koska muistot sisällä repivät kaiken auki. Tässä talossa ei ole hyvyyttä, se otettiin pois jo heti alussa. Se hyvä tunne mikä alussa tuntui pyyhkäistiin pois. Tässä talossa hyvää tunnetta ei voi tulla enää koskaan!

1

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kärsimys satuttaa. Samalla ihminen voi kuitenkin oppia omia rajojaan ja itsetuntemusta, mikä on hyvä asia. Riippuu siitä, minkälaisesta kärsimyksestä on kyse ja missä olosuhteissa.
      Kun käytävällä ovi avataan tai suljetaan, saatan miettiä että kukahan siitä kävi tai sitten en mieti mitään. Mun asunnon ovea on kyllä yritetty avata, ihan ventovieraita mieshenkilöitä, omalla avaimellaan. Ei tainnut järki päätä pakottaa, mitälie narkkeja. Silloin kyllä pelästyin niin, että sydän hakkasi. Ymmärsivät sentään lähteä, ei tarvinnut poliisia soittaa.

      Tällainen tapaus vain tuli mieleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      62
      1208
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      99
      613
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      582
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe