Suvannon Santra muuttaa..

..vanhoihin palaverin tiloihin, kohta puoliin kuulemma. Minä tykkään tästä vuonna 1850 rakennetusta talosta. Kaupungin ykkösmesta.
5315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kuuleha sie suhmuran santra. Mistä lähtiin tiällä itässä on mestoja ollut.

Äänestä
  • Varmaan vuosikymmeniä. Tosin maaseudulla sivistyksen takana lienee vielä niitä seurojentaloja vai mitä tanhuoita ne nyt olivatkaan.

    Äänestä

  • Nimen omaan idässä on mestoja.
    Mesta (Mecto) on venäjää ja tarkoittaa paikkaa.

    Äänestä

Muuttaako se nimensä nyt kun lähtee pois suvantokadulta.

Äänestä
  • Ei SE muuta nimeään.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

..vanhoihin palaverin tiloihin, kohta puoliin kuulemma. Minä tykkään tästä vuonna 1850 rakennetusta talosta. Kaupungin ykkösmesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu