Ukrainan sota on lähihistorian Euroopan pahimpia konflikteja, Stubb haastattelussa totesi pliisusti nopeasti ohittaen sodan olevan pitkäkestoinen . Sota on on erittäin vakava ja voi olla nopea käänteissään,ei nopeasti ohitettava otsikko netissä tai televisiossa. Kyseessä ei ole vain joku pieni"pöhinä" jopa kiva sellainen.
Stubb on hyvin pintapuolisesti asioihin perehtyvä urheileva kiiltokuva kuten oli pääministeri aikanaan.
Valitettavasti.
Stubb ei ole viisastunut!
23
517
Vastaukset
- Anonyymi
Evvk
- Anonyymi
Stubeha jo viime tammikuussa ilmoitti Venajan havinneen sodan.
- Anonyymi
ja tällainen on meillä puolustusvoimien ylipäällikkönä ,ei hyvin mene suomella ei
- Anonyymi
Pian stubbe juhlii vuosipäivää .
- Anonyymi
KORPRAALI TEKI TILANNEARVION.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ja tällainen on meillä puolustusvoimien ylipäällikkönä ,ei hyvin mene suomella ei
ADTUU MIINAAN?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
KORPRAALI TEKI TILANNEARVION.
Korpraali Stubb on taas puhunut löysiä ja pyrkinyt änkeytymään joksikin muka rauhanvälittäjäksi ilman mandaattia ja ilman osapuolten luottamusta. Stubbin piipitys ei edistä millään lailla rauhaa Venäjän, Ukrainan ja USA:n välillä.
Stubb vaatii oikeudenmukaista rauhaa. Mikäköhän se sellainen olisi? Venäjä vetäytyy miehittämiltään alueilta ja maksaa sotakorvaukset Ukrainalle? Ei tule tapahtumaan. Oikeudenmukaista rauhaa ei ole olemassakaan.
Mihin Suomi tarvii presidenttiä ylipäätään, kun preisdentti tekee mitä itse haluaa ja on omistanut elämänsä maailmanparantamiselle suomalaisten veronmaksajien varoilla.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011069911.html - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pian stubbe juhlii vuosipäivää .
Juhla on ovella.
- Anonyymi
ONNEKSI ISRAEL MENESTYY.
KERTAKÄYTTÖSINGOTKIIN AUTTAVAT.
TUEMME.
- Anonyymi
stubido on lipevä hurri, jonka sanaan ei ole luottaminen , ei muuten osaa matikkaa yhtään , kieliä kylläkin .
- Anonyymi
stubbi luulee et tajuu kaiken ja on the boss leikki ja matkii muita feikki
- Anonyymi
STUBBE JUHLII PIAN SODAN PAATTYMISEN VUOSIPÄIVÄÄNSÄ .
MISSÄ TODELLISUUDESSA ALEX VAELTAA ? - Anonyymi
Stubb viisaasti vaitonainen.
Unohtuu mistä Ukrainan sotatila alkanu.
Venäjä vallotti Krimin - Eurooppa oli hiljaa.
Venäjä hyökkäsi Ukrainaan koska USA oli sanonu ettei puutu muiden sotiin ja Venäjä oli sanonu Ukrainalle ettei saa liittyä Natoon. Mitä teki Ukraina- haki turvaa Natosta ja Venäjä hyökkäsi luullen että ajaa panssari vaunuilla Kiovaan paraatissa kuin aikoinaan Tsekkoslovakiaan ilman vastarintaa onneksi toisin kävi.
Mitä Stubb voi nyt sanoa? Ei mitään. Ei kukaan voi sanoa mitään järkevää ennen ku tapahtuu jotain ratkaisevaa. Nato hyökkää Ukrainaan venäjän tueksi. Trumppi saa Ukrainan malmit, trumppi saa venäjän malmit Ukrainalta valtaamilta alueilta.
Voihan jouku Makrooni soittaa suutaan mutta turhaa tässä vaiheessa.
Stubb ollu rauhanneuvotteluissa mukana maailmalla Ahtisaaren firmassa ja varmasti osaa olla turhalla suunsoitolla ärsyttämättä ketään kilipäätä trumppia kuin putiiniakaan.
Ja kun se ei johda mihinkään.
Rauha Ukrainaan ja koko Eurooppaan. - Anonyymi
stubb onki kaiken takana! ei ihme sitte.
Se on nyt ukranian leader - Anonyymi
Harhoissa että Ukrainan voitettava? Mahdotonta,kuten Ramb totesi!
- Anonyymi
Stubbi on toimintavaltuuksiinsa nähden tehnyt ihan tarpeeksi.
- Anonyymi
Häh,mitä?
- Anonyymi
Koulukiusaajat harvemmin viisastuu myöhemminkään!
- Anonyymi
Taitaa Presidentti Niinistölläkin olla tiukat paikat. Niinistön suosima "joku" voisi ajatella, että pitikin lähteä seikkailemaan. EU:n piti turvata Eurooppaan rauha, mutta asiat ovat kääntyneet päälaelleen. EU:stä on tullut sotapuolue. EU on neuvoton, kukaan ja mikään ei sitä johda. Englanti yrittää eikä ole edes EU:n jäsen. Rahaa ja aseita vaan pitäisi saada lisää, vaikka EU-maiden omat taloudet sakkaavat. Paljonko on Suomen osuus nyt, kun uutta pakettia taas kerätään? Kymmeniä vai peräti satoja miljoonia?
- Anonyymi
Mikä harha sillä? Ukrainan voitettava Venäjä???
- Anonyymi
Stubido on stubido eikä muuksi muutu valitettavasti.
- Anonyymi
Stubbi periytyy evakoisya! Siitä ryssäviha!
- Anonyymi
On se kukkopoikaa!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1043036
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on872405- 241946
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221510Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291480Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151375- 87902
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26887Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62846Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2759