Stubb ei ole viisastunut!

Anonyymi-ap

Ukrainan sota on lähihistorian Euroopan pahimpia konflikteja, Stubb haastattelussa totesi pliisusti nopeasti ohittaen sodan olevan pitkäkestoinen . Sota on on erittäin vakava ja voi olla nopea käänteissään,ei nopeasti ohitettava otsikko netissä tai televisiossa. Kyseessä ei ole vain joku pieni"pöhinä" jopa kiva sellainen.
Stubb on hyvin pintapuolisesti asioihin perehtyvä urheileva kiiltokuva kuten oli pääministeri aikanaan.
Valitettavasti.

20

444

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Evvk

    • Anonyymi

      Stubeha jo viime tammikuussa ilmoitti Venajan havinneen sodan.

      • Anonyymi

        ja tällainen on meillä puolustusvoimien ylipäällikkönä ,ei hyvin mene suomella ei


      • Anonyymi

        Pian stubbe juhlii vuosipäivää .


      • Anonyymi

        KORPRAALI TEKI TILANNEARVION.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ja tällainen on meillä puolustusvoimien ylipäällikkönä ,ei hyvin mene suomella ei

        ADTUU MIINAAN?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        KORPRAALI TEKI TILANNEARVION.

        Korpraali Stubb on taas puhunut löysiä ja pyrkinyt änkeytymään joksikin muka rauhanvälittäjäksi ilman mandaattia ja ilman osapuolten luottamusta. Stubbin piipitys ei edistä millään lailla rauhaa Venäjän, Ukrainan ja USA:n välillä.

        Stubb vaatii oikeudenmukaista rauhaa. Mikäköhän se sellainen olisi? Venäjä vetäytyy miehittämiltään alueilta ja maksaa sotakorvaukset Ukrainalle? Ei tule tapahtumaan. Oikeudenmukaista rauhaa ei ole olemassakaan.

        Mihin Suomi tarvii presidenttiä ylipäätään, kun preisdentti tekee mitä itse haluaa ja on omistanut elämänsä maailmanparantamiselle suomalaisten veronmaksajien varoilla.

        https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011069911.html


    • Anonyymi

      stubido on lipevä hurri, jonka sanaan ei ole luottaminen , ei muuten osaa matikkaa yhtään , kieliä kylläkin .

      • Anonyymi

        stubbi luulee et tajuu kaiken ja on the boss leikki ja matkii muita feikki


    • Anonyymi

      STUBBE JUHLII PIAN SODAN PAATTYMISEN VUOSIPÄIVÄÄNSÄ .
      MISSÄ TODELLISUUDESSA ALEX VAELTAA ?

    • Anonyymi

      Stubb viisaasti vaitonainen.
      Unohtuu mistä Ukrainan sotatila alkanu.
      Venäjä vallotti Krimin - Eurooppa oli hiljaa.
      Venäjä hyökkäsi Ukrainaan koska USA oli sanonu ettei puutu muiden sotiin ja Venäjä oli sanonu Ukrainalle ettei saa liittyä Natoon. Mitä teki Ukraina- haki turvaa Natosta ja Venäjä hyökkäsi luullen että ajaa panssari vaunuilla Kiovaan paraatissa kuin aikoinaan Tsekkoslovakiaan ilman vastarintaa onneksi toisin kävi.
      Mitä Stubb voi nyt sanoa? Ei mitään. Ei kukaan voi sanoa mitään järkevää ennen ku tapahtuu jotain ratkaisevaa. Nato hyökkää Ukrainaan venäjän tueksi. Trumppi saa Ukrainan malmit, trumppi saa venäjän malmit Ukrainalta valtaamilta alueilta.
      Voihan jouku Makrooni soittaa suutaan mutta turhaa tässä vaiheessa.
      Stubb ollu rauhanneuvotteluissa mukana maailmalla Ahtisaaren firmassa ja varmasti osaa olla turhalla suunsoitolla ärsyttämättä ketään kilipäätä trumppia kuin putiiniakaan.
      Ja kun se ei johda mihinkään.
      Rauha Ukrainaan ja koko Eurooppaan.

    • Anonyymi

      stubb onki kaiken takana! ei ihme sitte.
      Se on nyt ukranian leader

    • Anonyymi

      Harhoissa että Ukrainan voitettava? Mahdotonta,kuten Ramb totesi!

    • Anonyymi

      Stubbi on toimintavaltuuksiinsa nähden tehnyt ihan tarpeeksi.

      • Anonyymi

        Häh,mitä?


    • Anonyymi

      Koulukiusaajat harvemmin viisastuu myöhemminkään!

    • Anonyymi

      Taitaa Presidentti Niinistölläkin olla tiukat paikat. Niinistön suosima "joku" voisi ajatella, että pitikin lähteä seikkailemaan. EU:n piti turvata Eurooppaan rauha, mutta asiat ovat kääntyneet päälaelleen. EU:stä on tullut sotapuolue. EU on neuvoton, kukaan ja mikään ei sitä johda. Englanti yrittää eikä ole edes EU:n jäsen. Rahaa ja aseita vaan pitäisi saada lisää, vaikka EU-maiden omat taloudet sakkaavat. Paljonko on Suomen osuus nyt, kun uutta pakettia taas kerätään? Kymmeniä vai peräti satoja miljoonia?

    • Anonyymi

      Mikä harha sillä? Ukrainan voitettava Venäjä???

    • Anonyymi

      Stubido on stubido eikä muuksi muutu valitettavasti.

    • Anonyymi

      Stubbi periytyy evakoisya! Siitä ryssäviha!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      207
      4586
    2. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      186
      2561
    3. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      67
      1512
    4. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      96
      1210
    5. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      125
      1119
    6. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      104
      1106
    7. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      71
      1061
    8. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      9
      1032
    9. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      131
      1017
    10. Bim bom ovikello soi!!

      Mitä tekisit jos kaivattusi ilmestyisi ovesi taakse?
      Ikävä
      107
      977
    Aihe