Marinin käyttäytyminen

Anonyymi-ap

Tavallisen ihmisen mielestä Marinin kommentit ja käyttäytyminen on todella outoa

17

305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ylimielinen. Omissa maailmoissaan elävä, ajatuksissaan maailmoja sylelevä. Hölmöjen idealistien omima puolueen raskas taakka.

      • Anonyymi

        Puhuu niin kuin koulutettu poliitikko puhuu. Persut öyhöttää, eikä osaa käyttäytyä.


      • Anonyymi

        Marin on kaikkein raskain taakka persuille.


    • Anonyymi

      Ylimielistä, joskus vainoharhaista ja sitten taas ystävällistä ja hymyilevän petollista.
      Epästabiilius korostuu, mikä luo etäisyyttä ihan lähipiirissäkin. Siitä on johtajuus poissa.

    • Anonyymi

      Hänenkin pitäisi puhua säästä kuten kaikki muutkin Esson baarissa!

    • Anonyymi

      Tarkoittanet että tavallisen persun mielestä. Tavallinen persu on ikiomassa kuplassaan elävä tollo joka ei ymmärrä mistään mitään.

    • Anonyymi

      marin on todellinen luikki ja vastuiden pakoilija. Voipi olla paha narsisti. tuo akan lausiin ja lpaksii ei kukaan voi uskoa tai luottaa. Toivottavasti karman laki palkitsee ja paha saa lopulta palkkansa

    • Anonyymi

      Olen tavallinen demareita äänestävä, ja Marin on mielestäni käyttäytynyt esimerkillisesti. Äsken katsoin uusintana hänen WEF-haastattelun. Hyvä on esiintymään.

      Suomen historian paras pääministeri sentään kyseessä.

      • Anonyymi

        Ehkä nykyhallitusta katsoessa saa perspektiiviä hyviin puoliin. Valitettavasti vaalikampanjasta jäi tuiskiva päällepuhujan leima. Paineet kasvoivat liian suureksi ja politiikan toiminnan hitaus saattoi raastaa hermoja.
        Puhujana voi tulevaisuuden valinta olla hyväkin. Ulkonäöstä on saanut selvästi hyötyä ja lisätilaa lehdissä. Politiikassa ei saa omaa tahtoa välttämättä läpi ja se vaatii pitkiä hermoja ja yhteistyötä.


      • Anonyymi

        Marin harhoissa eläviä demareita on yllättävän paljon, joukko on lataamokamaa päälliköä myöten.


    • Anonyymi

      Pöllyissään vutvattaa mitä sattuu.

    • Anonyymi

      Bile-Sanna Marin esiintyy jo pikkutissit näkyvillä.

      • Anonyymi

        Jumankauta! Persun ajatus nousi navan yläpuolelle. Kauankohan pysyy noin korkealla?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jumankauta! Persun ajatus nousi navan yläpuolelle. Kauankohan pysyy noin korkealla?

        Mennään siiten ylemmäs, Sannalla on suhteettoman pitkä veivikaula ja suuri pää, pään sisällöstä taas voidaan olla montaa mieltä?


    • Anonyymi

      Perskokkareitten Sannan maalittaminen senkun jatkuu.. Sillähän ei ole mitään väliä mitä näillä sivuilla kirjoitetaan. Marinhan on kansainvälisillä areenoilla tähtiesiintyjä,se riittää minulle:

      The Guardian listasi Sanna Marinin puheen yhdeksi vuoden parhaista. Pääministeri pääsi osaksi nimekästä joukkoa. Pääministeri Sanna Marin (sd) piti toukokuussa valmistujaispuheen kymmenille tuhansille kuulijoille New York Universityn valmistujaisseremoniassa New Yorkissa Yankee Stadiumilla. Tilaisuudessa Marinille myönnettiin kunniatohtorin arvo.
      Brittiläinen laatulehti The Guardian listasi vuoden merkittävimmät valmistujaispuheet. Mukana olivat Marinin lisäksi muun muassa Oprah Winfreyn ja Tom Hanksin puheet. Marinin puhe on saanut kiitosta jo aiemmin. Puhe oli luonteeltaan valmistumispuhe, mutta se noudatteli retoriikan asiantuntijan Antti Mustakallion mukaan antiikin ajan klassista puheen rakennetta.

      • Anonyymi

        Älä unohda yhtä suurta. Jättimäistä valtionvelkaa, jota olisi pitänyt lähteä suitsimaan heti Sipilän hallituksen toimien jatkona. Mutta ei lähtenyt. Sen sijaan aloitti täysin tunnottoman tuhlauksen, aivan niin kuin ääliöt tekevät.
        Hänen jälkiään maksavat tulevat sukupolvet.
        Erittäin kykenemätön pääministeri, mutta neuvokas huijari.
        Hänen puoluekantansa oli alun pitäen epäselvä. Puheenjohtajaksi valitsemisen jälkeen tamperelainen ystäväni huudahti "Eihän se pirulainen edes ole demari".


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      116
      4755
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      183
      4479
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      117
      1922
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1701
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1462
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1189
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      368
      1176
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1100
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1045
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      988
    Aihe