Jos lähdevero on 30% niin saadaan tarvittavaksi koroksi 70X/100=28,8. X=41,15E. 41,15=0,25X/100. X= 16460E. Eli tilillä pitääkin olla 16460E.
Korjaus edelliseen lähdevero huomioiden.
2
278
Vastaukset
- Anonyymi
Lähdevero on 29%
Jos sinulla on tilillä sata euroa josta saa 0,25€ korkoa ja tuosta määrästä otetaan 29% lähdeveroa, niin saat korkoa 0,25x0,71=0,1775€ joka tekee 12 kk ajalla 2,13€ netto. Eli jos pankki pyytää palvelumaksua 8€ kuukaudessa, niin maksat palvelumaksua 96€ vuodessa ja 2,13€ on siitä summa jolla saat yhden kuukauden kk maksusta pyöreästi neljänneksen alen.
Jos kuukauden minimi asiointi on tuon 160000€ niin se vajaa kympin palvelumaksu on sulanut pois.
Tämänhänhän voi päätellä myös Excelillä tavoitteen haulla.
Vaikka putaan sadan tonnin säästöistä niin harvalla on niitä. Harvalla tase on edes kymppiä. Siihen lasketaan muutakin kuin säästötiliä olevat varat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061