Edellisiä tiedotuksia on poistettu joten on aika uudelle tilannetiedotukselle. Ja syystäkin, sillä elokuuta on enää viikko jäljellä eikä onpassiven ekosysteemissä ole vieläkään mitään merkkejä maksullisista tuotteista. Kredittejä ei voi ostaa tilille eivätkä luottokorttipainonapit toimi.
Johtuukohan viestien poistaminen siitä että <HänJonkaNimeäEiSaaMainita> on nähnyt niissä oman nimensä ja hän vainoharhaisesti poistattaa ne. Nyt hän on jo kiukutellut Petteri Järvisenkin sivuilla nimensä lausumisesta:
https://pjarvinen.blogspot.com/2023/08/tekoaly-ja-mina-kirja-ilmestyy-tanaan.html?m=1
Tämä Automaattinen Tienaaminen Oy on melkein Onpassivea kiinnostavampi koska se toisaalta mainostaa itseään, mutta anonyymisti. Sen taustahahmo <HänJonkaNimeäEiSaaMainita> ei itse halua esiintyä missään. Suostuisikohan <HänJonkaNimeäEiSaaMainita> puhumaan paikallisella ABC:llä automaattisesta tienaamisesta jos vuokrattaisiin tila porukalla ja videoidaan se?
Tiedotus: 24.8. eikä vielä automaattista tienaamista
3
249
Vastaukset
- Anonyymi
Onpassiven become an affiliate sopimuksen voi näköjään allekirjoittaa useaan kertaan LOL. Taattua onpassive laatua. Onpassive ei varmasti tallenna allekirjoitustietoa minnekään ja siksi se on allekirjoitettavissa uudestaan. Olisi ollut edes hieman fiksumpaa laittaa kantaan lippu pystyyn allekirjoituksen merkiksi ja nappi inaktiiviseksi.
- Anonyymi
Toinenkin hyvä huomio: nyt onpassiven rekisteröitymisessä ei tarvita enää toimivaa sähköpostilaatikkoa! Siihen voi antaa mitä tahansa kunhan domain on tunnettu, esim. gmail.com tms. Eli entistä helpompaa on nyt käydä katsomassa onpassiven taattu laatu.
Ja sitten: <HänJonkaNimeäEiSaaMainita> mieliksi toivon että rekisteröidytte automaattinentienaaminen.fi sivuston kautta löytyvällä linkillä jotta <HänJonkaNimeäEiSaaMainita> saa kredittejä palkkioksi. Tehkää tämä kuitenkin mieluiten VPN:n kautta! - Anonyymi
Nyt taisi selvitä sekin kuka on vastuussa helmanni karbossosen onpassive tilin poistattamisesta. <HänJonkaNimeäEiSaaMainita> on varmasti valittanut riittävästi onpassiven jollain kanavalla niin että tili lopetettiin.
Mutta <HänJonkaNimeäEiSaaMainita> ei taida käsittää olevansa vaarallisilla vesillä. Nythän sama voi kohdata häntä itseään. Mutta hänhän onkin onpassivessa mm. siksi ettei ymmärrä tällaisia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1158257Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4157478Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804744Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294519Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-74359Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032869- 1182734
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332665Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps232294Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m22167