Lisäksi alusvaatekuvat on äklöjä, mökkireissut teennäisiä, tyttöjen reissut Rhodokselle ikäpissikselle naurettavia jne.
Sara Siepiltä puuttuu karisma
Anonyymi-ap
70870
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 70
Vanhimmat
Siinäpä kaikki, mitä myös hänestä ajattelen.
Upea aito
Kaunis
Sekä hyvä luonteinen
Näitä hän on eikä kadehdi muita
Ihana Sarah
Ihana, kaunis Sara Sieppi ja vieläpä hyvin toimeentuleva, sekös saa jonkun stalkkerin hermot kireälle...
Ja vielä niin fiksu ja luonnollinen.
"stalkkerin"
Mitä höpiset? Jos kertoo rehellisen mielipiteensä, miten se liittyy stalkkaamiseen. Tottahan kirjoittaja anyway puhui.
Onhan hän varmaan paljon kauniimpi kuin tänne kirjoittavat naiset, minut mukaanlukien. On ansainnut hyvin ja ostanut kerrostalo-osakkeen ja kesämökin. Minusta hyvin kolmikymppiseltä naiselta.
Kauniita ne mökkikuvat ovat, mutta ainahan ne kuvat joitakin närästää. Varmaan kateellisia.
Mykonos näytti upealta matkakohteelta.
Siis kertoi vain oman mielipiteensä
Tottahan tuo aloittaja turisi. Teennäistä, niin teennäistä. Luulisi tuohon ikään tekevän jo oikeitakin hommia. Yli-ikäiset teinipissikset on aika säälittäviä. Kateuttahan aina tarjotaan, kun muuta ei keksitä. Sitten nämä yli-ikäiset teinit, kun ketään ei enää kiinnosta, tulevat alastonkuvineen julki ja kertovat mieslukumääriään ja seksiasentojaan. Epätoivoista minusta. Ei ymmärretä, että se julkisuuskin on katoavaista. Kun totuus lävähtää naamalle ettei kelpaakkaan mihinkään, tartutaan pulloon. Esim Sieppi on sennäköinen, että skumppa maistuu.
....
Sössöttävä talttahammas.
Kauneudelle ollaan aina kateellisia
Sara näyttää kuvissa alakuloiselta ja masentuneelta (eloton katse) menestyksestään, rahoistaan huolimatta , hymy väkinäistä, sielu puuttuu ja se näkyy ulospäin
Ja sinäkö pystyt sanomaan kuvan perusteella, että sielu puuttuu? Johan aika epeli olet analysoimaan. Ihan tiedoksi, ne ovat mainoskuvia ja työväline!
Miten sinun sielun laita, kun pitää ilkeästi arvostella? Musta on oma sielusi.
Ka, rihmaahan kiertää häntä. Äskenkin taas nappi tipahtanut housuista.
Mykonoksella kaverit kävivät, ei Rhodoksella
Jos mussutat jonkun matkasta, kirjoita ainakin matkakohde oikein.
Kuuluu tiettyyn ikään, ehkä ei ole kasvanut sisäisesti suhteessa ikäänsä
Elää pintaliitäjän tyhjää elämää.
Kerro mikä on sinun ikäsi ja henkinen tilasi koska ivaat, pilkkaat ja haukut kauniita naisia?
Katso peiliin ja mieti, oletko kasvanut sisäisesti suhteessa ikääsi.
Eihän täällä kukaan hauku, Sara on brändi ja sitä arvostellaan ja kykyä viestiä/mainostaa tuotetta selvä se aivan kuin esim. eri automerkkejä arvostellaan. Saralla ei ole omaa tyyliä tai sanotaanko, että tyyli on halvan näköinen ,esim. alusvaatemainos farkun napit auki, rahvaanomainen, tyylitön, lamaantunut.
Olkoon pintaliitoa tai ”tyhjää elämää” - minulle kyllä kelpaisi, kun ei ole elämää ensinkään.
Vaihtaisin heti.
Toivon mukaan lotossa napsahtaa muutama milli, niin vaihdan elämäni johonkin aurinkoiseen paikkaan täältä vesisateesta.
Minua kiinnostaa kuinka kaunis tai kuinka komea aloituksen tekijä on jos hänellä kerran on varaa haukkua Sieppiä. Olisi mielenkiintoista nähdä hänenkuvansa Siepin kuvan vierellä.
Mitä luulette, millaisia olisivat kommentit?
Lisäksi hän voi liittää kuvat kodistaan ja kesämökistään. Plussaa, jos koti on omistusasunto.
Palkkakuittikin olisi hyvä lisänä. Katsotaan sitten kannattaako ivata kaunista naista.
Moikka Sara. Mielipiteitä vaan sinusta.
Ihan samaa ajattelin. alusvaatekuvatkin voisivat olla kauniita, seksikkäitä ja eroottisia mutta tuo Siepin viritelmä - se vaikuttaa yksinomaa rasvaiselta ja tympeältä. Tuollaisella kuvalla ei myydä alusvaatteita naisille vaan kerätään huomiota miehiltä ja vielä siihen halvimpaan ja helpoimpaan tapaan.
En oikein kovasti arvosta henkilöä, tulot ainoastaan tulevat vaatteita vähentämällä ja henkinen kypsyys on naisella vielä hakusessa .
En ole Sara.
Henkisesti kypsä ihminen ei arvostele ja pilkkaa muita ihmisiä.
Sieppi on päättänyt ettei kerro kaikkea elämästään, paitsi varmaan ihan kaikki, millä voi leuhkia. Tuo esittellykoti on vaan mielestäni synkkä, kylmä eikä tippaakaan kodikas "koti".
Olen samaa mieltä ja myös siitä, että Siepin kuvat ovat pornahtavia, ja aina tuo sama möllöttävä ilme. Koti muistuttaa jotain julkista toimistoa, tai muuta esittelypaikkaa,
ei yhtään tule lämmin kotoinen tunne.
En viihtyisi!
No kuule, siinä kodissa asuu Sara, et sinä! Saran kodikas ei tarvitse olla sinun kodikas.
Huh, huh, kyllä helpotti! Onneksi kerroit, kauhea ajatus olisi asua tuollaisessa "kodissa"!
Saran koti on esittelykoti. Kodikkuutta ja viihtyisyyttä kaivatessaan hän voi mennä hotelliin, tai ajella mökille.
Mahdollista myös, ettei hän kaipaa mitään viihtyisää ympärilleen.
Älä välitä, ei taida Sara itsekään kotonaan viihtyä, päätellen siitä kuinka usein hän yöpyy hotellissa
Sara ei taida ajella Tornioon asti vaikka monesti niin antaa ymmärtää. Prinsessalle ihan liian pitkä ajomatka.
Ei siellä taida viihtyä pyrykään kun kulkee jo muussa seurassa
Kolkon oloinen persoona, edes Roopelle ei kelvannut. Se on jo jotain.
Kateus on kavala tauti.😉
Kyllä vain kateellisia olemme aivan kamalasti me kaikki! Johan tuollaista kotia kannattaa kadehtiakin.
Suoraan kuin sisustuslehden kuvasta, tai kiinteistövälitysfirman stailaamat myyntikuvat.
Mallia on otettu.
Kateellisia ollaan! Sarallakaan ei olisi tuota näyttelylukaalia, jos pitäisi vaatteet päällänsä.
Kyllä harmittaa! Pitäisiköhän alkaa kuvata itseään edestä ja takaa, ja maalata itseään ja meikata jatkuvasti - ei kiitos! Olen luomu ja Saraa 10vee nuorempi, omistan ammatin, oman, kauniin kodin ja hyvän maineen, se riittää. Siis en todellakaan kadehdi!
Kadehdimme myös pehmopornotyyliin esiteltyjä halpakaupan alusvaaterimpsuja, joilla malli miljoonansa tienaa.
Kilpailee jo OnlyFans-mallien kanssa.
"Mainonnan eettisen neuvoston tuoreen päätöksen mukaan xxxxxxx mainos, jossa vuoden 2011 Miss Suomi Sara Sieppi oli sonnustautunut pelkkiin muoviämpäreihin, oli naisia alentava ja hyvän tavan vastainen" (IS) - se oli reilu kymmenen vuotta sitten, tiukka moraali.
Kymmenessä vuodessa radikaali muutos somen myötä, pikku tuhma paljastelu vetoaa, moraali on kuopattu ikuisiksi ajoiksi, naiset ihan itse alentavat kilvan naisen asemaa sääli.
IL. "Tiktokiin liittynyt Sara Sieppi esittelee kotiaan".
No missä se munmies on?
Ei jälkeäkään miehestä eikä miehen tavaroista näkyvissä, asuuko
munmies jossain muussa osoitteessa?
Juu, saamme ihmetellä asuvatko yhdessä, ja missä asunnossa. Ei tuossa Saran mainoslukaalissa ainakaan näy henkilökohtaisia tavaroita.
Ehkä heillä on salainen lemmenpesä jossain.
Siksipä se aito kodikkuus puuttuu, kun mitään elämisen jälkiä ei näy missään. Mahtaa tuo Sieppi olla hirmuinen Justiina tuossa huushollissa vahtiessaan, ettei tavaroita laiteta väärään paikkaan ja näkyville. Uskaltaakohan kukaan asuinkumppani käydä rauhassa edes vettä juomassa, vessassa käynnistä puhumattakaan? Kovin on teennäistä.
No, selluliitti korvaa sen karisman.
Helpottiko kun sait oksentaa pahaa oloasi ja ivata, pilkata ja haukkua Sara Sieppiä?
Eikö Sieposta saa sanoa mielipiteitä vai mitä tarkoitat 🙈
Silmät ovat yhtä ilmeikkäät kuin lehmällä.
Älä aliarvioi lehmiä!!!!
Voi pyhä jysäys noita mega-tähden vaatemainoksia ig:ssa, hupia kerrakseen, tyylikkyys puuttuu.
Niin totta otsikon asia
Miksi seuraat hänen instaansa, jos et pidä hänestä?
Halvan näköisiä, katson joskus picukin, en ole ig:ssa. Ihmettelen yrityksiä, jotka maksavat maltaita noista postauksista, tarkoitta noilla yrityksillä on liikaa rahaa alipalkattujen kurjuudessa elävien työntekijöiden nahasta, lapsityövoimasta. Onko Sara selvittänyt yrityksen eettiset taustat? Suurin hiilijalanjälki (saaste) tulee juuri tuollaisesta kertakäyttömuodista. Onko Sara ikinä mainostanut esim. suomalaisia ihonhoitotuotteita, jalkineita, laukkuja ajatellut suomalaisten sisariensa työpaikkoja, toimeentuloa, rahaa joka tulee Suomeen eikä mene ulkomaille, vaikuttaa hyvinvointiimme?
Hyvä että sinä ajattelet!😘
Sieppi valittelee päänsärkyään. Veikkaan, että syynä on liian kireä sädekehä.
Sieppi palannut taas arkeen. Voi voi tota jatkuvaa valehtelua. Kyllä ne dinnerit ja valmisruokien syönti jatkuu. Jos kertoo kerran viikossa hölkkäilevänsä niin ei siinä peffa kapene. Syytä kylläkin olis. Ei ihan kovin kaunis nainen ole
Helppohan sinun on arvostella kun tiedämme, että olet itse häkellyttävän kaunis/uskomattoman komea.😏
ällöpylly
Puuttuu aika paljon muutakin
jep
Todella paljon kaikkea. Esittää osaa
Miten voikin olla lihonnut niin paljon. Sitä se foodora teettää
Sädekehä kiristää, hyvä diagnoosi! :D
Olet niin hyväsydäminen, kaunis ja viehättävä ihminen! Haluaisin tavata sinut.❤️
Ottanut hyvin kesäkiloja
Ryyppäisi vähän vähemmän niin voisi toi päänsärkykin hellittää
Kaunis nainen, hyvin menestynyt, sekö saa nämä "köyhät" ja vähemmän kauniit nettikiusaajat öyhöttämään.
Miksi seuraat julkkisjuoruja tällä palstalla?
Koet nettikiusaamisena mielipiteet. Ei sun ole pakko lukea palstaa.
...