Miksei upporikas Trump vain keskity nauttimaan valtavasta omaisuudestaan?

Miksei Trump keskity viettämään leppoisia päiviä valtavan omaisuutensa kanssa ja keskity nauttimaan kaikesta siitä, minkä on luonut? Miksi pitää jatkaa tota säätämistä?
43383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 43

Vanhimmat

Ukkohan on veloissa kuin tervanvetäjä, yrittää päästä presidenttinä edistämään omia huonosti sujuvia bisneksiään.

Äänestä
  • Se oli 90 lukua kun Trump veloissa oli. Nykyään hänellä on miljardi omaisuus. Jo pelkkä Mar a lagon kartano on älyttömän arvokas.

    Äänestä

  • >>yrittää päästä presidenttinä edistämään omia huonosti sujuvia bisneksiään.

    Ei pelkästään omia bisneksiään ja siis Turvallisuuttaan (ei voida pistää vankilaan) vaan myös amerikkalaisten, joiden tilanne on tosi kurja.
    Muista, että suomen porrrrvarimedialla on kieli Bideen perseessä ja siksi se valehtelee koko ajan.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Se oli 90 lukua kun Trump veloissa oli. Nykyään hänellä on miljardi omaisuus. Jo pelkkä Mar a lagon kartano on älyttömän arvokas.

    Kun verrataan inflaatioon ja markkinoiden kehitykseen, Trumphan on menettänmyt noin 3/4:aa siitä varallisuudesta mikä hänellä olisi jos hän olisi vain investoinut saamansa perinnön satunnaisesti NY:n pörssiin, sen sijasta että olisi itse yrittänyt säätää jotain sen kanssa.

    Äänestä

  • Oudoksuva kirjoitti:

    Kun verrataan inflaatioon ja markkinoiden kehitykseen, Trumphan on menettänmyt noin 3/4:aa siitä varallisuudesta mikä hänellä olisi jos hän olisi vain investoinut saamansa perinnön satunnaisesti NY:n pörssiin, sen sijasta että olisi itse yrittänyt säätää jotain sen kanssa.

    Trumpilla on PALJON RAHAA ja SILLE ET VOI MITÄÄN! Velkaiseksi sinäkään ET PYSTY Trumpia muuttamaan!

    Äänestä

  • Trumpin on pakko pyrkiä presidentiksi, että saisi itselleen syytesuojan.

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Trumpilla on PALJON RAHAA ja SILLE ET VOI MITÄÄN! Velkaiseksi sinäkään ET PYSTY Trumpia muuttamaan!

    Miksi tarvitsisi voida mitään hänen rahoilleen?

    Tein vain maininnan että jos hän olisi oman "työnsä" sijasta sijoittanut satunnaisesti New Yorkin pörssiin sen mitä hän sai perintönä isältään, nykyisin hänellä olisi neljä kertaa enemmän rahaa kuin mitä hänellä parhaimmillaan on ollut. :)

    Äänestä

Trumpin ei tarvitsisi tehdä enää sekuntiakaan töitä. Hän on uurastanut itselleen jättimäisen omaisuuden. Ehkä tuo poliittinen ura onkin hänelle harrastus. Golf ei kiinnosta tarpeeksi?

Äänestä
  • Trumpin poliittista uraa voi luonnehtia loisteliaaksi. Ei ihan joka poliitikko nouse maailman mahtavimman maan presidentiksi! Alan uskoa, että Trump on todellakin nero. Jättiomaisuuden luominen ja USA:n presidentiksi nouseminen ovat erittäin vahvoja viitteitä siihen suuntaan.

    Äänestä

  • "Anonyymi
    2023-08-25 09:42:45
    Trumpin ei tarvitsisi tehdä enää sekuntiakaan töitä. Hän on uurastanut itselleen jättimäisen omaisuuden. Ehkä tuo poliittinen ura onkin hänelle harrastus. Golf ei kiinnosta tarpeeksi"?

    Tavallaan ymmärrän ettei Golf kiinnosta tarpeeksi.
    Mutta hautasihan se EX vaimonsa sinne , että olisi siellä ainakin 1 reikä
    mihin se voisi Osua?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Trumpin poliittista uraa voi luonnehtia loisteliaaksi. Ei ihan joka poliitikko nouse maailman mahtavimman maan presidentiksi! Alan uskoa, että Trump on todellakin nero. Jättiomaisuuden luominen ja USA:n presidentiksi nouseminen ovat erittäin vahvoja viitteitä siihen suuntaan.

    " Alan uskoa, että Trump on todellakin nero. Jättiomaisuuden luominen ja USA:n presidentiksi nouseminen ovat erittäin vahvoja viitteitä siihen suuntaan."

    Esittämästäsi Trumpin ylistyksestä puuttui tärkein: Demokraattisen järjestäytyneen yhteiskunnan äärioikeistolainen häikäilemätön tuholainen.

    Se, että jenkit ym. tulisivat upporikkaiden palvonnassaan näkemään tämän vaaran, pidin aikoinaan Trumpin esiintuloa hyödyllisenä opetustapauksena. Ainakaan puolellle väestöstä opetus ei ole mennyt perille - ikävä kyllä. Vaikeat ajat ihmiskunnalle ovat edessä.

    Äänestä

  • Vain köyhät unelmoivat, ettei tarvitsisi tehdä töitä. Rikkaat ovat rikastuneet, koska tykkäävät tehdä töitä.

    Äänestä

Kyllähän Trump on itse sanonut, että hän voisi loppulämänsä ajan pelailla vaan golfia ja nauttia elämästä, mutta sanoo olevansa velkaa tästä menestyksestään maalleen, mitä se on hänelle tarjonnut, ettei se voi vaan katsoa sivusta kun demokraatit tuhoaa maata perikatoon jatkuvaan syötöllä.

Äänestä
  • Presidenttikautensa aikana Trump valehteli yli 30 000 kertaa. Ihme, että jatkuva valehtelu ei haittaa hänen kannattajiaan. Hyvä osoitus siitä, kuinka populistisilla ja yksinkertaisilla MAGA-huudoilla saa yllytettyä suurta, mutta ilmeisen yksinkertaista kansanosaa.

    Äänestä

Se on nauttinut siitä omaisuudestaan jo vuosikymmeniä. Nyt on toiminnan aika!

Äänestä

Jos Trump joutuu vankilaan, niin ainakin hänellä on varaa ostaa vankilan kanttiinista munkkii. Ei tartte pummia sellikaverilta.

Äänestä

Trump laittaa punikit kuriin ja nuhteeseen seuraavalla pressakaudellaan.

Äänestä

Jos Trumppua voitaisiin kohdella samoin kuin tavallista jenkkiläistä, istuisi jo tukevasti elinkautista. Sen verran isosta konnasta on maanpetoksineen kyse. Vankilaan joutumisen pelon takia yrittää pressaksi uudelleen pelastakseen oman nahkansa. Pressana ilmeisesti voisi olla mahdollista armahtaa itsensä mistä tahansa. Amerikka on sellainen popkorni maa että voi onnistua jopa tuo.

Äänestä
  • Kyllä se pahin korruptoitunut rikollinen on valheella pedattu istuvaksi presidentiksi joka äsken kävi myös täällä vierailulla, miten voi olla noin sokee ettei näe tämmöistä? Ja vertaa edes maailman menoa 2016-2020, Trumpin kaudella oli hirvee vali-vali että kohta tulee maailmansota ja kenenkäs aikana se oikeasti tämä uhka sitten realisoituikaan?? Hmm....

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Kyllä se pahin korruptoitunut rikollinen on valheella pedattu istuvaksi presidentiksi joka äsken kävi myös täällä vierailulla, miten voi olla noin sokee ettei näe tämmöistä? Ja vertaa edes maailman menoa 2016-2020, Trumpin kaudella oli hirvee vali-vali että kohta tulee maailmansota ja kenenkäs aikana se oikeasti tämä uhka sitten realisoituikaan?? Hmm....

    "kenenkäs aikana se oikeasti tämä uhka sitten realisoituikaan?? Hmm...."

    Pietarin pellelle muistutuksena, että sen Ukrainaan kohdistuneen hyökkäyksen käynnisti Putin, ei Biden. Voitte te siellä Bideniä sodasta syyttää, mutta mitään järkeä sellaisessa väitteessä ei ole, kuten kaikki toimivat aivot omaavat ihmiset ymmärtävät.

    Bidenin syyttäminen Ukrainan sodasta on sama, kuin nakkikioskilla pahoinpitelyyn syyllistynyt Pertti (nimi muutettu) syyttäisi teostaan kotona nukkumassa olevaa naapuriaan Keijo-Einaria (nimi muutettu).

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    "kenenkäs aikana se oikeasti tämä uhka sitten realisoituikaan?? Hmm...."

    Pietarin pellelle muistutuksena, että sen Ukrainaan kohdistuneen hyökkäyksen käynnisti Putin, ei Biden. Voitte te siellä Bideniä sodasta syyttää, mutta mitään järkeä sellaisessa väitteessä ei ole, kuten kaikki toimivat aivot omaavat ihmiset ymmärtävät.

    Bidenin syyttäminen Ukrainan sodasta on sama, kuin nakkikioskilla pahoinpitelyyn syyllistynyt Pertti (nimi muutettu) syyttäisi teostaan kotona nukkumassa olevaa naapuriaan Keijo-Einaria (nimi muutettu).

    Tarpeeksi harhaiseksi manipuloitunut Pertti kyllä voisi hyvinkin syyttää Keijo-Einaria.

    Äänestä

TRUMP THE BOSS!!!

Äänestä
  • Jes🥳

    Äänestä

Veloissa se on vieläkin. Ja venäjälle.

Äänestä
  • Trump EI OLE VELOISSA!

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Trump EI OLE VELOISSA!

    Eieieieieiii ole trumppi veloissa! Onkos tämän kieltäminen jollekin trumphörhölle tärkeätäkin?

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Eieieieieiii ole trumppi veloissa! Onkos tämän kieltäminen jollekin trumphörhölle tärkeätäkin?

    Nyt. Ei. Ole. Oikea. Aika. Väittää. Trumpia. Velkaiseksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Trump EI OLE VELOISSA!

    Trump on niin isoissa veloissa, että kerjää köyhiltä kannattajilta apua asianajokuluihinsa.😂😂

    Äänestä

  • Anonyymi00033 kirjoitti:

    Trump on niin isoissa veloissa, että kerjää köyhiltä kannattajilta apua asianajokuluihinsa.😂😂

    Voi rikaskin tehdä noin, että tulisi entistäkin rikkaammaksi. Ei se ole tyhmä joka pyytää, ja sen älykäs Trumppikin tietää.

    Äänestä

Trump teki Amerikasta taas suuremmoisen antautumalla.

Äänestä

Ihminen tylsistyy laiskotteluun. Pitää olla tavoitteita.

Äänestä

Tuleekohan putin trumppia tapaamaan vankilaan? Maailman ensimmäinen pressa joka johtaa vankilasta.

Äänestä

Vallankaappaus yritys on vakava rikos Venäjällä, ameeriikas selviää taaloilla!🤑🤠

Äänestä

luulis tosiaan et tuossa iässä haluisi jo nauttia eläkepäivistä

Äänestä

Taitaa rahat ruveta loppumaan ja pitää päästä valtion kassaan käsiksi. Ei syynä ainakaan ole mikään kansan etu. Muutenhan hän pyrkisi yhdistämän kansaa eikä erottamaan. Putinin käsikassara, joka ihailee voimaa ja pahuutta.

Äänestä
  • Myönnetään toki. että kansalla ei mene hyvin. Mutta epäilen suuresti, tokko Trumpia kiinnostaa parantaa tilannetta. Heidän nk. demokratiansa ei vaikuta toimivan mustien tai siirtotyöläisten osalta. Terveydenhuolto, lastenhoito jne. maksaa omaisuuksia kaikille, joille ei työnantaja järjestä sitä.

    Äänestä

No olis kyllä Trumpista hyötyä Ukrainan ja Venäjän sodan lopettamiseen. Lupas lopettaa sen.

Biden ei ole pyrkinyt lopettamaan sotaa, ennemminkin lirtsoi sen. Ja ovat osallisena sodassa.

Yhdysvallat on sotaisin maa, sotineet yli 90% olemassaolostaan. Juurikin Bidenin kaltaisten eripuran ja vastakkainasettelun vuoksi.

Trumppi on paljon enemmän Rauhanmiehiä. Se, on Kansojen etu.

Äänestä
  • "No olis kyllä Trumpista hyötyä Ukrainan ja Venäjän sodan lopettamiseen. Lupas lopettaa sen."

    Harmi vaan ettei hänellä ole kykyä tälläiseen, esim. Iranin ja P-Korean tilannetta hän vain pahensi.

    "Biden ei ole pyrkinyt lopettamaan sotaa, ennemminkin lirtsoi sen."

    Jos joku henkilö tulee ja lyö sinua, onko oikein sanoa että sen "lietsoi" eri kylässä asuva mummo jota et edes kunnolla tunne? Vai olisiko kätevämpää vain syyttää henkilöä joka aloittaa aggression.

    "Ja ovat osallisena sodassa."

    Eivät ole vieläkään, vain Ukrainan ja Venäjän joukot vieläkin siellä taistelee :)

    "Yhdysvallat on sotaisin maa, sotineet yli 90% olemassaolostaan."

    Oikeuttaako se Venäjän yrittämään tehdä uutta ennätystä siinä miten paljon sotiin se osallistuu, ja erityisesti miten monta sotaa he ovat itse aloittaneet joissa he johtavat jenkkejä?

    "Trumppi on paljon enemmän Rauhanmiehiä"

    Tarkoitatko tässä sivareita tai totaleita joilla ei ole mitään tietämystä sodankäynnistä tai miten konflikteja ratkaistaan?
    Ihan oma tuotto Trumpilla taitaa kyllä olla mielessään :)

    Äänestä

Narsismi

Äänestä

Trumpin syytökset on tekemällä tehtyjä. Sama ku Persujen syyttelytkin.
Sanoihin takertuvat vihervassut. Vaikka Arhit sotkee seinätkin kyliltä.
Miksi seinien sotkemiseen riittää, että ne pestään?
Eihän se asenne muutu. Kohta voi töherrysvimma iskeä, eikä aina jää kiinni/ ilmottaudu.

Äänestä

Koska velttoilu on tylsää.

Äänestä
  • Paljon jännempää on hämmentää Amerikan yhteiskuntaa ja istuskella oikeussaleissa vastailemassa syytöksiin.

    Äänestä

Ei halua että aivottomat tyhmät kommunisti vihreät johtavat maataan.siinä syytä tarpeeksi😂😂😂😂

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksei Trump keskity viettämään leppoisia päiviä valtavan omaisuutensa kanssa ja keskity nauttimaan kaikesta siitä, minkä on luonut? Miksi pitää jatkaa tota säätämistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu