Voisiko lieksan kirkko ja kaupunki hakea YK:lta maailman Pridepääkaupungin statusta. Tällä saisimme positiivista huomiota lieksaan.
Lieksasta maailman pride pääkaupunki?
Anonyymi-ap
5219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nyt on tykitettävä pridea joka rintamalla koska tästä on Lieksalle pelkkää etua. Kaupunginhallituksen tulee perustaa erityinen lipputankokomissio etsimään lipputankoa joka on kaupungin omistuksessa. Myös tähän voidaan hakea EU-rahoitusta.
Jos löydettäisiin kaupungin omistuksessa oleva lipputanko johon lipun voisi nostaa, tällä olisi ennen näkemättömän positiivinen vaikutus silloin kun Lieksa hakee maailman pridenpääkaupungin asemaa.
Kulttuurikeskuksen lipputanko on nyt tarkastettu mutta nyt on aika laajentaa perspektiiviä ja tarkastaa vaikka seuraavat talot Pielisentien varrella. Tässä on työtä ja hyvinvointia Lieksaan tuleviksi vuosiksi.
Lieksa pride rules!
Tuskin nyt maailman pride pääkaupungiksi kelpaa mutta tällä hetkellä Suomen pride pääkaupunki voisi olla hyvinkin ansaittu titteli.