Ja niin tuli… on tullut joka ilta. En osaa selittää enkä ymmärrä itsekään, mutta sun seurassa mulla on turvallinen ja hyvä olo❤️
Älä huoli, järjen tasolla ymmärrän tilanteen oikein hyvin ja tiedän, että se lämpö on mulle vain joskus ja että koittaa päivä, jolloin mun täytyy ymmärtää siirtyä etsimään sitä muualta.
Älä huoli, järjen tasolla ymmärrän tilanteen oikein hyvin ja tiedän, että se lämpö on mulle vain joskus ja että koittaa päivä, jolloin mun täytyy ymmärtää siirtyä etsimään sitä muualta.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Tunnistan jotain mitä olet kokenut. Jotakin samankaltaista koin itsekin enkä ole koskaan kokenut samanlaista tunnetta tai oloa.
Siitä ei pääse ikäänkuin ohi tai yli. Se vaivaa.
Ymmärrän, että keskenjääneet asiat vaivaavat ihmistä lopun elämän ajan. Ne pitäisi puhua ja selvittää. Myös ne tunteet, välittämisen ja tykkäämisen tunteet, olisi hyvä kertoa toiselle. Ne ovat molemmille tärkeitä ja arvokkaita.
❤️🌾Hyvää yötä
Me ollaan sen verran puhuttu, että molemmat kyllä tiedämme. Mutta tämä tarina on vähän sellainen, ettei mahdollisuutta ole. En jotenkin koe että jää kesken, koska tämä on tällaiseksi kirjoitettu. Jos saisin mitä haluan, tekisin hänet varmasti onnettomaksi, koska hän menettäisi asioita joita en voi korvata… Ja onnetonta en hänestä halua tehdä. Ei tämä sitten olisi tämä tarina jos niin kävisi. Nyt siinä on se kaiho ja tunne että pieni pala sydämestä on aina jollakulla toisella, jollain niin erilaisella ja erityisellä. Ehkä toisessa elämässä kohtaamme💔
Olet ja olette selvästi puhuneet väleistänne. Se on hienoa. Minulla ei ole ollut sitä mahdollisuutta joten en tiedä onko tälle tarinalle enää mitään jatkoa.
Kaikkea hyvää elämääsi.
Samaistuminen on joskus hyvä ja joskus huono kokemus. Jotenkin surullista että edes enää kommentoin tänne.
Minullakaan ei ole ollut minkäänlaista mahdollisuutta saada selville, mitä lopulta tapahtui ja miksi. Sen takia on ollut todella vaikea päästä yli ja yrittää ymmärtää kaikki tapahtunut. Sivusta tämä
Hän sanoi minulle joskus ettei koskaan tule unohtamaan minua. Totesin silloin, että elämä on niin hauras, että kannattaa unohtaa.
Joskus toinen vaan koskettaa enemmän henkisesti ja se puhuttelee. Olen kääntänyt kokemukseni myönteiseksi vaikka aikoinaan jouduin käymään se pala palalta terapiassa.
Rakkautta sulle toivon, nainen.
Sinäkin lankesit P- mieheen?
En, J-mieheen lankesi tämä aloittaja…
Onko aloittaja selvästi J-miestä nuorempi?
En taida sen enempää laittaa tunnisteita sivullisille, ikävöinnin kohteelle olen kyllä sanonut että hänestä olen joskus aiemminkin tänne kirjoittanut❤️
Minä lankesin S mieheen🤣mutta se on nyt saatu pois tieltä🥳saa ihan kuka vaan yrittää.. sääliks käy ne naiset
Siä nyt lankeet kaikkiin eiks vaan nAinen?
Omasta puolesta voin sanoa ettei minulla tule ikävä ketään. Ei ole minkään ikäistä ikävä.
En ole unohtanut Sinua ihastukseni... Olen vain nyt kiireinen...Vie Sinut sinne mistä on haaveiltu... Olet vain niin ihana.
Okei, mä meen nyt sinne, moi.
Korjaan... Vien
Viehesi....
Heihei
https://m.youtube.com/watch?v=EjU7XW5zpRc
Olwt ihan hömelö kun äksyilet etkä osaa olla nätisti
Kyllä mullakin on ikävä sua. Jotenkin tunnet minut niin hyvin, ehkä paremmin kuin kukaan muu, vaikka olet tuntematon.
Minä olen tällä hetkellä välillä hyvin onnellinen, vaikka tiedän, että nokkimisjärjestyksessä olen varmaan se viimeinen. Yritän elää siitä huolimatta sillä luovuttaminen ei ole vaihtoehto. Ajattelen tyttäriäni, vaikka perusluonteeltani olen itsekäs. En ole hyvä luonne.
Sinun kohdallasi tein virheen, päästin lähelle, vaikka minulla oli kaikki hyvin. Idiootti☹️ Toivon sinulle hyvää elämää eteenpäin, olet hieno mies. Toivon syvästi, että löydät onnen ja minä voin tuntea olevani vähemmän paha, vähemmän sairas.