Niin ei mennyt montaa vikkoa kun hän postasi että treeninit ovat kuin ammattiurheilijalla, samat tuntimäärät, yleensä että niihin tuntimääriin pääsee vaaditaan vuosien työ, mutta some stara oli keksinyt oikotien onneen, nyt näkyy tuloksissa tuo huikea kunnon nousu 👍👍👍👍
Upeaa Mara jatka samaan malliin!!!
Upeaa Mara jatka samaan malliin!!!
Vastaukset 26
Vanhimmat
Voittiko martti maailmanmestaruuden ?
Martista en tiedä mutta Aitolehti ei ole koskaan voittanut yhtään mitään eikä tule voittamaankaan.
Ai niin, voittihan Aitolehti Miss Hawaji kisat ja jonkun hupiluonteisen uimahyppykisan,,,
sori siitä.
Onhan hänellä myös hengenpelastajan kurssi käytynä....hehhehheee
🤣🤣🤣🤣
Mitä martti tekee työkseen?
Missä on tulikuuma palomies???
Texin suoritus oli täydellinen pannukakku. Toivottavasti Tenat kestivät
Täysipäiväisesti treenaavan tyhjäntoimittaja Aitolehden sijoitus 146.
Maailmalla luennoivan professori Stubbin sijoitus 15.
Linkki missä kerrotaan, että Martina treenaa täysipäiväisesti. Osaatko laittaa sellaisen.
Vouhottajan raamatussa seiskassa kerrotaan näin
https://www.seiska.fi/kotimaa/martina-aitolehti-paljastaa-hurjat-treenimaaransa/114622
Kolmessä kuukaudessa treenaustunteja 120.
Joten lopeta se valehtelu täysipäiväisesti treenaamisesta.
Sähän olet valheinesi varsinainen pelle.
Siinä sellainen vertailu, että hiljaiseksi vetää....
Kunto on mielettömän kova ja mieli on vahva ja voimaa löytyy ihan helvetisti.....hm
Kyllä oli taas ihan mieletön kisa ja uinti meni ihan nappiini ( en edes uinut yhtään harhaan ) , pyöräilyhän on mun parasta osaamista, kävely oli hurjaa ....tästä on hyvä jatkaa...., hyvä mä, oon paras...
Paperilennokin kuva, jossa kisakuningatar tuulettaa pyyhkeen kanssa , muovimitalli kaulassa...
ou yeah
Martta:treenaan kuin ammattilainen, kova on ainakin kehumaan
Martina treenaa kaksi tuntia päivässä ja pitää maanantaisin vapaapäivän. Veikkaan että aika moni muukin treenaa saman verran eli aloitus on vale. Ei Martina ole edes tuollaista sanonut mitä aloituksessa taas valehdellaan. Ja tuosta sijoituksesta. Kuinka monta osallistujaa oli MM-kisoissa Stubin ikäluokassa eli 55- ja vanhemmat sarjassa. Hävisikö Stubb jopa itselleen vanhemmalle eli vanhukselle?
Tuon Lahden kisan tuloksen perusteella Martina treenaa maanantaina ja pitää vapaata muut päivät viikossa.
Paransiko Stubb omaa ennätystään koska kertoi että ei sijoituksilla ole väliä vaan pyrkii parantamaan omaa ennätystään, eli omaan entisiin aikoihin siellä vertaillaan. Jokainen NORMAALI tietääkin että näinhän se menee. Ja sitten tietenkin pystyy parantamaan ja joskus ei pysty parantamaan, koska olosuhteet kisoissa on aina erilaiset joka tavalla.
Martina joskus viisaudessaan sanonut, että tottakai sinne mennään voitto mielessä...hm
Valehtelijalle, joka päivittäin väittää että Martina vain treenaa kellon ympäri, niin Martina on keväällä 2023 laittanut instaansa kolmen kuukauden harjoittelut ja esim. Seiska on tehnyt niistä jutun huhtikuussa 2023:
Treeneihin käytetyt tunnit kolmen kuukauden ajalta 120 tuntia.
Juoksu 252 km, Pyörä 683 km, Uinti 37 km, Hiihto 210 km, Voima 11 tuntia.
ja linkki uutiseen:
https://www.seiska.fi/kotimaa/martina-aitolehti-paljastaa-hurjat-treenimaaransa/114622
OHO, treenaapa kokopäiväisesti
5 päivää siis päivässä 24 tuntii on 120 tuntia
Kyseessä kolmen kuukauden yhteenlaskettu treenaus aika 120 tuntia.
Treenasipa paljon tai vähän, niin kilpailuissa ei ainakaan mitään merkittäviä tuloksia näy. Lahdessakin oli niin keskitasoa kuin olla ja voi.
Entä sitten?
Mikä vi*tun ongelma se sulle oikein on?
Myötähäpeää Martinan kaikista hehkutuksista, kuinka on kehittynyt ja kunto ihan rautaa ...etc...jotain kuitenkin puuttuu ja paljon, olisko se äly, sitäkin tarvitaan myös triathlon kisoissa.
Missäs sun äly oikein on?
vuodesta vuoteen jankutat palstalla Martinasta.
Et sä älyllä loista.
Onneksi Aitolehti loistaa juuri älykkyytensä voimalla ...ihan sanattomaksi tässä menee ......
Ou yeah
Martinahan ei tunnetusti älyllä loista, mutta eivät näköjään ne hänen ammattivalmentajansakaan, jos eivät valmennettavalleen saa annettua parempia ohjeita, miten kolmiosaisen kisan kuluessa voimia pitää jakaa. Varsinkaan niin puheissaan "kovakuntoisen" valmennettavan ja hän on ihan keskitason kuntourheilija sittenkin.
Mitäs jos lopettaisit koska teet itsesi täysin naurettavaksi noilla jutuillasi. Miksi ihmeessä Martinan triathlon-harrastus on sinulle lähes elämän ja kuoleman asia?
Mitenkähän Suomessa on niin helkutisti näitä sanomiasi "älyllä loistamattomia" ammattivalmentajia, kun eivät osaa työtään, Murto toi mitalin, se oli siinä...? Tässäpä sinulle pohdittavaa😂
Valehtelee omat treenimääränsä kuten kaiken muunkin
Hienot kelit ulko pyöräilylle. Nytkin aamu ja kolme ja iltapäivällä kiipee 12 astetta.