Akkamaista juttua

Jukkatalo hakeutuu konkurssiin – ”Meillä oli liikaa toimituksia” https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000009814776.html
Jukkamaista attua
Koeta nyt vittu uskoa, teidän asiat ja elämät ei kiinnosta.
Kirjoitat mitä tahansa ei olla lukemassa
Perkele että voi olla tyhmiä ihmisiä
1337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Se että mollaa ja aliarvioi muita ja kuvittelee olevansa yli-ihminen
Eikö kannattaisi katsoa itään idiootti 🤣

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jukkatalo hakeutuu konkurssiin – ”Meillä oli liikaa toimituksia” https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000009814776.html
Jukkamaista attua
Koeta nyt vittu uskoa, teidän asiat ja elämät ei kiinnosta.
Kirjoitat mitä tahansa ei olla lukemassa
Perkele että voi olla tyhmiä ihmisiä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu