HS. tänään:
Suomen Kuvalehdelle antamassaa haastattelussa,
"Seura-lehden toimituspäällikkönä nykyään työskentelevä
-entinen-
*Ilta-Sanomien* toimittaja SAIJA HAKONIEMI kertoo, kuinka Karpela..."
Kaikki jäljet johtavat sylttytehtaalle.
Saija Hakoniemi on siis Ilta-Sanomien entinen toimittaja (Pietilän ex-työtoveri).
Seuran taannoiset jutut Tanjasta ja Matista eivät ole todentotta sattumaa, vaan tietoista IS:n roskalööppi jatkumoa.
Tämä samainen Hakoniemi on siis uusimman Suomen Kuvalehden "Karpela-morkking" jututn takana.
Saija Hakoniemi
8
3407
Vastaukset
- lehteä kuin housuja
Saija Hakoniemi näyttää vaihtavan tiuhaan lehtitoimitusta. Sanotaan, että kuin housuja. Mikä on naisen ongelma? Pietiläkö yritti jotain sopimatonta. Ja mitähän Hakoniemi sai extraa kirjoituksellaan. Kannattais vain pysytellä kaidalla tiellä.
Seuraillaan vaan, josko ylimääräistä kallista tulee osteltua, tiedetään heti, mistä rahat tulivat.- Hakoniemi.
No niin palaset alkaa loksahdella kivasti paikoilleen.
- Oikea journalisti
Hakoniemi. kirjoitti:
No niin palaset alkaa loksahdella kivasti paikoilleen.
Eli vielä kun soppaan lisätään se, että Suomen Kuvalehden jutun kirjoittanut Pekka Ervastikin on Ilta-Sanomien EX-toimittaja, niin mädän hajua ei saa enää huiskittua millään pois.
Tämä on mahdollista vain ERKKOjen sisäsiittoisessa epäjournalismilinnakkeessa.
Onneksi kansalaiset eivät ole huijattavissa.
- Sar_kku
Soitin Kotilieteen. Siellä kerrottiin että Saija Hakoniemi on heidän uusi päätoimittaja. Hakoniemi oli kuulemma lähtenyt Seurasta. Olen erittäin ilahtunut että Hakoniemi ei ole enää Seuran päätoimittaja. Hän jotenkin turmeli sitä lehteä.
Katso tästä lisää
https://www.facebook.com/398638100335663/photos/a.400546103478196.1073741828.398638100335663/438054683060671/?type=3 - sivistynytnainen
Helsinki on ollut pohjanmaan tytölle kova paikka
Niin makaa kuin petaa Hakoniemen itsekkyydestä tuli tärkeämpi kuin avioliitosta instituutiona lupauksista vastuusta ja ja sen ymmärtämisestä tuli ylivoimainen tehtävä. Mölsä kuoli suruun ja syöpään katso tästä miten Hakoniemi reposteli vielä sen jälkeen julkisestikin että hänellä "ei ollut aikaa aviopuolisolleen" ja "tiukassa vaiheessa ihminen ajattelee kyllä vain itseään". Tuollaisen ajattelumallin omaavilta ihmisiltä täytyisi kieltää kokonaan avioliitot koska eivät pysty sisäistämään pyhän valan ja vastuun lupauksen tarkoitusta. Puolisonsa hylkäämistä sairautensa keskelle nimittäin voi verrata lapsensa heittämistä ja hylkäämistä roskalaatikkoon.
http://www.seuralehti.blogspot.fi/ - Hauskaa.aikaa
"Seuran taannoiset jutut Tanjasta ja Matista eivät ole todentotta sattumaa, vaan tietoista IS:n roskalööppi jatkumoa".
Sattumaa se ei ollut, eikä myöskään roskalööppiä. Kansalle tiedotettiin toilailuista ja joskus oli naurussa pitelemistä.- Valheen.aikaa
Ja sinä ressukka uskoit joka sanan..
Uskot myös joulupukkiinkin, heheheheee
- musta_leskix
Näin pohjaan Hakoniemi Seurna polkaisi. Onko Kotiliedellä sama kohtalo?
http://seura-lehti.blogspot.com
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492169
- 1211465
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3361260Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401190Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni651175IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31171- 1411149
- 491099
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470967Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98965